25.11.2013, 12:58

Hakan ve Özgür

Maltepespor ile 6 puan değerinde bir maça çıktık. 1puan aldık.

Eldeki şartlara göre en iyi kadro bu dedik ama sadece isim olarak. Fiili olarak ne yazık ki bu maya yine tutmadı. Hem de son 20 dakikayı 10 kişi kalmış Maltepespor’a karşı.

Sanki onlar 11 kişi de biz 10 kişiyiz.

Hatta şunu söyleyeyim, rakip 9 kişi kalsa bile onları yenemezdik. Neden mi? Çünkü sahada biz 9 kişiydik de ondan?

Hakan Çalışkan ayakta duramayıp yıkılırken, bir tane pas vermedi. Çok top kaybetti. Sefilleri oynadı resmen. İlikleri kurumuş ilikleri(!) Acaba neden?

Özgür Kedikli de ondan farksızdı. Sözüm ona oyun kurucu, topu rakip sahaya atacak biriydi.

Hakan forvet arkası, Özgür de ön liberoda böyle oynarsa, tabii ki rakip takım bizden üstün oynayacak, onlara esir olacağız.Biz kaç kişi oynarsak oynayalım, rakip kaç kişi kalırsa kalsın, dünkü futbol ve mücadeleye göre ne Maltepespor’u ne de hiçbir takımı yenemezdik.

 

7-3 MAĞLUP OLABİLİRDİK!

Yardımcı hakemin sakatlanması nedeniyle tam 97 dakika oynanan maçın son 20 dakikasını rakip 10 kişi oynamasına rağmen hiçbir değişmedi. Onlar oynadı, biz seyrettik ki özellikle ikinci yarının başlarında buldukları üst üste gol pozisyonlarında beceriksiz olmasalar skor herhalde 7-3 falan olurdu herhalde…

Bu arada 3 net gol pozisyonunu kalecimiz Hüseyin’in çıkardığını da hatırlatayım.

72.dakikada Berat Ali, 83.dakikada Hacı Ömer ile kale alanı içinde yakaladığımız yüzde yüz iki gol pozisyon ise bizden kaçtı. At o golleri, bu kadar kötü futbola rağmen al 3 puanı gel.

Ama yok ki o beceri, yetenek. Tek golcümüz Berat Ali iken Erol hocanın onu çıkarması ise başlı başına saçma bir olaydı. Çünkü ondan daha kötüleri vardı. Mesela çıkar A.Kadir’i, Berat Ali’yi koy santrafora. Özgür’ün yerine de daha önce al Çağrı’yı. Buna rağmen Erol hoca, Özgür’e maçın sonuna kadar sabretti. Hakan Çalışkan’ı ise 57.dakikada çıkardı. Yerine Çağrı’yı aldı.

İş bununla da bitmiyor?

Diğer futbolcuların hiçbiri, topu rakip ceza alanında futbolcularımızla buluşturamadı. Yani topu ileri taşıyamadık. Yine kendi ceza yayımızın önüne kadar geri çekildik. Önde basmayıp rakibin rahat rahat oyun kurmasını sağlattık. Oysa A.Kadir, Hakan, Berat Ali ve Hacı Ömer, orta saha ile rakip ceza yayı arasında bunları yapsa, bu yazdıklarımın hepsini yalatırlardı bana da nerde o kapasitede bir takım, futbolcu, teknik direktör?

Bu yetmiyormuş gibi, Erol hoca 10 kişi kaldıktan sonra biraz cesaret alıp Erdican’ı Hakan’ın yerine forvet arkasına, Canberk’i de daha önce Hacı Ömer’in yerine alıp, Berat Ali’yi de oyunda tutsa, belki daha iyi olurdu. Hele hele 10 kişi kaldıklarında…

Belli ki Erol hoca halen sağlıklı düşünemiyor ve doğru hamle yapamıyor ama buna da bir son vermeli artık. Veremiyorsa da affını istemeli.

 

AFERİN HAKKI VE AYKUT

Hep mi kötüydük? Değil tabii ki…

Bana göre bu maçta 3-4 net pozisyonu çıkartan kaleci Hüseyin, yine bazı arızalarına (!) rağmen iyiydi. Sağ bek Aykut ile ön libero oynayan Hakkı ise bana göre bu maçın kahramanlarıydı. Rakipte ise sadece Muzaffer Özkaya mükemmel bir futbol oynadı. Gerisi fıs. Dünkü Maltepespor, geçen hafta bizi Bursa’da 1-0 mağlup eden Nilüferspor’u rakip sahada nasıl 2-0 yenmiş anlayamadım? Demek ki bizde var bir rahatsızlık?

Neden olmasın ki? Şu maçta bile, tribünden baktığınızda 4-2-3-1 oynuyormuş gibiyiz ama öyle değil. Tribünden bakan, 4-5-1 zanneder. Oysa Hakan ve Özgür’ü çıkarttığım da,  4-1-2-1 şeklinde oynadık(!) Yani 9 kişi.

Bu şekilde topu nasıl ileri taşıyacağız, kim ya da kimler taşıtacak da, bizde kim golü atacak? Yok ki bu istekleri. Topa vuruşları bile iş olsun diye. Vursana Allah’ına kadar, inansana, güvensene kendine…

Bir gol bulduk, o da Berat Ali, orta sahadan aldığı topla rakip ceza alanına girdi. Kaleci ile karşı karşıya kaldı. Plase vuruşu köşeden gol oldu.

Sonrasında oynayan yine rakip, esir olan yine biz.

 

ASIL SUÇLU ALTYAPI ANTRENÖRLERİ

Evet kötüydük ama ben asıl suçlu olarak, bu gençleri a takıma aldırmaktan övünenlerde buluyorum. Yani bazı altyapı antrenörlerine.

Çünkü halen topa vurmayı bilmeyenler var. Hele hele gol atmayı bilmeyen o kadar çok iş var ki? Hayır yani, bari gol atmayı öğretmediniz, hiç olmazsa gol yenmemeyi öğretseydiniz ya.

Çok güvendiğimiz Hakan Çalışkan, Özgür,A.Kadir bile bunu yaparsa, gerisi ne yapmaz ki?

Bir de şunu hatırlatayım bu maç için. Burak’da inanılmaz bir düşüş var haberiniz olsun. Ya da bu maç kötü bir günündeydi ki inşallah bir daha tekerrür etmez. Yahu biz hiç kimseye Maşallah veya Çok iyiydi diyemeyecek miyiz?

Rakip futbolcu, her topu aldı. Döküldü Burak. Cihan onun hatalarını telafi ede ede bitti.

Ne diyeyim ki daha başka?

Kötünün iyisi ise şu.

En yakın rakibimizdi Maltepespor. Yenseydi üstümüze çıkacaktı, berabere kaldık bunu engelledik. Ayrıca deplasmanda alınan 1 puan hiç almamaktan iyidir.

Bu arada rakiplerin kazanmaya başladığını ve aradaki puan farkını kapattıklarını da bir hatırlatayım.

 

Yorumlar (0)