banner212

banner211

15.03.2014, 10:27

Sakaryaspor geri dönemez

 Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ecevit Keleş, daha önce bu konuyla ilgili haber ve yazılarımla uyarmama rağmen, yine bildiğini yapıp öyle bir pot kırmış ki olamaz böyle bir şey.

Konu ne mi?

Sakaryaspor’un önümüzdeki sezon 1954 Sakaryaspor adıyla PTT 1.Ligde yeniden sahalara döneceği ile ilgili…

Bir kere şunu herkes çok iyi bilsin ki,

Türkiye Futbol Federasyonu talimatları ve yürürlükteki kanunlar gereği, hiçbir takım, hiçbir ilin takımı adına, bir başka ilde, o ligde ve o takım adıyla ve o şehirde oynayamaz.

Bir takım tabii ki satın alınabilinir, birleşebilir ama o zaman da gider o şehirde oynar. Bu demek değil ki o takımın maçları Sakarya’da oynanacak. Yok böyle bir şey. Sadece ve sadece kendi ilindeki takımı satın alabilir, o ligde oynayabilir. Tıpkı eskiden Kayseri Erciyesspor’un yapılan genel kurul sonrasında isim değişikliğine gidip Kayserispor olması ve Süper Ligde Kayserispor olarak oynaması gibi. Ya da Ankaraspor’un haklarının Futbol Federasyonu tarafından dondurulmasından dolayı liglere katılamadığı dönemde, Ankara Bugsaşspor adıyla oynadığı gibi.

Sakaryaspor futol takımı; 3.Lig, 2.Lig, Süper Lig ve hatta BAL Liginde yer alan başka bir takım adına maçlarını Sakarya’da oynayamaz ama BAL Ligindeki Adapazarıspor, Karasuspor veya Serdivanspor’u satın alabilir ve maçlarını ilimizde oynayabilir. Keşke ikinci bir takımımız daha üst liglerde yer alsaydı da daha üst liglerde oynayabilseydik.

 

BU AKLI VERENİ İSTİYORUM!

 

Benim işim gazetecilik, yani kamu görevlisi.

Haber ve yazılarımı tarafsız yapmak, milletimizi doğru ve dürüst bir şekilde aydınlatmaktır.

Her kim ki Sakaryalıları ve Sakaryasporluları yanlış bilgilendiriyorsa, onu uyarmak ve o yanlışı düzeltmek, düzelttirmek benim görevimdir.

Kimse peşin hükümlü, yalan yanlış düşünüp de kurmasın kendini de başkalarını da.

Ben asıl bu aklı Ecevit Keleş’e kim verdi ise ben o ismi istiyorum.

Bilsin herkes, kimin, kimle, nasıl iş yaptığını, kimlerin kimleri nasıl yönlendirdiğini, akıl verip de sözde danışmanlık yaptığını…

Bu benim için A partisi olmuş B Partisi olmuş ya da A kişisi olmuş B kişisi olmuş hiç fark etmez. Yani işleri başka yerlere kimse çekmesin.

İlla bir şey mi yapmak istiyorsunuz? Keleş’e bu aklı vereni bulun ve hemen ayıklayın.

 

EN ERKEN 2 SENE SONRA OLUR!

 

Hani Genel Seçimler olsa da, CHP en az yüzde 50 oy alıp tek başına iktidara gelse ve yeni bir kanun ile şuan ki kanunları değiştirip, yeni kanunla her takımın her takımla, hangi ilde ve ligde oynarsa oynasın oynamasına izin verse.

Bu da olsa olsa 2014-2015 sezonunda ve PTT 1.Lig’de değil, en erken 2016 sezonunda olur. Bunun yeni kanun taslağı, talimatları değiştirmesi falan var…

Bu da en erken 2 seneyi bulur, tabii olursa(!)

Öyle ya, Genel seçimler Haziran 2015’te, bu Haziran’da değil!

Futbol Federasyonu 2 sene daha burada olacağına ve bu talimatı değiştirmeyeceğine göre…

 

 

LİGİN YERİ, TAKIMI ÖNEMLİ DEĞİL

 

Başka bir deyişle şöyle diyeyim de daha iyi anlaşılsın.

Diyelim ki Sakaryaspor Süper Lig’de. Bu durumda bile ne bir başka Süper Lig takımı adına sahaya çıkabilir, ne de daha alt liglerdeki takımlarla. Burada kriter Sakaryaspor değil ya da bir takımın hangi ligde oynayıp oynayamayacağı değil, ayrı bir ilden takım alıp o takım adına sahaya çıkılmasıdır.

Daha açıkçası, Mevcut talimat ve kanunlar gereği,

1461 Trabzonspor futbol takımı satın alınıp onun yerine Sakaryaspor olarak PTT 1.Ligde yer alamayız. Maçlarımızı da burada oynayamayız. Eğer alırsak bile, o zaman da 1954 Sakaryaspor adıyla her maç için ya Trabzon’a gideceğiz ya da deplasmanlarına.

Bana sakın “Bu da olur. Gider Trabzon’da veya 1461 Trabzonspor’un deplasmanda oynayacağı maçlara da gideriz” demesin. Asma kabağı bu ve burada yetişmiyor!

Kaldı ki 1461 Trabzonspor PTT 1.Lig’den de düşüyor… 

Yorumlar (1)
isyan54 9 yıl önce
bak işine hasan gökdemir ! herşeye muhalefet olma kalemi satılık olanın .... açıktan kurtulmaz