24.04.2012, 23:45

Sen gitme, koltuk gelsin..

Bundan iki ay kadar önce Fi-Yapı rüzgarıyla memleketinin takımı Sakaryaspor'da çalışma şansı yakalayan Yılmaz Vural şehre hareket getirmiş, beklenen sonuçlar gelmemişti.. Spor sayfalarına hareket geldi, o kadar!. Sakaryaspor'un başında 10 hafta galibiyetsiz geçti, Yılmaz Vural hergün gol atıyor, biz bakıyoruz.. Puan cetveline yansımayan goller.. 'Büyükşehir olmasaydı, Rüstemler bile kapanırdı' diyor, yönetim dinliyor!. 'Nerede Fi-Yapı'nın desteği ' diye soruyoruz.. Netice yok, evler buhar oldu.. Lig'de kalsaydık tamamdı.. Galip gelseydik olacaktı..  Bu söylenenlerin halamın sakalından ne farkı var Sakaryaspor'un sorunları sorun, reklamını yapan ve ardından imar iznini koparan Fi-Yapı buhar oldu.. Protokol hiç yapılmadı, Fi-Yapı sözde kaldı.. Fikret İnan, Hakan Şükür ve Şansal Büyüka büyük ihtimalle kafa kafaya vermiş 'Yazık oldu' diyordur.. Sakaryaspor'un baba sponsoru Şenpiliç'e yazık oldu!. Küsmezler inşallah.. Sanki sorunlar bilinmiyordu, yeni öğrenildi.. Erdal Taşkın bile 'bu kadar olduğunu bilmiyorduk' dedi.. Kimseye giren çıkan yok, Sakaryaspor'a girmeye devam ediyor..


40 dosyayı bu şehrin başına kim geçirdi, transfer yapamayan Sakaryaspor kendi çocuklarına kaldı Vergi borcunu kim üstlendi, kimse ödemiyor.. Bir ihtimal kaldı; 'Borcu yapan ödesin..' Maçlara bile gelmiyorlar!. 'Kim bunlar ' diye soran bile yok.. Çok bilenler yaptığı tüzüğü unuttu, başkanın diplomasına bakıyor.. Herkes konuşuyor.. Akıl veren verene.. 'Doğru belediyeye' söylemleri sürüyor, Sakaryaspor sürünmeye devam ediyor.. 'Amigo Ersin'e az kaldı' diyerek bir meslektaşım aradı, hatırlattı; "Cavit dört yıl önce yazmıştın, beş yıl sonra amigo Ersin başkan olur' Unutmadım elbet.. Bir yıl kaldı!.  Pazar günü Kamıspaşa'a yenildik, işte arkadaşımız Sezgin Ergin'in kaleminden Yılmaz Vural'ın maç sonrası konuşması; "Rakibin 3 pozisyonu var 2'si gol oldu. Levent sakatlandı. Hakan yoruldu. Zor maçtı. Rakiplerin bizim takımımız için söyledikleri bizi umutlandırıyor. Genç çocuklarımız Sakarya nın geleceğidir. Gidene kadar Belediye Başkanı'na çağrı yapmaya devam edeceğim. Medya destek versin. Sahip çıkılsın. Kulüp binasına başkan resminden girilmiyor. Üç günde bir başkan gelmiş. Salih ten bu kadar gelecek, Berat tan bu kadar gelecek, bunlarla borç morç ödenmez. Bu elalemin şeyinle gerdeğe girmeye benzer.


Türkiye de kimse kimseye saygı duymuyor. Biz sanki salağız, biz geri zekalıyız, geliyoruz çalışıyoruz. Etrafta bir sürü çakal çukal var. Benim size vasiyetim, takımı bunlara emanet etmeyin. Memleketimin takımına sahip çıkılmadığını görmek beni çok üzüyor. Ulusal basın Yılmaz hoca bir takımı daha düşürdü diye yazıyor. Yazarsa yazsın. Seferberlik ilan edilmesi lazım. Bu takımı kişiler değil, kurum idare etmeli. Gördünüz işte, kadınlar kızlar Sakaryaspor a nasıl sahip çıkıyor. 5 bin TL'lik cezada ise yardımcımın maç sonu konuşmasında bir sakınca yok dediler, sonra ceza yazdılar. Biz bilmiyorduk böyle bir madde olduğunu. Ben TRT'den para kazanıyorum. Haliyle işime gitmek zorundaydım" Bugün basın toplantısı yapacak, yine maç konuşmayacağız.. Sakıncalı konuşmalar!. Bu konuşmaların ardından karar verdim, başkanlık Yılmaz Vural'a yakışır.. 'Başkan ol, arkandayız..'

Yorumlar (0)