31.12.2011, 07:42

İki kere şart...

Sakaryaspor deplasmanda Güngören Belediye'yi yenerek şehri ligde kalma konusunda bir kez daha umutlandırdı. Umutlandırırken sorumluluk sahibi insanlara da bir hatırlatma yaptı.

Ligin ilk haftasında kazanılan üç puanın ardından gelen bu galibiyet çöle düşen yağmur damlası kadar sevindirdi. Ancak unutmamak ve sürekli hatırlamak lazım ki bu böyle gitmez. Kazanılan maçın ardından bunlarda yazılır mı der gibisiniz... Evet tamda böylesine bir dönemde bıkmadan usanmadan hatırlatmaya devam edeceğim. Beyler şu transfer işi ne alemde diye...

Kazandığımız maçın ardından bu hatırlatmayı tekrarlıyorum ki, unutmasınlar. Unutulmasın diye. "Ohh be bir hafta daha zaman kazandık" denmesin diye. Yönetimdeki beylere sormak lazım. Nasıl gidiyor şu merakla beklenen transfere çözüm arayışlarınız Nasıl gidiyor kaynak bulma konusu Medet beklediğiniz yerlerden yaranıza merhem olacak bir yanıt aldınız mı Yoksa hale bildiğimiz gibi mi durum.

Transfer yasağını bitirecek adımlarınızın olup olmadığını varsa ne kadar samimi olduğunuzu hala bilmiyoruz. Duyduklarımız hatta yaptığınız açıklamalara bakılırsa işlerin iyi gitmediği belli. Hala olacak, gelecek kısacası cek, cak lardasınız sanırım...
Kazanan takımın yöneticileri olarak iyi düşüneceğinizi tahmin ediyorum. Zira hepinizin bu şehirde gelecekle ilgili planlarınız var.
Bu şehir statta maç izlemeye gelmese de bir kulağı maçların skorunda. Takip ediyor anlayacağınız. Güngören galibiyeti ve ardından kurulan hayaller hep transferin açılacağı yönünde. Şehirde yapılan konuşmalar "içerde Erciyes'i yeneriz. Ardından yapılacak takviyelerle ikinci yarı daha rahat bir Sakaryaspor izleriz"şeklinde. Kimsenin hayaliyle oynamayın.

Güngören maçının ardından yeşeren umutlara cevap veremeyecek durumdaysanız bırakın. Çok geç olmadan bırakın. Erciyes maçından sonra rakip takımların transfer haberleri gündeme düşmeye başlayacak. O dönemde ne konuşacağımıza dair bir ışık gösterin bize.

Sakaryaspor mevcut kadrosu ile en kötü ihtimalle Erciyes'ten 1 puan alır. Bizim için lig ikinci yarı başlar. Ligin ikinci devresini çok büyük hayallerle bekliyoruz. Eğer yönetim umutları artıracak adımları atarsa, şehrin katkısı da aynı oranda artacaktır. Hayallerin gerçek olması için...

Kalan maç için yönetimin birinci derece katkısı yok denecek kadardır. Şaban Yıldırım ve öğrencileri bu işi namus meselesi yaparak sonuç almaya çalışacak. Yani yönetim asıl görevine odaklanmalı.

Bu saatten sonra transfer sorununu çözmek iki kere şart oldu. Yönetimde görev alan isimler ya cidden transfer sorununu çözmek için güçlerini ortaya koymalı ya da vakit varken yeni bir yol açmalı Sakaryaspor'a. Aksi halde.... Aksi ne oluru düşünmek bile gereksiz...

Yorumlar (0)