31.12.2011, 07:09

İşte Play-off ruhu!

Bank Asya 1. Ligin başladığı günden buyana Çaykur Rizespor maçı hariç tamamen kayıp bir ruhla oynayan Sakaryaspor, Güngören galibiyeti sonrası büyük bir özgüven ile çıktığı Kayseri Erciyesspor müsabakasında muhteşem oynayarak ligdeki 3. galibiyetini aldı. Hani bir laf vardır ya, Böyle oynayın canımı yiyin! Bugün geçmişi irdelemeden Sakaryasporlu futbolcuları tek tek tebrik ediyorum. Erciyes maçı berabere de bitebilirdi. Özellikle ikinci yarıda 15 haftadır bulduğumuz pozisyon kadar gollük pozisyon bulmamıza rağmen beceri eksikliği nedeniyle maçı sıkıntıya soktuk. Özellikle İlkay ın son vuruşlardaki beceriksizliği bize pahalıya patlayabilirdi. Ama çok şükür ki kötü bir durumla karşılaşmadık.

Bu maçta son haftalarda çok eleştirdiğim Şaban Yıldırım a da hakkını teslim etmek istiyorum. Tercih ettiği kadro ile, oynattığı sistem ile ve çok yerinde oyuncu değişikliklikleri ile galibiyeti alan isimlerden biri oldu. Futbolcu bazında Erciyesspor a karşı oynayan 11 den kimseyi ayırmak istemem ancak bir isme büyük bir parantez açmak istiyorum. Salih Dursun! Öyle bir iştahla ve hırsla oynuyor ki, attığı 2 gol bunun en belirgin özelliğiydi. Bu çocuk çok büyük bir orta alan futbolcusu olacak. Keşke sözleşmesi bitecek olmasa da Sakaryaspor a çok ciddi paralar kazandırabilse. Ama ne yazık ki gerçek değerinin altına satmak zorunda kalacağız.

Sakaryaspor un elde ettiği bu galibiyet ligin ikinci yarısı için herkese çok büyük umutlar verdi. Hele ortaya konan oyun ve mücadele öylesine üst seviyedeydi ki insan, Kardeşim 15 haftadır neredesiniz diye sormadan edemiyor. Bizler Sakaryaspor un o play-off taki ruhunu çok iyi bildiğimiz için 15 haftadır sergilenen kötü oyunu en ağır şekilde eleştirdik. Bu takımın böylesi bir kapasitesi olduğuna herkes inanıyordu zaten. Ama öyle havaya girmek de olmaz. Daha yolun yarısını aştık. Sıkıntılar çok. Takım işini yaptı, şimdi sıra yönetimde. Bu transferi açmalısınız. Bu takıma yapılacak 4-5 takviye bomba gibi Sakaryaspor yaratır. Haydi o zaman! Yönetim iş başına...
Yorumlar (0)