banner212

banner211

07.06.2022, 13:03

SAKARYASPORDA TRANSFERLER?

Şu bir gerçek ki; bu sene şampiyon olmuş kadromuzla TFF 1.Lig’de yer alırsak tıpkı Eskişlehirspor gibi aylar öncesinden küme düşeriz. 
Eğer ki “Nokta transferler yaptık” yalanıyla işi bitmiş veya sıradan oyuncular alırsak biz de tıpkı Bursaspor ve Kocaelispor gibi KÜME DÜŞERİZ ki işte bu takımlar Sakaryasporumuza bu yıl çok büyük ders olmalı. 
Sakaryaspor’un şu anki kadrosu yeterli mi? Kesinlikle hayır. 
Hani hep deriz ya hep bir takımın atan ile tutanı çok iyi olacak. Bu yüzden önce atan ve tutan lazım bize. Bir de kalciden başlayıp, stoper, 6 numara, 10 ve 9 numaraya ulaşan o hat! Sakarspor yönetimi önde tutandan yani kaleciden başladı ve Altay’ın 1.Ligde şampiyon olmuş kadrosunda yer alan Cihan Topaloğlu ile anlaşıldı. Stoper için de Adanaspor’dan Donkor’u aldık. Bu yıl ki kadrodan Ümit ile Çağlayan da kalacak ama yetmez. Bu kadar hassas bir yer için 1 tane daha ilk 11 stoperi almamız şart. Menemensporlu Oğuzhan Çapar da o isimlerden biri. Sağ bek olarak eski kadrodan Oğuz Yıldırım ve Mustafa var. Bana göre bu yer de yetersiz. Sol bekimizde ise sadece Onur Karakabak var.onun için bu yere de en az 1 tane ilk 11 oyuncusu lazım.  
SAKARYASPORUN EN ZAYIF HALKASI?
Şu bir gerçek ki, Sakaryasporumuza yedek değil, her biri birbirini aratmayacak şekilde en az ikişer tane KALİTELİ 6 ve 8 numara alınmalı ki Oğuz Kocabal ile bu lig gitmez, diğer kalanlarla da. 
Peki Sakaryasporun orta sahasında YENİ kimler olacak?
1461 Trabzonspora oynayan Hakan Yavuz resmen bitti ki tam bir enerji deposu, atom karınca. Çok faydalı olacak bir isim. Diğer Türk isimler arasında ön libero olarak Ankaragücü’nden İshak Çakmak, Kocaelisporlu Mehmet Taş ve Bursasporlu Burak Altıparmak var. Keşke bu üçü olsa? Başkaları da var ama bu üçlü bize yeter de artar bile ya da en az ikisi...
Gelelim yabancı orta saha oyuncuklarımıza?
Biri Giresunspor’un 1.ligdeki şampiyonluk kadrosunda ilk 11’de yer alan Michal Nalepa ki bu oyuncuyu İlhan hoca özellikle istiyor. Diğeri de Kappel. Nalega bana göre tamam da Kappel çok pahalıymış. Sanırım Kayserisporlu Jaw Ackah var ki bu oyuncuyu da aldık mı orta sahada sorunumuz kalmaz. Demem o dur ki Donkor hariç kalan yabancı oyuncu haklarımızın tamamını ORTA SAHA VE FORVETE kullanmalıyız.  Tabii ki bu saydıklarımın içinde en az 2 tane de çok iyi Türk orta saha oyuncusu almak gerekir. 
Santrfor için maşallah tam bir bolluk var. Sakaryaspora bu ligde en az 20’şer tane gol atacak 2 tane 9 numara ve hatta en az onlarım yarısı kadar gol atacak KALİTELİ 10 numara almak lazım. Çünkü 3 puanı ya hiç yemeyip en az 1 gol atana veriyorlar ya da yediğinden en az 1 fazla atana. Sıradan takımlara ve beraberlik takımlarına değil. Göztepeli Jahoviç ise bu isimlerin başını çekiyor. Boluspordan Kabongo, Fransa 2.liginde bu yıl oynayan ve aynı zamanda Haiti Milli takımının ilk 11’inde de oynayan Ducken Moses Nazon da sırada. Yerli santrfor için ise Sakarya Tüvasaş Demirspor’dan yetişip oradan Pazarspor ve Afyonspor’a kiralanan Rizespordaki genç açık oyuncumuz Mithat Pala var. Liste çok da para nerde? Onun için ince eleyip sık dokunuyor!
CUMHURBAŞKANIMIZA ÇIKILMALI!
Bugünden tezi yok, Sakaryaspor başkan ve yönetimi, Ankara’daki Sakaryalı seçilmiş ve atanmışlarla birlikte, bugünden tezi yok hemen Cumhurbaşkanımızdan bir randevu alıp YeniAtatürk Stadına bir isim sponsoru bulunmasında yardımcı olmasını istemelidir. Zira tam bir futbol aşığı olduğu kadar koyu bir Sakaryasporludur.sever takımızı da ilimizi de. 
Misal, Rizespor küme düştü ya DİDİ-ÇAYKUR neden olmasın? Ya da TÜRK TELEKOM, QNB FİNANSBANK.  Belki de özel bir hastane veya büyük Holdinglere ait bir firma olabilir bu? 
Bu stat sponsorlarıyla 5 yıllık bir anlaşma yapılsa ve 1 yıllığına 5 milyon dolar alınsa 25milyon dolar yapar. Çarpın bu parayı 16 lira ile? Etti mi 400 milyon lira? İşte Sakaryasporun kurtuluşu, işte size Süper Lig yolu ve efsanenin yeniden doğuşu. Çok mu oldu bu para? Hiç fark etmez,o zaman 5 yıllığına 5 milyon dolar verilsin o da yeter bize... 
Ekrem başkanımızın ve Cumhurbaşkanımızın Rizeli olması nedeniyle de DİDİ veya ÇAYKUR ile cumhurbaşkanımızın çok yakın dost olduğu Katar’lıların sahibi olduğu QNB FİNANSBAK bana çok yakım isimler olarak geliyor. Öyle ya 1.ligde her maç 28 bin seyirciye oynayan ve ünüyle tüm dünyayı kendisin duyuran Sakaryaspoır gibi hangi takım var ki 1.Ligde? 
Siz en iyisi mi, ama sadece Sakaryaspr Başkanı ve yönetimiyle birlikte, ama içinde Ekrem Yüce, Ergün Atalay, İrfan Çelik gibi Ankara’da yaşayan, atanmış ve seçilmiş Sakaryalılarla Cumhurbaşkanımızdan bir an önce randevu alın da görüşün. Çünkü o gün bu gündür. İnşallah olur da, hem bu yıl şampiyon olup Süper Lige çıkacak parayı bulmuş oluruz, hem de tüm borçlardan kurtulmuş. Unutmayın ki 2023’te, yani bu sezon sonunda bir SEÇİM var seçim!
Saygılarımla…

Yorumlar (1)
Gölge Adam 6 ay önce
Hocam yine makalenin sonunda sporla devlet işlerini birbirine bagladinya helal olsun.