22.03.2023, 11:01

SABRIMIZI TAŞIRMA TANER TAŞKIN!

Spor Toto 1.Lig 26.haftasında Muğla temsilcisi Bodrumspor’u 2-1 mağlup ederek 47 puanlı lider Eyüğsporun 40 puanla 6.sırada bulunan Sakaryasporumuzu ve tüm ekibimizi canı gönülden kutluyorum. 
Ancaaaaakkkk? Sakaryaspor teknik direktörü Taner Taşkın’a bir çift sözüm var!
Sahaya Furkan, Oğuz Yıldırım, Bülent, Çağlayan, Donkor - Nalepa, Miloseviç, İbrahim – Roshi, Mehmet, Zdravkov ilk on biri ile çıkman ne kadar büyük hataysa 2.yarı yaptığın değişiklikler de o kadar vahim hata Taner hoca!  
Kale ve defans dörtlüsüne lafım yok ama gerisi tam bir fiyasko-rezalet. Çünkü 1 gol 1 asist yapan Roshi olmasa yine moku yemiştik! Hem de tam 1 saat 10 kişi oynayan Bodrumspor karşısında. Takım bu kadar berbattı yani… 
Mesele ne mi? Anlatayım?
Tuzlaspor’da stoper oynayan İbrahim Uzun’un ön liberoda ne işi var? Ya da illa oynatacaksan onu, o zaman İbrahim, Donkor, Çağlayan üçlüsüyle ister 3-5-2 oynat ister 3-4-3 veya 3-6-1  ama bu maçtaki ilk 11’de onu orta sahasının tam ortasında 4-2-3-1 de  OY-NA-TA-MAZ-SIN!  Çünkü o adamın top tekniği sıfır ve çok ama çok ağır. Zaten sadece bitirici-kesici özelliği var. Onu orta sahanın tam ortasında oynatarak Sakaryasporu resmen 10 kişi bıraktırıyorsun. Peki ya diğer orta saha ikilisine ne demeli?
2 tane daha tank gibi ve sadece top ayağına gelince oynayan Miloseviç ile Nalepa vardı orta ikilimizde? Nalepa’nın bu maçtaki gibi gol pasları olduğu ve Miloseviçten kat ve kay iyi olduğu için fazla eleştirmeyeceğim. Sadece 2 şeyi hatırlatacağım. Biri durarak ve ayağına top gelince oynuyor ikincisi ise takım savunması sıfır ki bu da rakiplere karşı zaten olmayan orta sahamızı daha da boş bıraktırıyor. Bunlara son vermeli.
Dino Miloseviç’e gelince? 
Süper Ligde Konyaspor ve Antalyaspor’da oynayan ve Antalyaspor’dan kiraladığımız  Miloseviç’in, resmen bitmişokeye dönüyor(!) Şişmiş be şişmiş, ne koşması be adım atamıyor adım. Geldiği günden beri bir adım ileri gitmek yerine BAL Liginde bile oynayamayacak kadar geri giden Deni’nin BU HALİYLE ilk on birde ne işi var?  Zaten böyle olduğu için de 2.yarı başımda yerini 52.dakika da Oğuzhan Akgün’e bıraktı ki bu değişiklik de tam bir bomba?

OĞUZHAN’A ÇİRKİN TEZGAH!
Sen bu oyuncumuzu 53.dakikada alıp 70 dakikada oyundan çıkartamazsın hoca. Neden biliyor musun? Çünkü o futbolcu, Beşiktaş A takımıyla idmana çıkıp 1 kez de Türkiye kupasında oynayan ve gelişmesi için Sakaryaspora kiralanan önemli bir oyuncu? Böyle mi geliştireceksin bu çocuğu? Resmen bitirmeye çalışıyorsun? 
Sen değil misin aynı Oğuzhan’ı 1-0 yendiğimiz Denizli deplasmanında ilk 11’de oynatan? Hem de tam 86 dakika. Peki sonra ne oldu da bu çocuğu sadece 1 maç sonra, burada 1-0 yenildiğimiz Samsunspor maçında 89.dakikada oyuna soktun? Sonra da 10kişi kalmış Bodrumspor karşısında 53’te oyuna alıp 70’de çıkartıyorsun. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Ya hepsinde ilk 11’de oynat ya da yedeksoyundur, gerekirse hiç oyuna alma hatta maç kadrosuna bile ama bu şekilde yapma hoca! Kaldı ki Oğuzhan Akgün forvet, forvet arkası veya kanat oynayan bir oyuncu? Ne işi var orta sahanın ortasında? Oynatsana asli yerlerinde? Sanki sen de bunu KASTEN yapıyorsun hoca. Bakalım onu bundan sonraki maçlarda nerde oynatacaksın? İnşallah sol bek falan oynatmazsın(!)
Ama BİLMEDİĞİMİZ bir şey varsa Oğuzhan’ın aleyhinde, o zaman ona ya bir tam babalık yapacak ve yanlışlarına rağmen onu kazanma yoluna giderek hem sen hem de Sakaryaspor kazanacak hatta kendi bile. Ya da hiçacıma kadro dışı bırak, primini de almasın, Sakaryasporun parası da kasada kalsın. Hele hele bu yoklukta? Kaşdı ki hiç kimse Sakaryasporumuzdan büyük değildir. Jer kes yerini ve haddini bilecek(!)  
Bak hoca, burası ne Manisa. Ne Van, ne Tuzla ne de Keçiörengücü, burası Sakarya ve buradan çıkış yok hoca. Şeytanlarla dans etmeye de çalışma şeytan olmadan cin çarpmaya da?   Adil ol, adil takım kur, takıma top oynat,ölümüne oynama ruhu sağla, sağlat. Yabancı oyuncu haklarımızı da her rakibe göre doğru sitem ve taktikle, doğru yerde, doğru zamanda, doğru ilk 11 ile, doğru bir şekilde oynat, değişiklikleri de öyle yap. Çünkü halen yanlış yapıyorsun bu konuda. Ben mi öğreteceğim sama ilk 11’de kaç yabancı, 2.yarıda kaç yabancı oynaması gerektiğini? Misal Bodrumspor maçında ki ilk 11’de yanlış yabancıları oynattın. 
Stoper Donkor’a, orta sahadaki Nalepa’ya, kanatta ki Roshi ve Sacko’da lafım yok ama İvankov ile Miloseviç’e var. Kes bu ikiliyi, al Nalepa’yı 10 numaraya, Grechshkin ile İbrahim’i oynat ortanın ortasında olsun bitsin. Mecbur değilsin ki hepsini ilk 11’de oynatmaya? Dua et de rakibin en önemli oyuncu atıldı, yoksa seni ben bile kurtaramazdım!  Bunun için de sen ilk önce bu takıma takım olmayı ve takım oyunu oynamayı öğret hoca. Özellikle de takım savunmasını. Ne o ya, topu kapan ceza alanımızda hep? Çünkü halen takım değiliz, çünkü halen orta sahamız yok. 
Asıl önemlisi ise bu takımın 1 hafta sonra burada oynayacağımız Eyüpspor maçı başta olmak üzere kalan tüm maçları kazanıp ligi de ilk 2’de bitirmemiz gerektiğini tüm futbolcuklarına kalan tüm maçları kazanacağına inanan, saldıran ve şok pres yapan bir takım yapmandır hoca. Yoksa Eyüpsotr maçı senin son maçın olur…

Yorumlar (0)