23.01.2018, 23:24

Gazoz Kapağı

 Sakaryaspor yönetimi uzun süren sancılı bir dönemin ardından pazartesi günü 2 transfer yaparak kara kara düşünen taraftarların yüreğine biraz olsun su serpti. Serpti serpmesine ama kronik hastalıkları devam etti. Sürekli bir çatışma havası sürekli bir alaycı tutum.


Sezon başında 16 transfer yapan Sakaryaspor yönetimi bunların hiç bir tanesinde basını davet etme gereği duymadı. Bu kez çağırdıklarına göre önemli bir durum olmalıydı. Basın sözcüsü Cem Gün'nün "Çok Önemli" kodu ile davet ettiği toplantıya bütün basın kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Kısa bir süre sonra anladık ki toplantı öyle transfer falan için değil değerli Sakaryaspor yönetiminin gazoz kapağı oyunu oynamak için düzenlediği bir toplantıymış. Gazoz kapağı oyununu yaşı 30 ve üstü olanlar çok iyi hatırlar


KOMİK İŞLER

Sakaryaspor Kulüp Başkanı İsmail Gürses'in çok önemli açıklamalarını duymak için nefesimizi tutmuş beklerken ne olsa beğenirsiniz, Sakaryaspor Tevfik Köse'ye imza attırmış... Fakat biz bunu başkandan değil toplantıyı beklerken ulusal bir internet sitesine düşen haberden öğreniyoruz. Sağolsun Sakaryaspor İDARECİLERİNDEN Rahmi Şengül imzaları attırıp birde güzel resim çektirdikten sonra servis edivermiş. İşin ilginç yanı Sakaryaspor yöneticileri ve başkanı da bu durumu bizim uyarımız ile öğreniyor ve merakla haberi okuyorlar.


KAPAKLARI DEĞİL SAFLARI SIKLAŞTIRIN

Sakaryaspor yönetimi SGK ve Vergi taksitlendirmelerini 19 Ocak Cuma günü ödeyip borcu yoktur yazılarını almış ve transferin önündeki önemli engellerden birini kaldırmış. Bu güzel bir gelişme fakat bunun basın karşısında alınmış bir zafer gibi lanse edilmesi manasız. Kimsenin size bu borçları ödeyemezsiniz dediğini ben hatırlamıyorum. Tam tersine bu borçlar ödenmeden transfer yapılamayacağı bizzat Sakaryaspor kulüp başkanı İsmail Gürses ve defalarca farklı yöneticilerden duyduk. Transfer için yapmamız için gereken mali vecibeleri yerine getirdiğinizi "Sakaryaspor transfer yapamaz diyenlere kapak olsun" sloganı ile duyurmanız biraz komik oldu bence. Sakaryaspor bu kadar sıkıntılarla boğuşurken daha bütünleyici bir ruh hali ve politika içinde olmanızı öneririm. Basını sizi eleştirdiği gibi sizde basını eleştirebilirsiniz ama bence isim veremeyecekseniz hiç bu işlere girmeyin.


Hadi bu üsluba Başkan İsmail Gürses'ten alışığız işin diğer enteresan boyutu bazı İDARECİLERİN bir birinden değişik ruh haline bürünmeleri. Kulüp başkanı sorunuz var mı ? diye basın mensuplarına sesleniyor. Gazetecilerin sorusunu dahi bitmeden İDARECİLERDEN Orhan Şeşen başkandan önce cevap verme hatta laf atma aşamasına geçiyor. Yok yok siz öğrenemeyeceksiniz bu iletişim, diyalog işlerini. Ben umudumu kestim.Bir süre sonra Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'da toplantıya dahil oluyor. O da tutturmuş "siz para işlerine kafa yormayın, basın söyle yazıyor böyle yazıyor, şu yalan bu yalan" Valla bizde çok istiyoruz kafa yormamayı ama Sakaryaspor taraftarı iseniz bu hiçte kolay olmuyor.  
Yorumlar (0)