24.01.2023, 11:44

KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN!

2.yarının 2.maçında ligde kalma mücadelesi veren Altınordu’nu Sakaryaspor YENİ TRANSFERİ (!) Burak Süleyman’ın attığı 2 golle 2-1 yenen Sakaryaspor bir taşla 3 kuş vurmuş oldu? Biri galibiyet, ikincisi ikili averaj ve üçüncüs de ligde kalmayı daha da üst seviyelere çekip play off oynama şansımızın artması...
Yeni Transfer diyorum ama tabii ki yeni değil Burak…
Aslında kalitesi tartışılmaz. Onu her ne kadar Bandırmaspor’dan aldıysak da aslında Kocaelispor patentli biridir. Burak Süleyman…
Geçen haftaki Göztepe galibiyetinde nasıl ki “ Burak Süleyman farkı” başlığını atmışsam bu gün de aynısını söylüyorum. Öyle ya 2 nefis gol ve elde edilen 3 puanda onun yine çok büyük bir emeği var. Maşallahı var çok çok iyi başladı 2.yarıya. Hani büyük umutlarla alırsınız da o beklentiye cevap veremez o anlarda ama bir an gelir de bir patlama yapar ve biz ona bu çıkışıyla YENİ TRANSFER deriz ya, işte ben de bu yüzden söyledim. Kaldı ki ilk yarıdaki maçlarda defalarca “Burak ilk 11 futbolcusu. Onu ne kadar çok ilk 11’de oynatırsanız ondan o kadar çok verim alırsınız” dememde ne kadar haklı olduğum bir kez daha ortaya çıktı. Hem de hiçbir gazeteci bunu yazamazken. Gerçi Sakarya basınında benden sonra güçlü silah kalmadı ya neyse?
Kutluyorum Burak kardeşimi. Allah nazardan saklasın ama istikrar şart…

SERKAN’I KİM OYNATTIRIYOR? NEDEN?
Defalarca yazdım Sakaryasporun orta sahasında 5 numara ile oynayan Serkan Odabaşoğlu’nun bu takımın ilk 11’inde İŞİ YOK diye ama bunu Başkan Cumhur Genç başkana bir türlü dinletemedim.  
Defalarca söyledim, bu adamı oynatmayın, yoksa o tribünlerden küfür yedirir yuhalatırsınız diye. Ne oldu şimdi? Altınordu maçında, oyuncu değişikliğinde sahadan çıkarken yine başına geldi bunlar. Her nedense bu takımda sürekli ilk 11’de oynattırıldığı yetmiyor muş gibi bir de küfür edercesine takım kaptanlığı veriliyor ona. Yahu adam mı kalmadı kaptanlığa? Yap Kabango’yu kaptan, çıkar daha da ön plana. O da daha güzel oynayıp atsın daha fazla gol, sonrada satalım 3 büyüklerden sonraki Anadolu takımlarına, bize de para kazandırsın. Bunu bile düşünemiyor musunuz be siz daha ne söyleyeyim bu konuda size? 
O kadar akıllı sanıyorlar ki kendilerini, sırf o takımdan kesilmesin diye orta sahanın ortasına yeni oyuncu alınmıyor. Kanıtı mı? Yeni alınan Mehmet Akyüz, Bülent Uzun,  Bulgar Zoravko Dimitrov, İsrailli Guy Hadida. 
Bu bölgede ısrarla ve torpilli oynatılan Nalepa da Serkan da rakip takım ceza alanımızdayken onlar ceza sahası dışında elleri belinde pozisyonu izliyorlar. Ne adam savunması var ne alan savunmaları. Ne rakibin arkasına paslar var ne kaleye şut. Çalım yetenekleri de sıfır rakiple mücadele de. 
66.dakikada Serkan orta sahanın ortasında bomboş. Roshi’ye doğru öyle bir pas attı ki yok böyle bir şey. Top 5 metre gitti, Roshi’den önve kaptı. Bir huyu daha var aynı Serkan’ın. Dikkat edin bakın, her maç ama her maç ilk yarının ortalarıyla 2.yarının ortalarında sakatlık yalanlarıyla yerde yatıyor ama sonra şir kalkıyor, sanki at iğnesi yemiş (!) de o ana kadar koşmadığı kadar koşmaya başlıyor. Tüm bunlara rağmen Serkan hoca da onu 90.dakikada sahadan çıkartıyor(!) Sonra da o tribünler öyle küfür eder veya yuh’lar işte. Oynatma da olmasın bunlar. “Onun yerine kimi oynatayım yok ki” demeyin, yemem! Kaleci Cihan, sağ bek Oğuz, sol bek Bülent, stoper Çağlayan, santrfor Mehmet. Sol açık Dmitrov, 10 numara Miloseviç ve bir de geldiği günden beri 18 kişilik kadroda yer almaktan başka bir iş yapmayan, hiç de oynatılmayan Berkay Kurubacak var. Bari en azından çekin Hakan’ı 8 numaraya, bir tane de 6 numara alın olsun bitsin. Nalepa ve Serkan mı? Beklesin yedekte, ne zaman oynayanlardan daha iyi olurlar o azman oynarlar ya da sonradan hamle oyuncusu olarak girerler oyuna ki inşallah bunu beğenmemezlik yapmazlar. Yahu siz bir kişiyi veya bazı kilileri Sakaryaspor üzerinde görür ve tutarsınızı böyle? Milleti daha fazla enayi, budala, bomboş biri yerine koymayın. Yoksa siz de nasibini alırsınız?

ŞUNLARI DA YAPMAYIN?
81.dakikada Kabongo kaleci hatasından kaptığı o golü atsa maç orda bitecek ki hangi maçta kaç kez bulacak böyle pozisyonları Kabango? 
Serkan, Nalepa ikilisinin yapamadıklarını bir daha yazmadan kaptan Ümit’e sesleniyorum. Gelmişsin 32 yaşına, bu saatten sonra ben mi öğreteceğim futbolu sana? 61.dakikada ne diye ceza alanı içinden koşa koşa gelip de sırtı sahaya dönük olan rakip oyuncuya faul yapıyorsun. Ne işin var ya senin orda? Hayır yani var işte 2 takım arkadaşın oyuncun orda. Sana ne? Ya o pozisyon gol olsaydı? Sen bak bölgene, işini adam gibi yap. Bir de şu sinirine hakim ol. 
Dk.59’da Furkan ve Burak’tan sonra sahanın yıldızı olan Roshi, 50 metre depar atarak sağ taraftan AL DA AT dercesine pas atıyor ama rakip ceza alanında ne Kabango var orda ne başkası. 2 maçtır Burak sahnede de kazandık. Söyler misiniz bana Kabango böyle markaja alındığında kim atacak gollerimizi? Bana göre sadece ilk 11’dedeğil sistem ve taktikte de çok ciddi bir rotasyona gitmek lazım. En azından 4-3-3’ten vazgeçip 4-2-3-1 oynamak gibi. Çünkü  yenilerle birlikte Sakaryasporun DAHA başarılı olacağı sitem de taktik de ilk 11 de bundan geçer. 
Hakeme gelince. Takdir haklarının tamamına yakınını Altınordu’ya verdiği yetmiyormuş gibi 53.dakikada rakibin açık koluna çarpan pozisyon bariz penaltıydı ki nedir bizim şu VAR’dan ve orta hakemlerden çektiğimiz. Bakın canımız çok yanacak, buna hemen bir tedbir alın.
Ve son sözüm kalecimiz Furkan’a. Çünkü bu maçta bize 3 puanı Burak’tan daha çok o aldırdı. Canı gönülden kutluyor başarısını devamın diliyorum.
Tabii ki galibiyetimizden dolayı tüm takımı da kutluyorum.

Yorumlar (0)