31.12.2011, 06:43

GURUR DUYDUM

Sakaryaspor'umuz deplasmanda, Kasımpaşaspor'a 3-2 mağlup olarak haftayı puansız kapadı.

Maç'a Rizespor karşısındaki onbiri ile başlayan takımımız, müthiş bir mücadele örneğini sahaya yansıttı.

Rakip geçen yıl Süper Lig'den düşmüş fakat kadrosunu bozmamış bir takımdı.Sakaryaspor'umuz ise 2.Lig B'den play-Oflardan çıkmış ve transfer yasağı olduğundan takımına takviye yapamamış takım olarak mücadele ediyordu.

İlk yarıyı 2-1 mağlup kapatan takımımız,ikinci yarının 70.dakikasından sonra müthiş bir mücadele örneğini sahaya yansıttı.Skor Salih'in kendi ve takımımız adına attığı iki gol ile 2-2 oldu.Maç'ı kazanma azminde olan takımımız önde basarak galibiyeti kovalarken baskıdan kurtulan rakibin kontratağında üçüncü gol'ü kalemizde gördük.Maç bu skor ile sona erdi.

Sahada verilen mücadele Türkiye'de maçı farklı şehirlerde izleyen dostlarımın takdirini kazanmış ve şahsıma yapılan Sakaryaspor'umuzun futbol'u ile ilgili övgülerden müthiş gururlandım.
Keşke transferin önü açılmış olsa ve İlkay,Gökhan,Mesut ve Levent'in yerinde oynayacak daha becerikli futbolcular transfer edebilseydik.Maalesef takımımız bu dört futbolcumuzun oynadığı maçlarda eksikmiş gibi mücadele ediyor.

Takımımızda oynayan Alt Yapımızdan gelmiş futbolcularımıza sahadaki mücadelelerinde ivme katabilecek iyi dört futbolcumuz olsa,iddia ediyorum bu Sakaryaspor şampiyonluğa oynar.

Bu nedenle transferin önü açılıp,takımımıza takviye yapılsın,bu takım bütün maçlarını kazanıp bu lig'de kalır.Çünkü; TRT'nin naklen yayınladığı ve şimdiye kadar sahamızda oynanan maçlardan canlı izlediğim tüm takımlar arasındaki tek farkımız,işi bitirecek usta ayakların bizim takımımızda olmamasıdır.

Sakaryaspor yönetiminin transferin önünü açabilmek için başlattığı 200 Altın koltuk projesinin bir an önce başarıya ulaşması için Şehrimizin tüm unsurlarının harekete geçerek,imece şeklinde çalışarak gerekli meblağın toplanmasına yardımcı olmaları gerekmektedir.

Bu şehrin tek moral kaynağı ve markası Sakaryaspor'dur.Tarihi bir sene yaşıyoruz.Ya var olacağız,ya da bu şehirden 2 milyon TL gibi rakamı toplayamanın utancı ile gelecek nesillerimizin yüzüne bakamayacağız.

Bu sene Bank Asya Ligi'nde kalmamız şampiyon olmuşuz gibi adledilmelidir.Seneye kesinlikle Şampiyonluğa oynayan takım olarak mücadelemizi sürdürebiliriz.Bu potansiyel bu şehirde var.


Daha şimdiden Süper lig takımlarının gözdesi genç futbolcularımız var.Bunlardan Salih,Berat, ikilisini inşallah devre arasında kaybetmeden,dört takviye transfer yapabilmeyi becerebiliriz.

Maç'tan sonra Kasımpaşa taraftarlarının stadı terketmemesi ve taraftarlarımızı tahrik edecek şekilde uzun süre kalmaları hem bir Emniyet ayıbıdır,hem de yöneticilerimizin taraftarlarımızın mağdur olduğu bu olaya kayıtsız kalmalarının sonucudur.Bir yöneticimiz sahanın güvenliğinden sorumlu Emniyet Müdürüne taraftarlarımızın tahliyesi için önlem almalarını rica etseydi taraftarlarımız mağdur olamayacak ve TFF Disiplin Kurulundan ceza alacak sahaya koltuk atma olayları yaşanmayacaktı.Maalesef bu yönetimde saha içi ve dışında Sakaryaspor taraftarlarının hakkını koruyup takip edecek yöneticimiz yok.Ben bunu tecrübesiz olmalarına bağlıyorum. En azından yönetim içerisinde tribünden gelmiş ve tribünlerin nabzını bilen bir taraftarlıktan gelme yöneticimiz alınmalıydı.Mesela Faruk Sınır Kardeşimiz sicil kurulunda değilde,taraftarlardan sorumlu yönetici olarak yönetimde görev almalıydı.

İnşallah devre arasında Sakaryaspor'umuza gerekli takviyeler yapacak transferleri yapma imkanımız olur.Bu takımın küme düşmeyeceğine inanıyorum.Sahada verdikleri mücadeleye saygı duyarak onları ayakta alkışlıyorum.


Yeşil Siyah Sevgilerimle,
Yorumlar (0)