03.03.2013, 17:27

Lanet Olsun Sana Hakem

Sakatlıklardan dolayı Fethiyespor maçına sadece17 kişilik maç kadrosuyla çıkan Sakaryaspor, nereden bilirdi ki 14 kişiye karşı oynayacağını?

Çünkü Fethiyespor maçını sadece10 kişi ile tamamlamadık, 11 kişilik rakibe karşı da oynamadık. Hakemlerle birlikte resmen 10’a 14 maç yaptık.

Buna rağmen, ilk yarıda en az 3-4 gol atmalıydık ama bunları Selim ne yazık ki golle sonuçlandıramadı. Aynı Selim Levent’in kornerinde kendine yakışır şekilde mükemmel bir kafa şutu ile topu rakip takımın ağlarına göndererek ilk yarıyı 1-0 önde tamamlamamızı sağlattı.

Bakıyorum da notlarıma, Selim’in 2 pozisyonun daha gol pozisyonunu  yanı sıra, Sakaryasporun eski futbolcusu Yaşar’ın kendi kalesine atacağı bir pozisyon vardı ki, bu topu kaleci son anda kornere attı. Ardından Özgür’ün ara pasında kaptan Levent’in kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyon gol olsa maç daha ilk yarıda kopacak. Rakibin sadece bir pozisyonu var koskoca ilk yarıda. Onda da Bülent’in maraton tribünü önünde, taç çizgisi kenarında topa öyle bir vurdu ki üstten doksana takılacak bu topu kaleci Harun mükemmel bir şekilde tokatlayıp kornere attı.

İlk yarıyla ilgili söylenecek tek şey var.O da Sakaryaspor oynadı, Fethiyespor seyretti.

2.yarı nasıl olacak diye merakla beklerken, 49.dakikada Hakkı’nın hatasını affetmeyen Ekrem, golcülüğünü kanıtladı ve durumu eşitledi. Bu gol hepimizde soğuk duş etkisi yaptırırken, kazandığımız kornerde, ilk goldeki gibi bu kez A.Kadir mükemmel yükseldi. Kafayla durumu 2-1 yaptı.

 

YENDİN Mİ HAKEMLERİ DE YENECEKSİN

 

Maçı alacağız diye inanmış iken, nereden bile bilebilirdik ki tıpkı Çankırıspor maçındaki gibi, bir kez daha gönderilen Ankaralı hakem triosunun Sakaryasporu kafalarından tamamen bitirip de Fethiyerspor için çalışacaklarını.

Sakaryaspor düşmüş ya nasıl olsa? Sahipsiz kalmış ya. Onlar da vurdu bir kez daha.

Nasıl mı?

Hakemin Kerem’e gösterdiği 2.sarı kartı Süper Lig’de veya PTT 1.Lig’de göstersin, yırtarlar o hakem lisansını. Hele hele rakip oyuncunun bir hava topuna yükselip Hacı Ömer’i altına alıp pestilini çıkarmasına rağmen Fethiyespor lehine faul vermez mi? Sonrasında, maçın bitimine doğru, herkesin gördüğü pozisyonda, tam yardımcı hakemin önünde, Fethiyesporlu Bülent’in Cihan’a attığı dirseğin cezası olarak sarı kart göstermesi yok mu? Çıkarsana kırmızı kartını. Nerede görülmüş vurmaya sarı kart. Ne olacak o zaman biliyor musunuz? 2-1 öndeyiz. Rakip 10 kişi kalacak. Yüklenemeyecek kalemize ve maç da 2-1 lehimize bitecek. Sakaryaspor yeniden umutlanacak. Şimdi ne oldu? Bu beraberlik onlara da yaramadı Sakaryaspora da.

 

MAÇIN KIRILMA ANI

 

Maçın 82.dakikasında, durum 2-1 lehimize iken, A.Kadir sol çaprazdan kaleye vurmak yerine Hacı Ömer’e pası çıkarsa, Hacı Ömer de bomboş pozisyonda o golü atsa, maç 3-1 olacak. Maç kopacak ve 3 puan Sakaryasporun olacak. Yani maçın kırılma anıdır bu pozisyon.

Tabi bir de dayak olayından sonra hafta başından beri adam gibi idman yapamamak da var ki, Sakaryasporda Cihan hariç tüm futbolcular yoruldu ve ayakları geri geri gitmeye başladı.

Bir pis gol ve 2-2 biten bir maç ki Necmettin Sert’in bu maçta oyunu okuyamadığını bir kez daha gördüm. Zira, Fethiyesporun varsa yoksa gol atacak tek adamı olan 33 numaralı Ekrem Sarıçam’a tedbir almadı.  O da takımın 1-1’lik golünü attı. Sonra hert atakları onun bölgesinden, yani sağ bek Hakkı tarafından yapıldı ki göremedi bunu Necmettin hoca.

Kaldı ki Necmettin Sert’in Selim’i çıkarması da yanlıştı. En azından 75-80.dakikaya kadar onu oyunda tutmalıydı. Her ne kadar yorulduysa da, gol kaçırsa da, en azından pozisyon buluyor, rakip stoperler de ileri çıkamıyordu. O bir çıktı 2 stoper de gol aramaya başladı kalemizde.

 

BU SKORDAN SERT DE SORUMLU

 

Tutsana Selim’i oyunda. Çıkarsana Hakkı’yı, alsana Aykut veya Onur Anıl’ı sağbeke.  Çıkarsana Kerem’i de atılmadan önce, oynatsana Alaattin Hamza’yı. Son 10-15 dakikada da çıkar Selim’i, al oyuna santrafor olarak Hacı Ömer’i. Sakaryaspor da bu şekilde 10 kişi yerine 11 kişi oynayıp son yarım saati esir futbolla oynamasa, alacağı bir maçı 2-2 bitirmese…

Evet, bu skorda hakemin payı büyüktü ama A.Kadir de, Necmettin hoca da üstüne düşeni almalı.

Bir maç böyle kazanılmaz çünkü.

Hani daha önce demiştim ya, “Eğer 3 puan almak istiyorsak her maç en az 2 gol atmalıyız. Yoksa 3 puanı unutun” diye, gördünüz mü şimdi ne kadar haklı olduğumu. Çık sahaya, tıpkı ilk yarım saat gibi oyna aslanlar gibi. Yap mücadeleni. Yorulma, bırakma, düşme oyundan. Yen hakemleri de.

Kötü oldu ama halen ümitler bitmedi, bitmemeli.

Evet mucize ama bunu başarmak da mümkündür. Neden olmasın ki? Bakın puan cetveline ve kalan maçlara.

Yeter ki o ruh, inanç, beceri, yetenek, kabiliyet olsun takım halinde herkeste.

Yorumlar (0)