19.11.2020, 12:22

RAHAT GALİBİYET

Kırşehirden getirilen üç puan, Mamak galibiyetiyle süslenince kalan maçları seriye bağlamak tabiri caizse farz oldu Sakaryaspor’a.

İster takımın kendine gelişine, isterseniz rakibin zayıflığına bağlayın ilk yarıda arzulanan oyun sergiledi Sakaryaspor

Kalesinde gördüğü erken gole aldırış bile etmeden skoru farka taşıdılar. İlk yarıda oyun tamamen karşı kaleye yığıldığında, Ankara ekibi kaleci Oğuzu ancak tünelde görebildi…

Kanatlar sürekli çalışırken eksik olan göbekten atılacak şuttu. Reis bu noksanlığı giderdiğinde, skora eşitlik geldi.

Ali Özgünün golüyle içeriye önde girilince iki maç önceki altı gol telafi edilecek hissine kapıldım ama ikinci yarı da Sakaryaspor’un buna niyeti yoktu...

Taç atışı kullanımında bu sefer Devrim attı, skoru yeterli bulan Sakaryaspor üzerine yattı…

Son dakikalarda farkı arttıracak goller, lakayt vuruşlar ile kaçırıldı. Ayağa paslar ile skoru idare etmeye yöneldiklerinde hem rakibi,  hem de kendilerini epey yordular..

Riskli paslar ile de zaman zaman zor anlar yaşadılar. Daha farklı bir skor elde edilecekken üç golle gelen üç puan, serinin umarım başlangıcı olur diyerek kongreye dönelim.

Farklı hezimeti takiben Başkan Cevat Ekşi önce teknik direktöre görevini bıraktırdı, ardından kendi gitti.

Malum şimdilerde Sakaryaspor da bir de kongre telaşı var. Gözler kongreye çevrildiğinde dedikodusu da bilgi kirliliği de had safhada..

Başkan içerden olsun diyenlere Uğur Akkuş hayranları öfke kusmakta.

Adaylıklarını açıklayanların hepsinin gözü de kulağı da Başkan Ekrem Yüceye çevrilmiş durumda. Eski başkan Cumhur Genç ve ekibi Başkan Yüce nin kapısını ilk çalan oldu.

Uğur Akkuş sezon başında aday olduğunda,  yanlış kişiyle işe koyulmanın mağduriyetini yaşamıştı.

Sakaryaspor’dan vazgeçmediğini her fırsatta yineledi. Ersin Taranoğlu ile buluşacak olması ise son derece anlamlı…

Bu sefer doğru isimle yola çıkma hamlesi tutar mı bilmem. Geri tepme ihtimali de yüksek..

Önce Ekrem Yüce den onay, akabinde delege çoğunluğunun teveccühü.. Valilikçe onay verilirse bunların her ikisi de bakalım kime nasip olacak.

N O T- Sen kalk Sakaryaspor un sıkışık anında iş görülsün diye 500 bin TL. tutarlı çek ver. Verdiğin hizmetin 600 bin TL.lik bedelini senet mukabilinde yap ama günü gelip, talep ettiğinde avcunu yala.. SAKARYASPOR bu şehrin MARKASI ise başkanlığı da böylesi hak sahiplerine kulak tıkayacak kadar ucuzlatılmamalı.    

Yorumlar (0)