30.01.2019, 18:24

SINIFTA KALDIK !

Sakaryaspor’da gelinen son noktada hem sportif hem de maddi önemli bir fırsatı kaçırmak üzereyiz bugün. Son dakikada bir mucize olmazsa transfer yapamadan yolumuza devam edeceğiz. Elbette bir kadromuz var. Mücadele ve destek sonuna kadar sürecek buna hiç şüphe yok. Gel görelim ki şu süreci iyi yönetemedik.

Kaynak arama sürecinde şehir sınıfta kaldı. Kulübün tek maddi destekçisi sms atan, bilet ve ürün alan taraftar oldu. Sakaryaspor yönetimi de Kenan Sofuoğlu ile birlikte süreci çorba etme başarısını gösterdi. Medya üzerinden Kenan’ı sıkıştırma yöntemi ile bu işin çözüleceğine inanmaları en büyük hatalarından biriydi yönetimin. Sponsorluk görüşmeleri konusunda bilgi kirliliğinin ana kaynağı oldu bizim yönetim. Kenan Sofuoğlu’na gelince siyaset arenasındaki acemiliği bize pahalıya maal oldu.

 Haa bir tek Kenan mı var sorusuna gelince. Valla ama 7 Şubat’ta ama 7 Mart’ta söz konusu 2 Milyon TL’lik destek gelirse öncü olduğu için teşekkür ederiz elbette. Gelmezse alıştık masallara deyip yolumuza bakarız. Diğerleri zaten hangi aşamada varlar ki Sakaryaspor söz konusu olunca olsunlar. Bırakın Sakaryaspor’u şehir için bir proje üretmişlikleri var mı ki. Trabzonspor ile hazırlık maçı ayarlayacağım diye ortalıkta gezinen Ali İhsan Yavuz vardı oda seçimde kendi listesini yapmakla meşguldü sanırım. Bir daha ne sesini duyan nede icraatını gören oldu.

Siyasilerin Sakaryaspor konusundaki vurdum duymazlıklarına alışığız belki de şimdi onları bir kenara bırakıp Sakaryaspor yönetimine geliyorum. Başkan Cevat Ekşi ve yönetimi henüz gelmeyen sponsorluk parası için ‘’ Bize 4 Milyon’’ lazım açıklaması yapmış.Şöyle bir bakalım bu 4 Milyona...

Sakaryaspor’un 3,5-4 Milyon borcu var. Bunun 1,5 Milyon TL’si sizin kurduğunuz bu kadroya,  2 Milyon TL’si mevcut Başkan Cevat Ekşi’nin başkan vekili, Cumhur Genç ve Hüseyin Aydınlı’nın yönetici olduğu İsmail Gürses yönetiminden kalma. Yani sürpriz değil. Çok iyi bildiğiniz oluşurken bizzat içinde olduğunuz borçlar. Sezon başından beri Ocak ayında bu tabloyu yaşayacağımız aleni ortadaydı. 

Şehirden taraftar dışında maddi destek gelmediğini biliyoruz fakat sizde şunu biliyordunuz ki kimse size alın kardeşim 10 Milyonu bu kulübü yönetin demeyecekti.

Müthiş bir istek ve özveri ile yola çıkan Sakaryaspor yönetiminin sezon başından beri birçok konuda ki acemilikleri sıkıntı yarattı. Dükkan54’ün iyi işletilememesinden,  Emircan Seçgin’nin Galatasaray’a, Burak Bekaroğlu’nun Bolu’ya BEDAVA verilmesine, Gelir getirmeyen sadece başkan ve yönetimin reklamını yapmaktan ibaret YAYIN anlaşmasına kadar birçok ÖNEMLİ işe imza atan Sakaryaspor yönetimi iyi işler yapmadı mı elbette yaptı !

Fakat son yaşadığımız sponsor geliyor, gidiyor krizi yüzünden bilet satışı ve Kenan Sofuoğlu’na takılı kaldık.

Artık şu saatten sonra çok fazla macera aramaya gerek yok. Bu kadro ve bu yönetim ile yolun sonuna kadar gideceğiz. Fakat yaşananlar dejavudan farksız gibi. Geçtiğimiz sezonda prime dayalı sistem ve ödenmeyen maç başları ile yaşadığımız kausa doğru gitmeyiz umarım. Yolun sonu şampiyonluk olur inşallah…

Yorumlar (0)