07.02.2021, 19:40

İyi ki bu gruptayız..

SANTRA

Ara transfer mevsiminde Van Valisi Mehmet Emin Bilmez Vanspor FK’ya 1 milyon TL destekte bulundu..
Cebinden mi?
Tabii ki değil, muhtemelen kaynak buldu..
Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım ise SATSO’nun tüm deplasman masraflarını üstlendiği bu sezon üç deplasman masrafını üstlendi..
Kimse ne olduğunu sormadı bile, sorana da yanıt yok..
Yaşadığımız Sakarya coğrafyasında böyle zamanlar o kadar çok oldu ki..
3 milyon bulup transfer engelinin ortadan kaldırılmasının faturasını adaylıktan çekilen Uğur Akkuş’a bağlamıştım, itiraz gelmedi..
Hükmü kalmayan Sakaryaspor yönetiminin bir başka yanlışı ise yeni hocamız Serdar Bozkurt’a 1.5 yıllık imza attırması oldu..
3 ay önce bırakan başkan Cevat Ekşi yeni hocaya 1.5 yıllık imza attırıyor, komedi..
Diyelim ki bu seneyi öyle veya böyle anladık, seneye siz yoksanız hocanızı ne yapalım?
Kaldı ki gelir gelmez Ali Özgün’le ters düştü, devamı sinemalarda..
En büyük güvencesi ise bir milyonun üzerinde şekillenen 1.5 yıllık sözleşmesi..
Dolayısıyla yeni hoca gelmeden önceki hedefimizle şimdi ki gidişatımız zaten şekilli; play-off..
Bu yolda dün Tarsus’u ağırladık, 3-1 kazandık ve iç saha fobisini yendik ama lider Eyüpspor, Karacabey deplasmanında rahat kazandı, fark aynı..
Bu rakamlar ışığında şampiyonluk kaçtıktan sonra Sakaryaspor’un nereye koştuğunun pek önemi kalmadı, kimin ne oynadığını ise ezbere biliyoruz zaten..
Berkaycan’ın önünü gördüğünden pek emin değilim.. Şu saçlarını kes be arkadaş, boyunun ve kilonun dengesini bozuyor.. 
Dün iki golle ayağa kalkan Berk İsmail’i tanıyoruz, biz.. İki tane final oynadı, neler yapabileceğini biliyoruz..
Kaptan kalecimiz Oğuz Çalışkan kolay kolay gol yemiyor ama illa ki yiyor..
Uzun lafın kısası; sahip olduğumuz oyuncu grubunda yenisini eskisini harmanladığımızda iyi ki bu gruptayız, diğer grupta Kocaelispor’u saymıyorum bile Hekimoğlu, Ankara Demirspor, Sarıyer bizden iyi, Manisa zaten iyi..
Dip not; Bu saatten sonra bu kolay grupta elde edeceğimiz başarı rakiplerimizin performansına kaldı, başarılar Sakaryaspor..
SANTRA HARİCİ
Bana sağır olanlara
Dilsizim bundan sonra
 

Yorumlar (1)
Silo 3 yıl önce
Kardeşim kocaelisporda yaşlılardan kurulu bir ekip.Sadece bireysel beceri var.Orada da bir denge sorunu var bu grubun şartlarında da bir denge unusu var.Öyle bak olaylara cavit kardeş.Manisaspor diyoruz, kocaelispora içeride 6 dışarıda 2 atıyor ve yeniyor.Afjet geliyor adamlara 1-1. Mesela batuhanlı Trabzon bu hafta kendi sahasında zar zor berabere, geçen hafta amede yeniliyor.Sakaryasporun ağlanmaya değil doğru analizlere ve morale ihtiyacı vardır.Siz gazeteci iseniz herdaim doğru analiz çerçevesi belirlelemeli ve öyle eleştirmelisiniz.Dikkat etmezsek Sakaryaspor playofa bile kalamaz, ona göre.Arkamızda 38 er, 37 şer puanlı tehlikeli takımlar varken şamatayı bırakmalıyız.Yazılarınızı genelde beğenirim.Unutmamalıdır ki, her takımın bir enerji-sinerji ters ve doğru orantı gelme durumları vardır.Sakaryaspor sıklet olarak buna Kocaelisporda dahildir,hepsinden daha iyidir. Şartlar bizi kötü gösterse bile.Kimbilir o grupta olsak, denge durumları bizim lehimize olabilirdi.Sakarya zoru sever.