15.05.2019, 12:25

Geliyoruz 1.Lig

Deyim yerindeyse gerçekten de Samsun 19 Mayıs Stadına Yıldırım düştü.

     Evet yanlış anlamadınız. Son 6 maçta takımın başına gelen Sakarya’nın evladı Şaban Yıldırım’ın farkını, Samsun deplasmanında gördük.

     Samsun’daki Play-Off çeyrek final rövanşına ilimiz Sakarya’dan giden basın mensupları arasındaydım. 12 Mayıs Pazartesi sabahı Samsun yoluna düştük ve ehli keyif bir şekilde 9 saat sonra hedefimize ulaştık.

     Tabii ki hedefimiz Samsun 19 Mayıs Stadıydı. Umudumuz oldukça yüksekti. Sakaryalı Basın mensupları olarak turdan emindik. 

     Fatih Bulsun, Süleyman Doğru, Mesut Çayır, Erdem Yıldırım, Utku Kaynar, Burhan Uğur ve Ertuğrul Akgün, Serhat Yılmaz ve şoför arkadaşlarımız, stat girişinde Samsunspor yönetimi tarafından çok sıcak bir şekilde karşılandık.

     Bir önceki maç bizim gösterdiğimiz ev sahipliğinin karşılığıydı bu ama sonuçta yapmayabilirlerdi. Neyse Samsunspor yönetimine ve Samsunlu Basın Mensubu arkadaşlarımıza misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ederiz.

     Kısacası maç öncesi mükemmel bir ortam vardı ve saatler 20.30’u gösterdiğinde FİFA kokartlı hakem Halil Umut Meler’in ilk düdüğü duyuldu. Müthiş karşılaşma başlamıştı.

     Sakaryaspor’lu futbolcular daha ilk dakikalarda tur atlamak için nasıl oynamaları gerektiğini çok iyi uyguladılar. Elbette bunun baş mimarı Teknik Direktörümüz sevgili Şaban Yıldırım’dı.

     İlk 45 dakika taktik gereği kendi sahamızda oyunu kabul etmiş olsak bile kontra futbol ile rakibe gözdağı da vermiş olduk. Ben bu arada defans oyuncularımızın mükemmel savunma anlayışını dile getirirken Berkay’ın adeta Samsunspor ataklarında havada asılı kalması ayrı bir güzellikti.

     Futbol adına yaşanan güzellikler dahilinde kalecimiz Oğuz’un ilk devre çıkardığı şutlar, sanki turun habercisiydi.

     Neyse ilk 45 dakikayı 0-0 eşitlikle tamamlayıp soyunma odasına bu şekilde giderken ikinci yarıya daha heyecanlı bir şekilde başladık. Ev sahibi ekip Samsunspor, tur atlamak istediğini her pozisyonda bas bas bağırıyor ancak gol yollarında Sakaryasporumuzun defansını geçemiyordu. Tüm bunlar yaşanırken Samsunspor’un yaklaşık 25 bin taraftarının ise üzerine adeta ölü toprağı serilmişti. Bu suskunluk elbette Şaban Yıldırım ve futbolcularının saha içerisinde mutlak tur için oynadıkları taktiksel futbolun eseriydi.

     Bu arada samimi olmak gerekirse Hakem Halil Umut Meler mükemmel bir maç yönetti. Türk hakemliğinin bittiği söylentilerinin aksine harika bir yönetim sergileyen Meler; “Maç ise maç. Futbol ise futbol. Karar ise karar biziz” der gibiydi. Yani Türk futbol hakemliğinin henüz bitmediğini göstermiş oldu.

     Uzatmaları ile birlikte çok zorlu ama çok keyifli bir 97 dakikayı tamamladık ve hedefimize ulaştık. Grubun iki devi olan Samsunspor ile Sakaryaspor’un randevularında yola devam eden Sakarya olmuştu.

     Tatangalar ile birlikte Samsunspor’u saf dışı bırakan Sakaryaspor artık Play-Off’un yarı finalinde. Bildiğiniz üzere rakibimiz Sarıyer.

     17 Mayıs Cuma akşamı saat 20.45’te Yeni Atatürk Stadında karşılaşacağımız Sarıyer’i gollü yenmemiz gerekiyor. Ardından bu takım ile 21 Mayıs Salı günü deplasmanda karşılaşacağız. Ben rahatım ama futbolcular rahat olmasın. Samsunspor’u geçince finale garanti gibi bakıyoruz ama bu çok tehlikeli bir durum. Sarıyer de en az Samsunspor kadar güçlü bir takım. Cuma akşamı Statta görüşmek üzere. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)