14.08.2012, 09:03

KÖSEMUSUL?A SORU-YORUM

SATSO Basın Müdürü Müjgan Zaman, bir yerel gazetede SATSO, yönetmelik gereği, Sakaryaspor dahil, hiçbir spor takımına bağış ve sponsorluk desteği veremez demiş.

Bunun gerekçesini çok iyi biliyorum.

Çünkü bir dönemler, SATSO dan böylesine bir para verilmişti. Gitti aynı SATSO nun bir üyesi Sakaryaspor a para verildi diye şikayette bulunmuş, başlarına neredeyse iş alıyorlarmış. İyi de o üye Sakaryalı ve Sakaryaporlu değil mi Kimi, kime şikayet ediyorsunuz ve neden Parayı cebine atmadı ki o dönemin SATSO başkanı ve yöneticileri. Sakaryaspor a verdi.

Maalesef o dönem seçimi kazanalar ile kaybedenler arasındaki kavga yüzünden yaşandı.

O gün bu gündür kaçıyor SATSO Sakaryaspor dan ki her şeyin bir ilki olabileceği gibi sonu da olacaktır mutlaka. Ya da tatlıya bağlananı

Aynı SATSO ile ben, içinde Vali Cahit Kıraç, SATSO Başkanı Erol Öztürk ve 50 kişilik bir SATSO üyesi birlikte uçakla Mardinspor maçına gitmiştik. Hatta sis nedeniyle maç Pazar günü oynanmamıştı da bir gün daha kalmış o maçı pazartesi günü oynamış ve 2-0 kazanmıştık. O masrafı da SATSO karşılamıştı. Kim, ne kaybetti Aksine şampiyonluk geldi.

Demek ki istenince oluyormuş. SATSO DA, kanun ve kurallar çerçevesinde Sakaryaspor a yardım etmelidir. Sakaryaspor kulübü de keser faturasını veya gider makbuzunu olur biter. Nedir yani bunu bıçak gibi kesip atmanın, kaçmanın, yardım etmemenin ve Sakaryaspor a bu kadar nefret edercesine bakmanın sebebi Ne yaptı Sakaryaspor SATSO ya, üyelerine, yönetimine Üstelik Sakaryaspor Başkanı Vedat Yaşlıca, SATSO daki Meslek Kuruluşlarından birini temsilcisi, yani asli üyesi iken. Ona yapmayacaklar da kime yapacaklar bu yardımı

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul a sesleniyorum.

Sayın başkan, nasıl ki gazetelere su firmanız için reklam parası harcadınız, demek ki isteyince verebiliyor musunuz değil mi Kaldı ki ben buna da inanmıyorum. Hangi gazeteye kaç günlüğüne ve kaç paralık reklam verdiği açıklasınlar da bileyim.

Aynı şekilde Sakaryaspor a da yapın 50-100 bin TL lik yardımınızı. Ne kaybedersiniz ki

SATSO olarak OSB de dünya kadar üyeniz olan iş yerleri var. Hem de çuvalla para kazanacak kadar. Allah daha çok kazandırsın, helali hoş olsun ama bu memlekette para kazanan, işi gücü burada olan biri de lütfen Sakaryaspor a 3-5 liralık yardımda bulunsun değil mi ama
Bu iş yerinizi Denizli ye, Bursa ya, İstanbul a, Eskişehir e açmış olsanız, orada da sizden bu şekilde, ama Fenerbahçe, Galatasaray veya Beşiktaş a, ama Bursaspor, Eskişehirspor ve Denizlispor a yine para isteyecekler ve siz de mecburen vereceksiniz değil mi Veriliyor da halen. Demek ki sorun yok. Kaldı ki hiç kimse OSB deki o firmalardan zorla para istemiyor.

Bakın dikkat edin, bir rakam telaffuz etmiyorum. O rakam o firma sahiplerine kalmış bir şey. Kendilerine koymayacak şekilde ve kendilerine yakışır bir rakamı vereceklerdir mutlaka.

Çünkü Sakaryaspor yönetimi de istemez bunu. Çünkü hepsi bire meslek temsilcisi. Bilirler bunun ne demek olduğunu.

Bu iş de kime düşüyor Tabi ki SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul a. O isteyecek de, OSB deki firma sahipleri hayır diyecek öyle mi

Bakın, altını çize çiz söylüyorum.

Kimse kimseden bir haraç almıyor. Sadaka da istemiyor. Gayriyasal bir talepte de bulunmuyor.

İstenen tek şey, Sakaryaspor için ama kombine bilet, ama saha içi reklamı, ama göğüs veya sırt reklamı ama sponsorluk karşılığında bir para verilmesi.

Zeki Toçoğlu başkan sağ olsun yolu açtı. Çağrıyı yaptı. Şimdi sıra Kösemusul ve SATSO da.

Böyle böyle, dirilteceğiz bu takımı. Yoksa görüyorsunuz işte, bu takım her sene bir alt lige düşüyor ki şuan ki kadro bugünkü tablo ile, mümkün değil play off oynamayı ve şampiyon olmayı,  ligde bile çok zor kalır.

Büyükşehir verdi verdirdi, sırada bu ilin sanayi ve ticarete yön veren en büyük kurumu olan SATSO var. Onlar da versin ve verdirsin ki, sıra diğerlerine de gelsin. Onlardan da istemeye yüzümüz olsun. Kimse kimseye Ondan aldınız mı , ya da O vermiyorsa biz de vermiyoruz veya Beni Vali bey veya Büyükşehir Belediye Başkanı arasın demesin!

Bakın bir kez daha söylüyorum.

Sizden hiç kimse MALİYE VE SSK BORCUNU ÖDESİN demiyor.

Ya da TRANSFERİ AÇIN da demiyor.

Sizden istenen tek şey, Sakaryaspor a maddi yardımda bulunmanız için, kombine bilet, stad içine veya Rüstemler tesislerine reklam koymanız, ya da göğüs, sırt reklamı vermeniz. Böyle böyle kapatacağız bu deliği, yani şehrin ve sizlerin sahip çıkmasıyla. Var mı başka yolu

İsterseniz SATSO Kale Arkası Tribünü veya SATSO Kapalı Tribünü gibi stat içindeki tribünlere isim de verebilirsiniz.
Yeter ki isteyin, iyi düşünün, olumlu bakın. Bulursunuz mutlaka bir yolunu

Bu nedenle,

SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul dan ivedi olarak bir cevap bekliyorum. Bilgi kirliliği, eksiklik veya yanlışlık olmasın diye

 
Yorumlar (0)