23.10.2013, 17:25

Tadımız Kaçtı

Karasuspor ilk dört haftada beklediğimiz başarıyı gösteremedi. Şanssızlık deyin, hoca-takım-yönetim uyuşmazlığı deyin; istediğiniz mazereti üretseniz de sonuç ortada. Bu saatten sonra elde fener, karanlıkta suçlu arama pozisyonu almak doğru değil.

 

Aklın yolu birdir ve yapılması gereken neyse o yapılmalıdır. Takviyeyse takviye, sistem değişikliği ise değişiklik. Tartışmadan ve danışmadan kaçınarak doğru yolu bulamayız. Her eleştiriyi suçlama diye algılama ve tepki gösterme huyunu da bırakmak lazım. Kimse Karasuspor’un kötülüğünü filan istemiyor. Ortada pay edilecek miras ve nimet filan yok. Sadece külfet var. Bunun altına birileri ekonomik gücüyle, kimisi amatör ruhu ve çalışkanlığı ile, kimi teknik anlamda fikir desteğiyle girecek. Giriyor da zaten. Önemli olan bu güçlerin birliğini sağlamaktır.

 

Basın, yağmur çamur, kar kış demeden amatör takımları gerek iç sahada ve gerekse deplasmanlar da izlemeye çalışıyor. Sonuçları yansıtmada objektiflik esastır. Yenik takımı galip yazmanız mümkün değil. Geriye basının yorumu kalıyor. Burada da  ilçe takımlarını kollamayan bir arkadaşımızın olduğunu kimse söyleyemez. Yeri geldiğinde acımasız eleştiri de olacak. Özlenen idarecilik, bu eleştirilerden olabildiğince yararlanmaktır. Bu da yapılıyor, ama zaman zaman dozu kaçan anti eleştiri kampanyalarına muhatap oluyoruz. Küsme ve diğer tepkiler olmasa ona da eyvallah!

 

Her neyse; önümüzde bir İstanbul deplasmanı var. İyi bir sonuçla dönmek herkesin arzusu. Biz bu takıma güveniyoruz. Yaşanan moral bozukluğu biraz da Üçüncü Lig hedefi gibi çıtanın yükseklere çıkarılmasından kaynaklanıyor gibi. Karasuspor, nasıl geçen yıl olmazı oldurup BAL’a çıktıysa; bu yıl da yeni liginde tutunmayı başaracak güçtedir. Bunun üzerinde bir beklenti içinde olmak bu saatten sonra gereksiz bir hayaldir diye düşünüyorum.

Kendimizi toparlayalım ve önümüze bakalım.

 

 

1. Amatörde durum

Karasu takımları birinci Amatör Lig’de fırtına gibi esiyor. Kuzuluk Ersoy içeride (Kocaali sahası) ve dışarıda rakiplerini gol yağmuruna tutuyor. Son kurban Taraklıspor oldu. Maçı izleyemedim, ama gelişmeleri tahmin edebiliyorum. Fatih Yılmaz gibi bir maestron varsa sırtın yere gelmez. Zeki Nalçacıoğlu’nun kalitesini kimse tartışmıyor zaten. Aşağıya doğru tüm futbolcuları sıralayın; Kuzuluk Ersoy’un bu ligde misafir olduğunu konusunda herkes hemfikir olur. Başkan Samet Soytürk’ü kutlamak gerekir. Şu ana kadar takımı sorunsuz şekilde yola devam ediyor.

 

Aziziyespor ve Sahil Karadeniz de bu hafta deplasmandan galibiyetle döndüler. Her iki takımımız da C Grubu’nda 10'ar puanla ilk iki sırayı almış durumda. Sahil bu hafta 7 puanlı Kışlaçay’ı, Aziziyespor puansız durumdaki Altındere’yi konuk edecek. Aziziye averajla liderliği ele geçirebilir. Ne olursa olsun; grupta iki takımımızın zirvede yer alması gurur verici bir duygu.

 

Limanderespor A Grubu’nda orta sıralarda yer alıyor. Son hafta K. Barbaros’u 2-0'la geçti. Bu takımımızdan bundan sonra da seri galibiyetler bekliyorum.

 

Kültür Gençlik için benzer şeyler söyleyemiyorum. 4 maçta sadece bir beraberlikleri var, Bu hafta 5 puanlı Alağaçspor’la oynayacaklar. Kendilerinden galibiyet bekliyorum.

Tüm takımlarımıza yeni haftada başarılar diliyorum. Şen ve esen kalın...

 

Yorumlar (0)