26.03.2012, 10:52

İnanmayanların eseri

Sakaryaspor da yönetim, Göztepe maçı öncesi kalan haftaları aldırış etmeden zaten havluyu atmış. Başkan Erdal Taşkın ve Başkanvekili Sermet Şükür, maça gelmek yerine sanırım diğer takımların karşılaşmalarını izleyerek hafta arasında Teknik Direktör Yılmaz Vural a detaylı bir rapor verecek!

***

Matematiksel olarak düşmemiz kesinleşmemesine karşın başta Başkan Erdal Taşkın olmak üzere Başkanvekili Sermet Şükür takımın düştüğüne karar vermişler ki stada gelmeyi tercih etmedi. Kulüp Başkanının olmadığı protokol tribününde Büyükşehir Belediye Başkanı ve Vali nin olması da uygun olmazdı ki sanırım onlarda bu hafta takımı yalnız bıraktı.

***

Teknik Direktör Yılmaz Vural ın dilinden düşürmediği B planı için Göztepe maçı iyi bir fırsat oldu. Sakat ve eksiklerin çokluğu gençlere belki de kolay kolay kendilerine gelmeyecek fırsatı getirdi. Böyle fırsatlar çok fazla bulunmaz yeter ki fırsatı bulduğunda hazır ve formda olman gerekir. Hakan Toker de tam böyle oldu. Herkesin esame listesinde gördüğünde şaşırdığı genç oyuncu kendine güveni ve soğukkanlılığıyla ilerisi içinde ümit verdi.

***

Kalan haftaları gelecek sezona hazırlık olarak geçirecek olan Teknik Direktör Yılmaz Vural öncelikle yönetimle bir araya gelmeli. Sözleşmesi sona erecek oyuncularla masaya oturularak anlaşma yolu aranmalı. Yönetimlere olan güvensizlikten takımdan ayrılmayı kafasına koyan oyunculara güven verilmeli. Zaten transfer yasağı nedeniyle yıllardır çekilen sıkıntı birde oyuncuların kaybıyla felakete dönebilir.

***

Başkan Erdal Taşkın ın en azından mevcut kadroda bulunan oyuncularla anlaşma yaparak sözleşmelerini uzatarak başaramadığı bir çok şeye birde oyuncuların takımdan ayrılmasına izin vererek taçlandırmamalı!

***

Göztepe maçıyla ilgili konuşacak çok şey yok zaten. Gençler ellerinden geleni yaptı. En azından Sakaryaspor formasının ağırlığını sahada rakiplerine gösterdi. Taraftarlarda takımın bu hale gelmesinde etkisi olan herkese göndermelerde bulunarak en azından sessiz kalmış şehrimizin sesi olmaya çalıştı.

 
Yorumlar (0)