30.03.2019, 12:44

Oylar Sakaryaspor’a

Seçimlere bir gün kaldı. Yarın yapılacak olan yerel seçimler öncesinde Sakarya’da oylar garanti görüldüğünden sanırım Sakarya’daki profesyonel takımların içler acısı hali kimsenin umurunda olmadı. Başta Sakaryaspor olmak üzere Sakarya Büyükşehir Basketbol ve Gelişim Voleybol takımı ekonomik sıkıntılara rağmen destek bulamıyorlar.

Şehrin en büyük markası Sakaryaspor şampiyonluğun eşiğine gelmiş, ilk devreyi lider bitirmesine rağmen koskoca bir sezonu seçime kurban vermek üzere. Yeşil Siyahlılar transferi açamadığı gibi takım içinde yaşadığı ekonomik kriz ise halen sürüyor. Her adayın dilinden düşürmediği Sakaryaspor’un sorunlarına ilişkin vaatler hep seçim sonrasına dair. Çünkü kim öle kim kala anlayışı hakim.  Mevcut belediye başkanlarında ise sanırım oylar garanti gördüklerinden bırakın artı destek vermeyi verdikleri desteği kesenler bile var şu seçim sürecinde. Spora siyaset karışmasın denir durur ama. Bu farklı bir olay bu şehri yönetmeye talipsen hatta yönetiyorsan şehrin en büyük markasını yüceltmek desteklemek bir lütuf değil en büyük göreviniz.

Gerçi Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi takımı olan Büyükşehir Basket’in içine düşürüldüğü durum göz önüne alınınca şaşırmamak gerek. Büyük hayaller ile kurulan, şaşalı günlerde şehrin bilboardlarını süsleyen Büyükşehir Basketbol takımı bugün maça gidecek yol parası bulamıyor. Paralar çarçur edilmiş, kime ne verildiği niçin verildiği bir ortamda kriz kaçınılmaz oluyor. Şimdi takım ligden çekilmenin küme düşmenin eşiğinde

Bir diğer propfesyonel takımız Sakarya Gelişimspor yaşadığı onca sıkıntıya, suratlarına kapanan onca kapıya rağmen büyük bir özveri örneği göstererek ligde kalmayı başardılar. Tabi onlarında seneye nasıl bir tablo ile karşı karşıya kalacağı daha şimdiden meçhul

Şehrin 3 farklı dalındaki spor kulübümüzün ekonomik ve sportif alandaki durumları ortada iken siyasiler günü kurtarmak adına bir iki kelime ile geçiştirdiği sürecin sonuna geldik.  Kim gelirse gelsin en azından vaatlerin takipçisi olalım.  Sakarya’yı çantada keklik görenlerin şehrin en büyük değeri olan Sakaryaspor’u ve diğer sportif değerlerimiz ile göz göre dalga geçmesine izin vermeyelim.

Yorumlar (0)