24.12.2012, 17:11

Kurutuluş Yeni Gelecek Futbolcular da

Kazanan veya yenilmeyen takım bozulmazmış ya, gördük işte bunun ne kadar saçma sapan bir şey olduğunu. Gördünüz işte bunun böyle olmadığını. Çekirge bir sıçrar, iki sıçrar misali.

Ne oldu kaleci Hüseyin’e? Geldiniz mi dediğime?

Giresun deplasmanından alınan 3 puan sonrasında herkes havaya girerken, ben yine alttan almış ve bu galibiyet, ŞANS olarak görmüştüm. Öyle ya, sen son 5 dakikaya 1-0 yenik gireceksin. Sonrasında ise bir penaltı ve 90+4te ilahi bir şans golüyle galip gelmiştik ki, Sarıyer beraberliği ve Tarsus yenilgisi bunu kanıtlattırdı.

Kazanan takım bozulmazmış ya hani, sanki çok kazanan Sakaryaspor vardı da biz de bozmayacağız bu takımı? Ah Sadun hoca ah, yaktın sen de takımı…

Asıl sıkıntı ne biliyor musunuz?

Takımın son maçlarda inanılmaz agresif oluşu.

Geçen hafta Kerem sarı kart görüp Tarsus maçına gelmiyor, Tarsus maçında da elimizde kalan en sağlam stoperimiz olan Onur Demir kırmızı kart görüyor. Üstelik 2-0 yenik durumda iken. Peki bu ne demektir? Onur Demir’in o maçta olmadığı, kendini bilerek attırdığı. Yoksa Onur gibi bir futbolcu neden bunu yapsın ki?

Belki de bir bit yeniği vardır! Kim bilir?

Bugünkü sahipsiz bir takıma sahip olma mı, daha önceki dönemden kalma alacak-verecek meselesi mi, yoksa karayoluyla gidilip köfte ekmeğe mi razı edildiklerimi?

İlgi ve alakasızlık mı?

Sakın Halit Evin’i istemiyor olmasın Sakaryasporlu futbolcular?

Ama ortada bir gerçek var. O da bu takımın bittiği…

 

KURTULUŞ BU ŞEHRİN ÇOCUKLARINDA DEĞİL YENİ FUTBOLCULARDA

 

Gelin şöyle düşünelim.

Sakaryaspor ilk yarıda 3.lige düştü. Gelin 2.yarıda 3.ligde şampiyon olup tekrar 2.lige çıkmış gibi bir takım yaratalım. Yani, 2.yarıda ligde kalacak takımı…

Bunun için yapılacak işler belli.

Birincisi bu takımın bu ligde kalamayacağı, bir başka deyişle kurtuluşun bu şehrin çocuklarında olmadığı. Dolayısıyla 2.yarıya bu takımla çıkmak demek, bana göre otomatikman düşmek demektir. İlk yarıdaki 16 maçtan sadece 2 galibiyet alıp, 9 puanla son sırada bitirmenin de, 15 ve 16.sıradakilerle değil de,14.sıradaki Turgutluspor ile puan farkının 7, diğer takımlarla da 8 ve üstü puan farkı yemek de bunu bir göstergesidir.

İkincisi ise, bizlere böylesine rezil bir tablo yaşatan bazı futbolculardan kurtulmak gerek.

Üçüncüsü, ara transfer döneminde TRANSFERİ MUTLAK AÇMAK GEREK. Hem de neredeyse her mevkiye nokta transferler yapacak şekilde. Kurun bakayım iyi bir takım, bugünkü kadrodan kaç tane futbolcu koyarsınız o yeni takıma.

Şu bir gerçek ki;

3,5 milyon tl eski borçlara gidecek. Buna birde yeni alınacak ve her biri en az 1,5yıllığına gelecek futbolcuları kattık mı,1.5milyon TL de oraya lazım. Etti mi 5 milyon TL?

 

KAVGA, KİN VE NEFRAT KİME YARAR SAĞLAMIŞ Kİ SAKARYASPORA SAĞLASIN

Bunu Halit Evin ve başka başkan adayı da karşılayamayacağına göre, iş dönüp dolaşıyor, Vali’ye, Milletvekillerine, Büyükşehir Belediyesi ve alt belediyelere, SATSO, OSB’ler, SESOB, Ticaret Borsası, TOYOTA, yeni kurulacak termik santral gibi kurum, kuruluş ve firmalara geliyor. Bu ismini saydıklarım, ama futbol federasyonundaki dosyaları birer birer üstlenir, ama nakdi yardımda bulunarak veya bulundurarak çözmelidir ki bu takım ligde kalsın.

Halit Evin ne mi yapacak?

Futbolcu alacak, sezon sonuna kadarki tüm personel, teknik heyet ve futbolcu paraları ile deplasman ve prim paralarını karşılayacak. Bu da kaç para ediyor biliyor musunuz?

Tam 2milyon TL. Bunun olabilmesi için de tek başkan adayı olan Halit Evin’in kaçırılmamsı gerekiyor. Bunun için de aradaki SOĞUK SAVAŞ bugünden tezi yok sona erdirilmelidir.

Son seçimdeki Halit Evin’in listesinin, bazı mikropların dediği gibi SİYASİ BİR KOMPLO olmadığını herkes bilsin. Neden yapsın ki Evin bunu? O kadar dangalak mı? Zaten Evin de öyle olmadığını açıkladı.

Bu saatten sonra yapılacak tek iş var.

Vali ve Büyükşehir önderliğinde,içinde her şeyi çok net görüp duyacak şekilde biz gazete ve televizyondaki basın mensuplarının da yer alacağı geniş katılımlı bir toplantı yapmak.

Tabi ki bu toplantıda 5 milyon TL’yi verecek isimler bulmak. Bunu isterseniz SAKARYASPOR GECESİ altında yapın, ama KURTULUŞ TOPLANTISI adı altında. Bu parayı o toplantıda nakit bulalım da nasıl bulursak bulalım. O toplantıda başkan da kesinleşsin yönetim de.

Bize her biri 100’er bin TL verecek en az 24 kişilik paralı bir yönetim ile 500bin TL verecek bir başkan lazım

Hele hele birde ama stad ismi, ama tesis ismi, ama Sakaryaspor önüne veya arkasına bir sponsor bulduk mu en az 1 milyon TL’lik, bu takım hem bu sene bu ligde kalır, hem de seneye şampiyon olur. Unutmayın ki Sakaryasporun kurtuluşu düşmekte değil, aksine şampiyon olup en az PTT 1.ligde oynamakta yatmaktadır.

Bu iş arz talep meselesi. Nekka köfte okka ekmek misali!

Süper Ligde oynadığımız dönemlere bir bakın bakalım kaç bin kişi izlemiş burada Sakaryaspor maçlarını, kaç bin kişi gitmiş deplasmana.

Bir de  bakın bakalım o dönemlerde kaç para kazanılmış şimdi kaç para.

Trabzonspor, Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi mi izlemek istersiniz yoksa Ünyespor’u, Sarıyer ve diğer ilçe takımlarını mı?Bu işbu kadar basit işte.

Söyler misiniz bana, hangi maça ailece gelirsiniz Sakaryasporun? Hangi maçta köfteci bile daha çok simit satar? Hangi ligde daha iyi bir tanıtım, prim yapılır?

Bunu geniş ve yapıcı bir şekilde düşünün ve ona göre hareket edin lütfen?

İşte bu ve buna benzer düşünceleri Allah nasip ederse inşallah, her Salı akşamı olduğu gibi bu Salı günü yine kanal 54 ekranlarında sizlerle paylaşacağız.

 

 

 

 

 

 

- kralbet giriş - - - - -

Yorumlar (0)