04.05.2024, 22:25

GİRESUN MAÇI BİR ŞAMAR OLSUN!


Giresunspor’u rakip sahada 3-2 yenen ve 3.sıraya yükselen Sakaryaspor’umu kutluyorum ama yetmez. Çünkü asıl bundan sonrası önemli?
Bu maçtan önce “SON SÖZÜ ARTIK FUTBOLCULAR SÖYLEYECEK” dememiş miydim? 
Evet söylediler ama hem de ne söylemeydi o?
Bir kere şunu asla kabul etmiyorum? MAÇIN STRESİ VAR MIŞ DA bu yüzden istedikleri futbolu oynayamamışlar da. Siz kaç yaşındasınız, kaç yıldır futbolun içindesiniz de bu yalanların arkasına sığınıyorsunuz? Her biriniz yüzlerce maç, onca yıldır da futbol tecrübesine sahipsiniz. Ne heyecanı, ne stresi? 27 yıldır bu spor basınının içindeyim. Üstelik 14 yıllık eski bir futbol hakemi ve gözlemcisiyim. Onun için yaşadığım, gördüğüm ve çok çok iyi bildiğim bu anları bana anlatmayın yemez! 
Ne yani, Giresunspor maçında yediğimiz gollerin bunla bir alakası mı var? Hayır. Adam ilk golde, sağ bekimiz Oğuz’un önünden kale alanı içine o kadar rahat orta yapıyor ki, profesyonel futbolculuk hayatında sadece 3 gol atmış 20 yaşındaki Şahin Dik, kalecimiz Cihan’ın o topa zamanında çıkmaması nedeniyle ilk golü yiyor ve 1-0 yenik duruma düşüyoruz. Yaptırma o ortayı Oğuz, sen de boşa çıkma Cihan. Peki ya 2.gole ne demeli? Aynısının tıpkısı! Bu kez sol bekimiz Bülent Cevahir tarafından. Adam o kadar boş orta yapıyor ki, bu kez de 21 yaşında ve profesyonel futbol hayatında sadece 1 gol atan Kasım Alperen Koşker, 2 stoperimiz Erdi ve Donkor’un arasından, kale alanı içinden o topu ağlarımıza gönderiyor.  Bu golle de 2-1 yenik duruma düşüyoruz. Sen Cevahir, kimi tutuyorsun öyle, beni mi? Yahu alsana adamını zamanında, yaptırmasana bomboş bir şekilde ortayı? Peki ya sen Erdi ve Donkor, siz ne iş yaparsınız? Yahu hangi maçta birbirinizi değil de rakibi tutup, ona ilk anda basıp topa vurdurmamayı ve gol yedirmemeyi sağlatacaksınız? Hayır yani, Tuncay hocanız ne güzel Rotman ile Çağlayan’ı kesmiş, ikinize bir daha şans vermiş, yahu bir adam hiç mi kendini geliştirmez, hiç mi ilerletmez de her maç bu şekilde bu kadar basit goller yedirir. Bitsin artık. 

FUTBOL, AKILLI ADAMLARIN İŞİ!
Bundan önceki yazımı okudunuz mu? Kısaca hatırlatayım çünkü çok önemli?
Demişim ki, “Bu maçta ecel terleri dökmemek için, “HER İKİ YARININ BAŞLARINDA GOLLERİ ATIP MAÇI ERKENDEN KOPARTALIM.” Neden yapmadınız bunu? Yahu bassana dünkü çocukların yer aldığı ve bizim Süper Amatör Liginde bile uzak ara küme düşecek o takıma da, atsana erkenden o golleri? O ne kadar berbat bir futbol ve mücadeledir öyle? Sonra öyle siz de biz de ölüp ölüp diriliriz işte!
Yahu siz var ya siz, bu maça kadar oynadığı 32 maçta sadece 2 galibiyet, 4 beraberlik, tam 26 gol yiyen takıma yeniliyordunuz be resmen. Üstelik 32 maçta sadece 15 gol atan rakibinizden 2 gol yiyorsunuz ki bu ayıp da size yeter mi bilmiyorum? Onun için siz siz olun, gerideki 32 maçı unutup kalan 2 maçta bu hafta burada Tuzlaspor’u yenip lig 3ncülüğünü yüzde 99 garantilemeyi başarın. Yüzde 99 diyorum çünkü bu hafta oynanacak maçlarda lig 4ncüsü Çorumspor her ne kadar kendi sahasında oynayacak olsa da, ligde kalma mücadelesi veren Şanlıurfaspor’u, lig 5ncisi Kocaelispor da rakip sahada play off’a çıkmayı garantilemek isteyen Bodrumspor’u Bodrum’da yenemeyecek. Bu dane demek? Son haftaki Kocaelispor deplasmanına 3 veya 4 puan farkla gitmemiz yani ligi 1 hafta öncesinden 3.srada tamamlamak yani o şampiyonluk kupasının bir kulpunu tutmak demektir. Diğer kulpunu da inşallah o final maçında tutacağız hep birlikte. Bu yüzden bu hafta burada oynayacağımız maçta, Tuzlasporu eze eze sive sive yenmekten başka çareniz yok. Yoksa lig üçüncülüğünü son hafta İzmit’te oynayacağımız maçta Kocaelispora kaptırır, biz de hiç play off maçları oynamadan sadece tarafsız sahada tek maçla Süper Lige çıkma şansımızı onlara verir, onların yerine biz 4 tane play off maçı onayıp, o final maçına yorgun argın ve sakat sukat(!) bir takımla gitmek zorunda kalırız. Buna fırsat vermeyin.   
Bunun için de kalan maçlarda “HAH İŞTE, BUNU İSTEDİK YA SİZDEN. BAKIN GÖRDÜNÜZ MÜ, İSTEYİNCE OLUYORMUŞ” dedirtecek futbolu oynar, ölümüne savaşırsınız da hep birlikte o şampiyonluk gecesini yine Çark Caddesinde doyasıya kutlarız.
Şunu bir kere daha söyleyeyim. Play Off final maçını ama öyle ama böyle Sakaryaspor ile Kocaelispor oynar. Buna hazırlanın…

Yorumlar (0)