30.11.2012, 14:30

Kim Bu Sakaryaspor Hainleri ?

Bir kez daha anlaşıldı ki Sakaryaspor’da ve Sakarya’da gerçekten kanı bozuk, şerefsiz, vatan hainleri var!

Nasıl olmasın ki?

Eski futbolcular iyi niyetli yola çıkıp transferi açmak isterken bir çoğuna açılan telefonlar sonrasında şimdi vazgeçilmiş. Bıraktım bunu, daha önce defalarca ve yüzyüze görüşülen bazı kişiler telefonlara bakmayıp köşe bucak kaçmaya başlamışlar.

Kimdir bunlar? Neden transferin açılmasına izin vermezler? Halen içimizde barınan o hainleri istiyorum ben? Çıkıp söyleseler ya? Dün çok uğraştım ama belki vazgeçerler, imana gelirler! Diye söylenmedi bir türlü. İnşallah böyle de olur.

 

BASINDAN SAKLANAN NE?

 

Dün transferin açılması ve yeni yönetim için bir görüşme yapıldı. Büyükşehir belediyesinde yapılan bu toplantıya basın mensupları alınmadı, sadece fotoğraf çekilmesine izin verildi.

Peki neden Sakaryaspor taraftarların bulunduğu ve 2 gün üstü üste Başkan Zeki Toçoğlu ile yapılan bu toplantılara biz basın mensupları çağrılmadı, o toplantıya alınmadı? Tatangalar ve Kapusuz ile yapılan konuşmanın biz basın mensuplarından saklanmasının ya da o anda bizlerin çağrılmamasının nedeni ne?  Eğer gerçekten bir bütünlük, dayanışma, tek ses ve tek yürek olunacaksa, ya bu tür konuşmalara basın da çağırılacak, ya da o şekilde yapılmayacak.

 

TOÇOĞLU’NDAN 2 MİLYON TL İSTEMİŞ!

 

Erol Kapusuz’un yaptığı basın toplantısında eski futbolcuları temsilen hiç kimse yoktu. Belli ki bazıları faal olduğu için sıkıntı yaşamamak adına gelmemişler ki iyi de yapmışlar.

Kapusuz, eski futbolcular ile yaptığı görüşmelerde, kendisinin başkanlığında bir yönetim oluşturmak istemiş ve futbolcuların bir çoğu da “Sen varsan muvafakat veririz” demiş demesine de “Bu işe girersem tek bir şartla girerim. Hiç kimseye 1 kuruş para verilmeyecek. Biri bile alırsa bu işte olmam” demesi bir çuval inciri berbat etmiş.

Yahu Erol kardeşim, bilmez misin ki bir sepet yumurtada da, domateste de birkaç çürük çıkar. Nasıl böyle bir gaflet içine düşer ve bu konuda böylesine çürük isimlerin çıkabileceğini düşünemezsin? Beş parmak birbirini benziyor mu hiç?

Aynı Erol Kapusuz, Toçoğlu başkan ile yaptığı konuşmada, kendilerinin tüm yükü karşılayacak paraları olmadığını, sadece eski futbolculardan 1-2 tanesini getirip, 3-5 tane başka futbolcu alabilecek güçleri olduğunu, bu yüzden de başkan olmaları durumunda, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’ndan, bundan sonraki 5 aylık dönem için, yani hem gelecek olan yeni futbolculara ve hem de sezon sonuna kadar Sakaryaspor’da yer alacak futbolculara verilecek maç başları, peşinat ve primin yanı sıra kamp masrafı, personel ve teknik heyet maaşları vs. için 2 milyon TL istemiş. Başkan Toçoğlu bu konuda olmaz dememiş ama olur da dememiş. Sadece “Rakam veremem” demiş ki, bu bile yeter.

Demek ki bu iş olura kadar gelmiş ama bir sıkıntı var.

Çünkü, başkan olması ve ekip olarak gelinmesi durumunda Kapusuz’a muvafakat vereceğini söyleyen futbolcuların, kendisinin olmaması durumunda aynı sözü yerine getiremeyebileceğini söyledi Kapusuz ki bunun olması durumunda kendisinin çekilebileceğini kaçırdı ağzından.

 

AĞIZDAN ÇIKAN SÖZ NAMUSTUR

 

Ben de Kapusuz’a, “Ne olursa olsun. Siz aslanlar gibi çıktığınız bu yolda sözünüzü tutun ve muvafakatları yine verin. Sorun çıkartan o 3-5 kişiyi de ama biz basın, ama Tatangalar, ama Büyükşehir ve Valilik, ama eski başkan ve yöneticiler, ama iş adamları bir şekilde çözer. 30 dosya yerine 5-6 tanesini çözmek ve transferi aşmak daha kolay olur” dedim.  Kapusuz da böyle söyleyince, durumu diğer futbolcu ve antrenörlere aktaracağını ama kendisi ve Hasan Yiğit dışında hiç kimsenin aynı sözü tutmayabileceğini, paralarını isteyebileceğini söyledi.

Eminim ki, Kapusuz ve arkadaşları, daha önce verdikleri sözleri yine yerine getirip, o duruşu sergileyecekler ve Sakaryaspor’u satanlar gibi, kendisini de yolun başında bırakanlar gibi olmayacak, aynı kefeye koymayacak, koydurmayacaktır.

Eğer Kapusuz ve arkadaşları da aynı şeyi yaparsa onlar da benim için birer HAİN’dir. Ama tanıdığım Kapusuz ve arkadaşları böyle bir ihanet içine girmeyeceklerdir...

Bu toplantıda anlaşılan şudur ki,

Erol Kapusuz işi de patladı. Çünkü onu önce kendi arkadaşları içten vurdu.Birine para ver diğerine vermeyi de Kapusuz istemediği için bir kez daha buz gibi bir su içelim. Çünkü bunun oluru yok.

En doğrusu ne mi?

Erol Kapusuz ve ekibine çok teşekkür edip, her biri en az 20’şer, 50’şer bin TL verecek 54 iş adamı bulup, onlardan yaklaşık 3 milyon TL toplayıp, bu dosyaları kökünden kapatmak.

Bu iş de olacaksa, en geç 6 Aralık’taki seçime kadar olmalı ve kesinlikle 13 Aralık’a ertelenmemeli. Giresunspor maçına da yeni başkan ve yönetim dışında yepyeni bir inanç, hırs ve moralle gitmeliyiz.

Yoksa Giresun’a hiç gitmeyelim, hükmen mağlup olalım daha iyi. Çünkü bu takım bu moralle hiçbir takımı yenemez. Giresun’u Giresun’da ise hiç.

Ben bu kafa, hava ve düşünceyle, 2.yarıya kalmadan, ilk yarının son 3 maçından sıfır çekilebileceğine ve daha ilk yarıda havlu atacağımıza inanıyorum. Yani Ocak ayında transfer yapsanız da bir işe yaramaz.

 

 

 

Yorumlar (0)