20.11.2012, 15:41

KÖTÜ FUTBOLUN NEDENİ NE?

Günlerdir futbolcuları yerden yere vuruyorum da acaba eksik mi yapıyorum yoksa doğru mu işte orada kafamda bir soru işareti kaldı?

Soldan sağa, yukarıdan aşağıya, nerden nereye olursa olsun, ne kadar doldurursam doldurayım, o boşluklar hep açık kalıyor! Yalan doğru doldurmaya çalışıyorum…

Hayır yani, futbolcuların, teknik heyetin alacağı olsa da oynamasalar veya oynayamasalar ya doa oynatılmasalar(!) neyse ama böyle bir şey de yok.

Diyelim ki sorun Vedat Yaşlıca ve yönetimindeydi. Onlar gittiğine göre takım düzelmesi lazım.

Teknik direktörde mi kabahat var? Bu üçüncüsü?

Sorun ne o zaman?

Nedir bu kadar kötü futbolun nedeni?

Futbolcular ile konuşmaya çalışıyorum, “Çoğu abi bana sorma. Konuşamam” diyor.

Belli ki onları susturan veya korkutan bir şey var.

O konuşmuyor, bu konuşmuyor. Kim konuşacak da bu kötü gidişatın nedenini açıklayacak?

Ben, bizler değil miyiz sizlere her sezon başı en az 10 maç sabır gösteren, kredi veren? Alın işte, 12 hafta geçti ve ligin dibindeyiz.

Yahu nasıl utanmıyorsunuz siz ki, Rüstemler tesislerinde bangır bangır müzik dinliyor, şarkı söylüyorsunuz? Bu ne vurdumduymazlıktır böyle.

Sadece bu mu? Barlar caddesinden dışarı çıkmıyorsunuz. Kafe senin bu sinema benim dolaşıyorsunuz maşallah manitalarınızla!

Tamam yapın, yaşayın ama yapmak, yaşamak nasıl sizin hakkınız ise benim de sizden başarı beklemem, kaliteli ve savaşçı bir futbol beklemem o kadar hak.

İnsanda biraz namus, şeref, ahlak, gurur olur be?

Tabi bu futbolculara, hiçbir şey olmamış, hiçbir şey yapmamış gibi onlara yalakalık yapanların yanı sıra onlarla birlikte aleme akanları da unutmadım ha!

Bakın isim vermiyorum ama onların da kredileri bitti haberleri olsun. Yoksa dolaşamazlar Çark Caddesinde, çıkamazlar evlerinden dışarı.

Yahu kardeşim, bugünün genç futbolcuları kaç senedir bu takımda? Nasıl bir gram ilerleme kaydedemezler onlar?

Bu takımda Süper Lig takımında veya onun altyapısında yer alan, ya da Bank Asya 1.Ligde futbol oynayan futbolcular siz değil misiniz?

Hiçbir şey nasıl öğrenmez insan?

Çalıştığınız onlarca antrenör, yüzlerce futbolcunun her birinden bir tane doğru alıp uygulasaydınız, ne bu takım şimdi bu durumda olurdu ne de siz. Takım da siz de Süper Ligdeydiniz.

Ama siz sürekli geri gittiniz.

Kaldı ki bu takımı düşüren ben değilim, sizsiniz.

Yetti artık.

Takım içinde iki başlı, üçlü başlı olmayı da bırakın? Küçükler büyüklere saygı duyacak, en az o büyükleri kadar çalışacak, mücadele edecek, savaşacak ve her şeyini galibiyet için verecek. 20 yaşına bile gelmemiş olan sizler bu yaşta futbol oynamayacak, futbolunuzu geliştirmeyeceksiniz de ne yapacaksınız?

Siz büyükler, siz de küçükleri bu kadar ezmeyeceksiniz. Nea o öyle küfürler, hakaretler, vurmalar veya vurmaya teşebbüs etmeler?

Yahu beyler, tamam dayak cennetten çıkmadır da, onların kapasitesi bu. İyice ezmeyin bitirmeyin onları.

Yoksa bizlerin yazdığı transfer haberleri, transferi açalım demeler mi sizi bu hale getirdi? Çıkın konuşun…

Yahu beyler, bu takım düştü düştü görmüyor musunuz? Bugünkü kara tablo resmen bunu gösteriyor. Buna rağmen halen kimsenin kılı kıpırdamıyor. Neden?

Görüyorsunuz işte, bu şehrin futbolcu çocuklarından hayır gelmiyor. Bari şu transferi açmak için sizler de takıma sahip çıkın da, 2.yarıda kalalım ligde.

 

Yorumlar (0)