24.06.2019, 01:31

Sakaryaspor’a yakışmadı !

Sakaryaspor’a yakışmayan bir kongre yaşadık. Zaten karışmaya müsait ortamı sağolsun Divan Başkanı iyice çorba etti. Kargaşanın ve kaosun bir numaralı sorumlusu oldu. Öncelikle her kim olursa olsun Sakaryaspor’a aidat borcu bulunan üyelere oy hakkı sunulmasının teklifi bile saçmaydı. İkinci olarak açık oylamanın tüzüğe uygun olup olmamasını dahi bir kenara bıraktım açık oylama için fiziki şartlar olmamasına rağmen göz göre göre bu kargaşaya ortam hazırlanmış oldu.

Başkan adayı Cumhur Genç kendince haklı sebeplerden kongre sonu için bir protesto hazırlamış. Tepki herkesin hakkı fakat bunu kongre devam ederken adaylık konuşması sırasında yapsa, Ekrem Yüce oradayken aynı görüşleri sunsa ve sonra adaylıktan çekilse protestosunu anlarım. Ama seçileyim sonra istifa edeyim diye açık oylamada ısrarcı olunması gereksiz kargaşa yarattı. Yada herşeye rağmen seçilim görevinin başına geçecekti. Haklıyken haksız duruma düşmek buna deniyor sanırım. Sakaryaspor'un haklarını savunurken Sakaryaspor zaman kaybetti ve zarar gördü.

Sonuç olarak yaşanan süreci egolara, hırslara bazende sinirlerimize kapılarak iyi yönetemedik. Sakaryaspor için bundan sonra daha zorlu bir sezon bizleri bekliyor, Kısa sürede BİRLİK sağlanır umarım.

Bu dakikadan sonra en geç 48 saat içinde Büyükşehir  Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Kulüp başkanı Cevat Ekşi, İbrahim Nalbant ve Şaban Yıldırım bir araya gelerek takımda tutulması düşünülen oyuncular için gerekeni kongreyi beklemeden yapmalılar. Genel kurulda kim seçilirse seçilsin bu ekibin elini taşın altına koyup gereken hamleyi yapmalı. Bu arada sanmıyorum ama bu oyuncu grubu içinden Sakaryaspor’un içinde bulunduğu kaos ortamını fırsata çevirmek isteyen olursada taviz verilmemeli bence.

Yorumlar (0)