03.07.2014, 10:07

Sakaryaspor'a 14 Hoca seçeneği

 Sakaryaspor’da uzun bir aradan sonra umut dolu bir o kadar da heyecan verici gelişmeler oldu. Eski defterleri karıştırmadan neden bunca zaman yapılmadı gibi sorulara takılmadan çekilecek çilemiş varmış deyip geçiyorum.


Selahattin Aydın ve ekibinin işi aslında geçen seneden daha zor. Zira geçen sene zaten kendisini yalvar yakar göreve getirilmiş üstelik ekonomik anlamda verilen destek sözleri askıda kalmıştı. Şimdi ise rüzgar tam tersi yönde esmeye başladı gibi.


Ligde kalmak bile bayram havası estirdiği bir takımdan gözümüzü yükseklere dikmeye başladık şimdiden. Bence yukarıları hedeflemek için bu rüzgarda bu yönetimde yeterli olur. Geriye iki adım kalıyor Teknik Direktör seçimi ve transfer.


Sakaryaspor için bence ilk kırılma noktası Sayın Bakan Ayşenur İslam ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’nun girişimleri idi. Şimdi en az onun kadar önemli bir kırılma noktası ise çok uzun süredir sezonu 2-3 hocayla tamamlayan bir takıma seçilecek Teknik Direktörün kim olacağı konusu.


İki özellik kaderimizi belirler

Tabi ki yönetime buradan kalkıp hoca önerecek değilim ama Amerika’yı yeniden keşfetmekte gereksiz sanırım. Benim şahsi fikrim yönetim önerilen veya bir şekilde düşünülen isimlerden şu iki özelliğe sahip olanları hemen elemeli.

1-Sakaryaspor’da daha önce görev yapmış isimler

2- Sakaryalı diye vasıflandırdığımız değerli hocalarımız

Çünkü bu iki özelliği barındıran birbirinden değerli hocalarımızın bence bu atmosferde ne başarılı olmalarına imkan var nede sezonu bitirmelerine. Nedenlerini buradan uzun uzaya sıralamayacağım. Merak edene şahsen anlatabilirim nedenlerini


14 Hoca Seçeneği

Hep söylenir futbol basit oyundur diye. Aslında çok doğru yeter ki olaya basit bakıp doğru karar vermekte. Teknik Direktör konusunda Sakaryaspor’un 3.Lig gibi bir yerde yapması gereken en doğru şey sayılara istatistiklere güvenmek. Matematik her zaman doğruyu göstermez ama en azından onunla yola çıkmak gerek


Söylemek istediğim şu Teknik Direktör Konusunda macera aramaya gerek yok. 3.Ligde geçen sezon 3 ayrı grupta ilk 6 sırayı alan takımları inceleyin. Zaten bunların dördü Şampiyon oldu. Geriye başarıya aç ve en azından geçtiğimiz yıl kendini kanıtlamış 14 Takım ve hocası kaldı.


Bence bu formülden Hocada çıkar, transferde


Selahattin Aydın ve ekibinin vereceği karar kaderimizi belirleyecek. Umarım sonumuz hayırlı olur

 

Yorumlar (1)
Muhsin Türk 10 yıl önce
Akademisyen bir hoca ve altyapıyı düzenleyecek kapasitede yine akademisyen bir ekip. Kısa vadeli degil uzun vadeli düşünüp bir futbolcu fabrikası kurmak gerekir. Her insan düşebilir ama düştükten sonraki kalkış daha güçlü daha akıllı ve daha sağlam olmalı.