19.11.2012, 13:20

Ruhsuzlar Ordusu

Düne kadar ligde toplam 4 gol atmış olan Pendikspor’a Pendik’te 4-0 yeniliyoruz düşünebiliyor musunuz?

Yahu bu kadar terbiyesizlik, ruhsuzluktur böyle? Ezik miyiz lan biz? Hani nereye gitti Sakaryaspor ruhu?

Mücadele etmeyip, 3 pas bile yapamadığımız koskoca 90 dakika içinde, rakip ceza sahası içinde bir tane bile gol pozisyonu nasıl bulamayız? (90+2’de durum 4-0 iken Kerem’in vurup yan direktör dönen topu hariç!)

Bir kere nerden çıktı Kerem’in Cuma günü affedilip, A takımla bir idmana çıkıp hemen ilk 11’e almak? Sonrasında diğer futbolcular ne düşünür? Sadun hocaya nasıl itimat edip şevk ile çalışır? Öyle ya, nedir bu Kerem meselesi? Bu kaçıncı? Neden bu kadar taviz? Kem affettirdi onu? Neden? Kim ilk 11’de oynamasını istedi?

Kaldı ki illa af edeceksen bu maçtan sonra affet Kerem’i.

Hadi affettin, bari yedeğe al Kerem’i de ilk 11’de oynatma. Adam 10 gündür A takımla idmanda yok zaten. Kaldı ki 2.yediğimiz gol Kerem’in hatasıydı. Orta sahada yine çalım sevdasına düşen Kerem’den topu rakip kaptı, bir ara pası ve maç 2-0 oluyor. Zaten o gol havlu attırıyor bize.

Bunu da bıraktım. Bari, ilk 45 dakika kötü olan Kerem’i çıkart da 2.yarı yerine daha diri bir oyuncuyu al onun yerine.

Sonrasında A.Kadir’in sol açık mevkisinde ne işi var? Ne güzel bulmuş santrafor oynayarak yerini. Koysana o zaman o kadroda onu yine santrafora, alsana D.Seçgin’i sol açığa, Gazanfer’i sağ, Kerem’i de forvet arkasına.

Kaldı ki Gazanfer dün de nerede oynadığını bilmiyordu, ben de anlayamadım. Orta sahanın ortasında mı, solunda mı, sağında mı, forvet arkası mı? Neresinde? Nereye gittiyse karıştırdı.

Nerden çıktı dünkü kadroyla 4-1-4-1 oynatmak. Adamlar akın akın geliyor. Yapsana hamleni doğru şekilde, doğru adamla orta sahanı çok tutarak ve rakibe ilk topta basıp, iki stoperin ve onların önlerinde oynayan iki ön liberonun bizim defansımızın sağına, soluna, ortasına uzun paslar atmasını. Önletsene defansımızın arkasına gelen bu topları? Neden yapmadın Sadun hoca?

 

SADUN HOCA DA OYUNU OKUYAMADI. O DA YETERSİZ!

 

O kadar çok çıkacak futbolcu vardı ki Pendik maçında.

Çıkar D.Seçgin’i, al Ayhan’ı al sol beke. Çek Mami’yi orta sahanın soluna. Sonrasında dökülen ve şuan için tam hazır gözükmeyen Mesut’u da, çıkar dışarı. Kaldı ki yediğimiz 3.gol tıpkı Kerem’in pozisyonu gibi ikramdı!

Tabi ki kazanalım Mesut’u ama bu maçta, bu şekilde ve bu şekilde ki oyun anlaşışı, kadrosu ile değil. Saklasana bu haftaki Kahramanmaraşspor maçına daha diri, daha aç, daha hazır. Kovalayan mı var? Bu kadar bekledik Mesut,’u kazanmak için 1 maç daha bekleseydik ne kaybederdik. En azından yine yedek soyundurarak…

Bu maçta, Mesut’un yerine A.Hamza, Kerem’in yerine de Hakan oyuna alınabilirdi. Oynat bu ikiliyi orta sahanın ortasında. Özgür’ü al sağ beke. Levent’i de çek orta sahanın sağına ama bindirelim Levent tarafından. Oyunu kuralım Levent’in üzerinden. Bu da yok.

Yani orta sahamız Levent, Özgür, Hakan, A.Hamza ve Muhammer’li olsun. Yani 4-5-1 oynayalım ne olur ki? Ama bu beşli ve hatta forvet A.Kadir de rakibe ilk topta basacak, onların topla buluşmasını ve pas atmasını engelleyecek şekilde.

Hiç olmazsa rakipler hızlı tren gibi gelmez, bu kadar kolay gol yemezdik.

Böylece hem solumuzdan gelen rakip atakları biraz olsun frenlemiş olurduk, hem de orta sahada iki değil üç ön libero ile stoperlerimizin önünü kalabalık tutup rakibin göbeğimizden bu kadar kolay gelmesini azaltmış olurduk.

Ne yani 1 puan alsaydık kötü mü olurdu Pendik’ten? Hem de en yakın rakibinden ve rakip sahada.

İnanılmaz rezil bir Sakaryaspor izledik bu maçta bir kez daha.

Kimse ne yaptığını bilmiyor, ruhsuzca sahada dolaşıp duruyordu.

Yahu sorarım size, koskoca bir maçta nasıl bir tane pozisyon olmaz rakip ceza alanında?

Dün var ya dün, resmen faciadan döndük. Evet evet aynen öyle. İkinci bir Boluspor maçı yaşardık ki, Allah’tan adamlar o topları dışarı attı hep. Yoksa 7-0, 8-0 falan biterdi o maç.

O kadar ucuz ve amatörce goller yedik ki? Yemin ederim Adapazarıspor yemezdi onları…

Hep kademe, adam paylaşımı, koordinasyon, tayming eksikliği, zamanlama hatası…

Kaldı ki topu rakip yarı alana taşıyacak futbolcumuz da yoktu. Bir tane olsun iyiydi diyebileceğim bir futbolcu olmaz mı ya bu maçtaki Sakaryaspor’da?  Bu kadar mı düştük? Peki ya teknik heyet ne iş yapar?

Dolayısıyla Sadun hoca da ikide sıfır yaptı ve o da sahaya doğru dürüst bir kadro çıkartamayıp, oyunu okuyup güzel hamleler yaparak oynatamadı.

En büyük hatası ise Kerem’i 1 günlük idman ile kadroya alması ve Mesut ile birlikte bu maçta ilk 11’de oynatmasıydı.

Ben olsam ikisini de 18 kişilik maç kadrosuna alır ama 2.yarı sokardım. Daha diri Kerem ve Mesut, sanırım 2.yarı işi biraz olsun lehimize çevirir, orta sahayı elimize geçirir ve en azından 4-0 yenilmezdik ki bu maçtan en az 1 puan alamadıysak o da Sadun Hoşbay yüzünden olmuştur.

 

Yorumlar (0)