banner212

banner211

26.07.2018, 15:31

GÖZTEPE İLE MAÇ YAPALIM

Galatarasay maçında Sakaryasporumuzu ben gerçekten çok beğendim. Yapılması gereken tek şey, yenilerin de takıma dahil olmasını bekleyip hazırlık maçlarını görmek. Yani sabır…


Şu bir gerçek ki Galatasaray maçı kesinlikle ölçü olamaz. Çünkü rakibimiz neredeyse tam kadro çıkmış son şampiyon Galatasaray. Ne yani bir de onları yenecek miydik? Aradaki güç ve kalite farkı gece ile gündüz kadar çok net ortadaydı. Sonuç da ilk yarıda geldi. Olacak o kadar...
Ama yepyeni bir takıma zaman gerektiği de unutulmamalı. Oyle ya tam 15 yeni transfer var Sakaryaspor’da. Kesinlikle lige ölçü olamaz. Ta ki son hazırlık maçına kadar. Öyle ya bu maçta oynayamayan yeni transferler var. Henüz ilk maç ve 10 günlük bir takım olmamız gibi…
Bu takım iş yapar beyler acele etmeyin.onun için bu maçın teknik analizni yapmayacağım.
Düşünebiliyormusunuz ki geçen seneden sadece 6 oyuncumuz kalmış. İyi ki öyle olmuş. Zira bu takımı satan oyuncuların bu takımda işi olamaz. Onları aramak mı? Bir daha bu kapıdan içeri sokanın ta….
İşte böylesine bir havada çıktık Galatasaray maçına.Skor kötü olabilir ama güzel olan çok şey vardı. Mesela dolu tribünler, takımımıza sahip çıkılması. dolu tribünler, takımımıza sahip çıkılması. Tüm tribünlerin dolu olup tam 650 bin lira net para bırakması ki “para para” diye kıvrandığımız ve kuruşu aradığımız şu günlerdeilaçgibi geldi ama yetmez.en az 1 maç daha ayarlanmalı ki o maç da bana göre GÖZTEPE ile burada oynayacağımız maç olur. Zira o maçta da tribünler tamamen dolar. Çünkü onlar bizim kardeşimiz. Çok gelen olur. En az Galatasaray maçı kadar hasılat olur ki bu da yönetimi oldukça rahatlatırki ayrıca 1 bomba transfer daha yapabiliriz…
Mesela yeni transferlerin, geçen seneki kadrodan çok çok daha iyi olması. Daha ucuz, daha genç olması.isteği, hırsı gibi…. 

İÇİMİZDEKİ HAİNLER!
Sadece bu mu? Değil tabii ki…
Mesela, Sakaryalıların ve futbolseverlerin yıllar sonra, hem de hiç bir 2.Lig temsilcisine hatta 1.Lig ile Süper Lig temsilcilerine bile nasip olmayacak şekilde getirtebilmişiz onları, Şansal Büyüka ağabeyimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Öyle ya Fatih Terim başta olmak üzere Dünyaca ünlü futbolcuları çıplak gözle görmüşüz. Hiç kimseye de nasip olmamış…   
Her kim ki Galatasaray sahaya çıktığında ıslıklayıp protesto ediyorsa, 1000 kişilik Galatasaray taraftarına, alt kattan küfür ediyorsa bizden değildir. Olmamalı…
Yahu buraya hiçbir takım gelmemiş, onlar gelmiş ne tehdidi, ne küfürü? Galatasaray veya başka bir takım hiç fark etmez. Kafayı mı yediniz siz? Neyin kafasını yaşıyorsunuz? Gelmeyin kardeşim maça. Sizin gibilere ihtiyacımız yok.  
Sonrasında, o merdiven boşluklarına oturmayı kim icat etti? Neden oturuyorsunuz oraya? Neden kaçak giriyorsunuz da milletin hakkını gasp ediyorsunuz?

EKŞİ VE YÖNETİMİNE SESLENİYORUM
Hem kaçak girişi önleyin, hem de o merdiven boşluklarına veya biletini alan taraftarlarımızın yerine hiç kimseyi oturtmayın. Yahu geçen sene bu sebeple yediğimiz cezalarla şimdi 1 futbolcu transfer ederdik! 
Sonrasında, hani gol çizgisi kamerası için tribünde yer? Hani maçın anlatılacağı bölüm? Foto muhabirleri için oda? Yahu foto muhabirleri oa maçı gazetelere nerden ve nasıl geçecek?
Allah’ınızı seviyorsanız önce şu internet illetini halledein. Yahu telefonlar çekmiyor. Sanki ‘Bermuda Şeytan Üçgeni’ndeyiz de böyle bir sorun yaşıyoruz. 
Ve son olarak diyorum ki;
Taa geçen seneden beri söylüyorum; saha kenarındaki o beton alanı kim yaptırdıysa Allah belasını versin. Neden mi? 
Galatasaraylı oyuncuklar nerede ısındı gördünüz mü? Ya yardımcı hakemin arkasında ya da bize ait olan foto muhabirlerinin kale arkasında. Sizce neden peki? Çok basit çünkü futbolcular üstü sentetik çimle kaplı betonda ısınıp da sakatlanmak istemiyor. 
Tabii ki bir de bunun kale arkalarında ve saha kenarlarında kalkan suni çimleri var.
Almayın kardeşim stadı devir mevir. Halletsinler bu işleri öyle alın. Kaldı ki bunun daha yağmuru, akan çatısı var. Sahi ne oldu o çatılar? Bu yıl da mı ıslanacağız?
Şimdilik bu kadar…

Yorumlar (0)