29.10.2020, 12:13

HAK VAR.. KUL HAKKI VAR..

2.Lig de 16 milyon TL.ye takım kur, 7 maçta topladığının bir fazlası puanı kaybet, her puan kayıplarının ardından anlatılan masallara kulak tıka..

Olacak iş değil.. Bu pahalı takımın, 4 beraberlikle bazı şeyler söylemek istediği ortada…

Olmuyor.. Olmadıkça, maç sonu olmadık açıklamalarla geçiştiriliyor kayıp puanlar..

Kayıp puanları Ertekin gibi biz de bir kenara bırakıp, asıl konuya geçelim..

Sakaryaspor 4 sezondur bu lig de cebelleşip duruyor.. Başarı gelmiyor, bir türlü üst lige zıplayamıyor.

Terslik saha içinde aranıyor ama bunun birde saha dışı var…

Maalesef vurdum duymaz yöneticiler hiç kusura bakmasınlar takımı ahlı hale getirdi..

Mecbur kaldıkları ödemeleri yapıyorlar ama personel maaşlarını tabiri caizse sallıyorlar..

Diğer taraftan da Sakaryaspor a engel teşkil eden futbolcu alacağı ile icra dosyasına toplam 610 bin TL. tutarında ödeme yapmak suretiyle alınan Kulüp Lisansı kamuoyuna adeta müjdeleniyor..

Bir süre önce Sakaryaspor un gerek kulüp çalışanların maaşlarının ödenmediği gerekse bir yöneticinin kulüpten resmi kayıtlı alacağı nedeniyle banka hesaplarına işlem başlattığı haberleri gündemi epey meşgul etmişti.

Sakaryaspor da geçmişte görev yapmış birinin hala alacağını tahsil edemediğini ve hakkını helal etmediğini biliyorum. Zaman zaman kasap, manav alacaklarının da pas geçilmesi anlaşılır gibi değil.

Ciddi rakamlara yeniden takım kurulurken kulüp çalışanlarının 7 aylık maaşlarını alamayışları haberleşince, haber konusu yapanlara da tepki gecikmemişti..

Bugüne geldiğimizde maaşlar da durum aynı. Hak sahipleri sabırla bekliyor..

Aynı şekilde Şaban Yıldırım ın maaş alacağı da polemik konusu yapılmıştı. Yıldırımı da TFF nin kapısını çalmak zorunda bıraktılar..

Ayrıca Sakaryaspor a özel güvenlik hizmeti veren şirketin yöneticisi ve Sakaryaspor yönetiminde  geçmişte görev yapan şahıs da alacağını icra dairesine taşıdığında, onada tepki gösterilmişti..

Bu şahıs Sakaryaspor Kulübüne kulübün resmi kayıtları ile belgeli olan 500  bin TL. si verilen borç, 600 Bin TL.si ise verilen güvenlik hizmetinin biriken meblağı olarak 1.1 milyon TL.tutarlı alacağını TFF ve İcra dairesinde işlem başlatmış..

Söz konusu alacak, İsmail Gürses, Cevat Ekşi, Cumhur Genç ve İbrahim Nalbant dönemlerinde verilen hizmet bedelini içermesine rağmen şahsın sözlü talebine mevcut yönetimin kime verdiysen ondan iste denilerek geri çevrilmesi sonucu resmiyete döküldüğü iddia edilmekteydi.

Bu güne kadar da pek ciddiye alınmaması nedeniyle yakında icra dosyalarında bir haraketlilik olması kaçınılmaz görünüyordu.

Söz konusu meblağa yasal faiz işlediğinden, ödenmediği müddetçe rakam daha da artmış olacak.

Sakaryaspor dan alacaklı olan eski yönetici beklenen hamlesini yaparak, kulüp araçlarına ve otobüse işlem yapılmak üzere harekete geçti.

Sakaryaspor un banka hesaplarına da işlem başlatan eski yönetici, bir deplasman çıkışında takım otobüsünü işleme tabi tutması halinde, Sakaryaspor un zor anlar yaşayacağı muhakkak..  

Sadede gelecek olursak hak var, kul hakkı var…  

Sakaryaspor un da yıllardır süren şampiyonluk hayali var.

Şahsın, derneğe elden verdiği borç var. Verdiği hizmetin karşılığında belgelendirilmiş alacak iddiası  var..

Yönetimlerin iyi niyetten uzak yaklaşımları, Sakaryaspor üzerinde maalesef Ah bırakmakta.

Alacaklılarla bir şekilde helalleşilmedikçe sanırım Sakaryaspor güldürmeyecek gönül verenlerini..

Gelmeyen  şampiyonlukta sizi bilmem ama bence kul hakları büyük engel teşkil etmekte..

Yorumlar (4)
İslam ARSLANOĞLU 4 yıl önce
Uğur akkuş gelseydi bunlar olmazdı parasız bilgisiz yönetim ve başkanlarla bu iş olmaaaaaz
Soner Gerek 4 yıl önce
Yüzde mi alacaksın ne çok bahsettim alacak için temel,sayenizde klüp bu hale geldi sizide temizleyecek bu klüp uğur akkuş ile dertler bitecek,yayınla temel bu yazıyı basın sensin ya özgürsün ya? Temel
Ahmet balci 4 yıl önce
Bizim yorumlarimizi niye sansürlüyorsun özgürlük hani nerede basın özgürlüğü,temel koca yazı yazmışsın yüzde mi alacaksın?tahsilatci misin sen? Hak hukuk demişsin,herkes yiye yiye bitireme di sakaryayi uğur akkuş ile herşey düzelir, sizleri sizin gibi menfaat çıkar peşinde çıkarları bitince sakaryaliligi bitenler klube giremeyecek özgür sporexpress
Semih Guler 4 yıl önce
Ne kadar çok seviyorsunuz sakaryasporu hemen icra , kulübü aciz duruma dusur,altyapı otobüsü ile maça gitmek zorunda kalsin sonra bu klupten başarı bekle,nasıl yönetici olup nasıl borçlar çıkıyor muamma sonra temel efendi koca koca yazı yazıyor vay be Sakarya ne kadar büyüksün halen bitiremediler.ugur akkuş gelecek sizlere rağmen temel