21.01.2019, 17:32

OYUNA GÖRE İYİ SONUÇ

Yazık oldu 2 dakika daha dayanamadık diyenler hayli fazla.

Çok iyi niyetli bir bakış geçin onu; 2-1 öne geçtiğimiz dakika 35 bence o gol sonrasındaki 55 dakika çok iyi dayandık.

Maç sonu röportajında en gerçekçi yorum bu sezon takımın başarılı ve en istikrarlı oyuncusu Canberk Özdemir’in.

“Daha iyi bir futbol sergilememiz gerekiyordu… Daha iyisini yapmamız lazım; inşallah bundan sonra daha iyisini yaparız.”

Sakaryaspor’un ve maçın en iyi ve en doğru anlatımı işte bu.

İsmail Hoca yardımcı hakemin ofsayt kararını yanlış bulup itirazın dozunu kaçırınca sahadan çıkarıldı tribüne gönderildi.

Takımın oyundan düşüp rakibe teslim olduğu ve gidişatın hiç de iyi olmadığı anlarda ortamı ateşleyip oyuncuları ve tribünleri uyandırmak için yapılan profesyonel hamle. Orta hakemin karşı hamlesi pek hesapta yokmuş o belli.

Puan kaybedince erken telaş havası var; kadromuz çok dar, hamle için oyuncumuz yok, transfer şart söylemleri yine başladı.

Keçiörengücü geniş kadrosu ve hamleleriyle mi puan aldı?

Haydi, onu da bırak… Bir bak bakalım kasada para var mı?

Maça teknik yönden bakalım…

Sağbekleri “19” Abdülkadir geçişlerde o kanadın oyun kurucusu ve hücumcusu. Tek ön liberosu “5” Süleyman hücum girişimlerinde kayarak forvet arkasında pasör oluyor.

Her iki kanat oyuncuları “1” Sertaç, “17” Devrim çok hızlı, çabuk oyuncular… Top taşıma, çalımla geçme ve yaptıkları ortalarda da çok başarılılar. Bu sezon seyrettiğim en etkili kanat oyuncuları.

Maçın öne çıkan bu 4 oyuncusunu da bu sezon transfer etmişler.

Savunmadan hücuma geçişlerde hızlı bir takım. Her türlü hücum varyasyonları var, fizik ve güç olarak bizden çok iyi oldukları için oyunun son dakikalarında bizi sahamıza hapsettiler.

Her yönden akın akın gelirken savunmamızı resmen bunalttılar.

Korner atışı sonrasında da aradıkları beraberlik golünü buldular.

Fizik gücü yüksek; koşan ve set oyununu iyi oynayan takımlar karşısında zorlanırlar. Savunmaları bilhassa stoperleri iyi değil ve çok da ağırlar. Bunu bildikleri için en iyi savunma hücumdur felsefesi ile oynayıp topu kalelerinden olduğunca uzak tutmaya çalışıyorlar.

Rakip defansın önde kalması halinde arkalarına atılan uzun paslarda başarılılar, hızlı kanat oyuncuları da olunca bizim bekler hücuma katılma güç ve cesaretini gösteremedi. Orta saha oyuncumuz Ferhat

savunmaya yakın oynatılınca hücuma çıkışlarda mesafesi uzadı yakıt deposu yetersiz kaldı! Rakibin hızı ve gücüne dayanamadı. Dilaver ve Zahit sonlarda iyice oyundan düşerken Berk kağıt bebek gibiydi. Rakibin normal şarjlarında yere yatıp dinlenmeyi tercih etti.

Hareketli ve seyir açısından zevkli ve heyecanlı geçen Sakaryaspor – Keçiörengücü maçında tam 4 gol var ve bu gol vuruşlarının hepsi altı pas içinden… Yorum sizin.

Sahamızda 1 puan verdik buna fazla üzülmenin anlamı yok çünkü Keçiörengücü de aynen bizim gibi tam 14 maçtır yenilmeyen bir takım. Bunu unutup Sarıyer maçına hazırlanmamız lazım. Bu da enteresan bir maç; bakalım iki yumurtadan biri kırılacak mı?

Sarıyer’in sahasında, Sakaryaspor’un da dışarda mağlubiyeti yok.

    

Yorumlar (0)