08.09.2021, 12:01

Gelin Kenetlenelim...

 Sezonun ilk maçında Bayburt Ö.İ. spor ile deplasmanda

1-1 berabere kalarak ilk puanımızı aldık.

Her takım hocası maç ortalamasında “2” puanı yakalamayı hedefler. Sezonda 38 maç 2 puan ortalaması ile 76 puan olur ki bu da takımı çok büyük ihtimalle şampiyon yapar.

Hedefimiz elbet daha fazlası ama bu hafta sahamızda alınacak 3 puan ile 2 maçta 4 puan ortalaması bize arzuladığımız son için ilk ışığı yakar.

Ülkenin en geniş ve en detaylı bilgilerini veren medya kuruluşuna göre kadro değerleri…

Bayburt Ö.İ. 1.8 Milyon € - Sakaryaspor 3.3 Milyon €.

Transfer sayıları Bayburt Ö.İ. “8” Sakaryaspor “22”.

Maça gelirsek geçen yılın takımı bu ligde oynadığımız en ağır takım olduğu için izleyenlere bu maçta çok hızlı oynuyormuşuz gibi gelebilir; bence yanıltmasın.

Ancak seri ve atletik oyunculara sahip olduğumuzu da çok açık olarak gördük.

Maç çekimi çok kötü olduğu için çıplak gözle tüm sahayı görerek izlemeden takım hakkında detaylı yorum yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum.

Henüz saha içinde arzulanan organizasyonlar yok.

Daha çok bireysel becerilere dayanan bir oyun var.

İlk kez bir araya gelmiş oyunculardan kurulu bir takım için de bu son derece normal.

Ancak yine de bu maç Ercüment hocanın iyi işlemesiyle ve zaman ilerledikçe göze hoş gelen, mücadele gücü yüksek, başarılı bir takım izleme olasılığımızın hayli yüksek olacağı beklentisini oluşturdu bende.

**

En mühim konu bu sezonki taraftar bölünmesi.

Kongredeki başkanlık seçimi sonrası sosyal medyada birbirlerine oldukça sert, kırıcı ve hiç hoş olmayan sözlerle hitap eden Uğur’cu ve Cumhur’cu olarak oluşan iki grubun bu eylemlerini hala devam ettirmelerini hayret ve büyük bir üzüntüyle izliyorum.

Diyelim kongrede bir şeyler oldu… Hata yapıldıysa bırakın vicdanlarıyla baş başa kalsınlar; kasıt varsa utançlarıyla yaşasınlar.

Ama artık sezon başladı ve takım sahada ilimizi temsilen şampiyonluk amacıyla mücadele veriyor.

Unutun, bitirin, silin artık kafanızdan o geçmişi; uzatmayın artık bu saçma kini ve bölünmüşlüğü.

Başkanın ya da yönetimin değil; hepimizin takımı bu Sakaryaspor… Ne demek maça gelmeyeceğiz; ne demek bu sezon destek vermeyeceğiz; olur mu yakışır mı bu?

Taraftara çağrımdır…

Gelin kenetlenelim, kırıp üzmeyelim birbirimizi…

Bu Pazar Sarıyer maçında tribünlerde alalım yerimizi.

  

Yorumlar (4)
Kasap 3 yıl önce
355 kişi biz bize yeteriz gerek yok gerisine dediler buyursunlar saha onların
Sakarya054 3 yıl önce
Uğur'cu Cumhur'cu değil hakçılar ile Cunhur'cular. Ne yani yapılan haksızlığı görmezden mi gelelim...
Soner Gerek 3 yıl önce
Bunun için yönetim kurulu bir kampanya yapabilir bilet fiyatlarinda indirimle kenetlenelim hastagla yüzde elli olan tribünleri dolduralım.Bilet fiyatları 5 10 ve 15 olmalıdır
Sakaryalı 3 yıl önce
Levent abı sana saygım ve sevgım sonsuz SAKARYASPOR tabıkı bızım hepımızın ortak paydamız fakat insanların kalbını kırdılar kongre günü gelmezssenız gelmeyın takım ıyı gıdınce mecbur gelceksınız dedıler sımdı ızlesınler takımlarını o stad hıc bır zaman bunlar gıdınceye kadar dolmayacak çıkıp bı acıklama bıle yapmadı taraftarı çekecek gönül alacak bır acıklama olaydı yıne bazı taraftarlar dönerdi