banner212

banner211

19.09.2022, 11:56

GO HOME PÜREN?

Yazımı Sakaryaspor teknik direktörü İlker Püren’in rakip sahada 3-2 yenildiğimiz Samsunspor maçı sonrasında yaptığı açıklamaya ayırdım ki gözlerime inanamadım. Olamaz ya böyle bir şey?
Ne demiş İlker efendi? 
“SON ANDA KAYBETTİĞİMİZ İÇİN ÜZGÜNÜM”. Hadi ya, takımın sen top oynadığını mı sanıyorsun. Bu kadar körsün işte. Ayrıca ÜZÜLME bırak çünkü sana kimse inanmıyor? Nasıl inansın ki? Ne cerdin de kimden ne bekliyorsun?…
“RAKİBİN İÇİNDE OLDUĞU DURUMUN FARKINDAYDIK. ONLAR DA CAMİA TAKIMI. İÇİNDE BULUNDUKLARI DURUMUN ONLARI ATEŞLEYECEĞİNİ BİLİYORDUK.” Lafa bak lafa? Sakaryasporun içinde bulunduğu durumun farkında bile değil. Nasıl olsun ki? Adam Ankarada sıradan takımda, Sakaryaspor gibi camiası ve taraftarı büyük takımlarda çalışmamış ki nerden bilecek bizm durumumuzu. Zaten bilse ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ demez. Hem sana ne ya Samsunspor camiasından? Git onlara hocalık yap o zaman? Bu kadar boş konuşulur mu ya? Sen onların ateşleneceğini mi biliyordun? Hadi ya? Peki sen ne yaptın? Serkan Odabaşoğlu’nı yine ilk 11’e koydun, hem de bu millete küfür edercesine takım kaptanı olarak(!) Neden o? Rakibin durumunu, ateşleneceğini bırak da kendi takıma bak, kendi takımını ateşle söndürme? 
Neymiş efendim, “SON ANA KADAR MAÇI BIRAKMADIK.” Hadi ya, 2-0 yenikken bir de maçı mı bırakacaktın da 5’lik olacaktık? 
Bitti mi? Tabii ki hayır?
“OYUNCULARIMDAN EMİNİM. TAKIM YAVAŞ YAVAŞ OTURUYOR. ÖNÜMÜZDEKİ MAÇLARA BAKACAĞIZ. DAHA İYİ OLACAĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM” demiş. Tabii memnun olacaksın? İstersen olma? 
Ayrıca, her zaman tribüne oynayan birinden başka ne beklenir ki? Teşekkür etmiş Püren efendi? YENİLGİDEN DOLAYI HERKESTEN ÖZÜR DİYECEĞİNE, SADECE ONLARA TEŞEKKÜR EDİYOR. Camiadan özür dileyeceğine sadece o maça giden 200 kişilik taraftarımıza teşekkür ediyor. Bu kadar düşüncesiz biri işte.
Yahu takım top mop oynamıyor. Futbol rezalet. İlk 11 de öyle değişiklikler de, rakibini daha önce izlettirmesi de? O gelmiş masal anlatıyor halen…
Kaliteli bir rakip izleme komitesi olsa ki yok, Samsunspor maçında bize 3 gol atan Douglas Willian De Sauza’ya tedbir alır hattrick yaptırmaz ve 3-2 yenilmezdik. Hayır yani, adam zaten daha önceki maçlarda ilk 11 de oynamış. Belli ki bu maçta taktik icabı yedekte tutulmuş. Uyansana? 
YÖNETİME SESLENİYORUM
İşte tam burada asıl mesele geldi aklıma ki o da Püren işi olan adam savunması yerine alan savunması yapıp rakibi değil de çimleri tutturması? O çimler attı değil mi 3 golü? Yok yok, onun oyunu moyunu okuması yok. Ne ideal on biri kurabiliyor, ne doğru değişiklikleri doğru zamanda ve doğru kişilerle yapıyor? Ne taktiği belli ne sistemi? Ne akan oyunu var, ne geçiş oyunu? 
Yahu kenarda 2 tane yeni alınmış sol bek var, Hüsamettin veya Berkay’ı oynatsana sol bek, ne işi var sol açık Hurşit’in sol bekte ya da sağ bek İsmail’i sol bekte? İlk 11’ bakar mısınız? Kalede Furkan, hani Samsundan alındı ya? O zaman bari bu maç kaptan çıkarsana? Arttırsana maç motivasyonunu. Serkan’ın takım kaptanlığında ne işi var? Sağ bek İsmail, sol bek Hurşit. Stoperde Çağlayan ve Donkor. Olmayan orta 5’li de(!) Serkan, Nalepa, Hakan, Ozan ve Woolery, hücumda da Mamçakoğlu Kabongo Kasongo (!). Değişiklikler ise Ozan-Burak, Serkan-Miloseviç, Nalepa-Roshi, Woolary-Kravets ve Hurşit Emirhan. Ve gördünüz değil mi bu değişikliklerden sonra takımın biraz da olsa canlandığını? Çünkü Serkan çıktı? Çünkü ilk 11’de oynaması gerekenlerin yarısı oyuna girdi. Çünkü GOL YEMEMEYİ DEĞİL GOL ATMAYI istedik. İşte bu yüzden ben de Püren’in hemen gitmesini ve BİZE ÖNCE GOL ATMAYI düşünen, isteyen, oynatan ve yaptıran bir teknik direktörün gelmesi lazım 3.sınıf bir antrenör değil...
Bu arada 2 sol bek Berkay ile Hüsamettin neden hiç oynatılmıyor. Özellikle bu takıma çok şey katacağına inandığım Manisaspordan aldığımız ön libero Yasin nerde? Hayır yani madem hazır değil o zaman bekleyeydiniz devre arasını, o zaman alaydınız diğerleri gibi. Ya da madem alacaktınız neden kamp zamanında almadınız? 
Çok sevdiğim kardeşim Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç ve yönetimine sesleniyorum. O gün bu gündür. Eğer ki İlker Pürsen ve ekibi gönderilmezse, 1 Ekim’de burada oynayacağımız Malatyaspor maçında tribünler sizi de istifaya çağırılır benden söylemesi. Çünkü lig asıl şimdi başlıyor. Çünkü en zorlu rakiplerle karşılaşmaya başlayacağız. Bugüne kadar oynadığımız rakipler ise LİGDE KALMA MÜCADELESİ verir, sizi o puanlar aldatmasın. Çünkü ligin en zayıf takımları onlar ama devre arası neler olur bilemem. 
Üstelik yeniler ve sakatlar da Malatya maçına tam hazır gelirken…

Yorumlar (0)