banner212

banner211

06.01.2018, 20:29

Sıradaki rakip Fenerbahçe

 Deplasmanda yarın akşamki rakibimiz Euroleague şampiyonu ünvanına sahip Fenerbahçe Doğuş.

Sakarya basketbol tarihi sayfalarına altın harflerle yazılacak bir karşılaşma. Bu onuru yaşatmada payı ve emeği olan herkesi canı gönülden kutlamak gerekir.

**

Fenerbahçe Doğuş ile bizim için avantaj olabilecek bir zamanda oynayacağız; çünkü rakibimiz Cuma gecesi Euroleague programı gereği İspanya temsilcisi Baskonia ile yıpratıcı bir maç yaptı.

Zaman zaman zorlandığı bu maçı 79-74 kazanırken şanssız anlar yaşadı.

Daha önceden sakatlığı olan Nikola Kalinic’e bu maçta tendonda açılma teşhisi konan Vesely ve bir pozisyonda smaç sonrası çok kötü düşen ve sahadan sedyeyle alınan Nunnally de eklenince Fenerbahçe Doğuş’ta sakat oyuncu sayısı maalesef üçe yükseldi.

Türk basketbolu adına hepsine geçmiş olsun diyor ve bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum.

**

Bu akşam bize karşı bu üç oyuncunun da oynayabileceğini hiç sanmıyorum. Ama kim olursa olsun Fenerbahçe forması ile sahaya çıkacak oyuncuların her biri ayrı birer değer.

Bu maça Sakarya BB takımı oyuncularının da çok ayrı bir motivasyon ve hırs ile hazırlandıklarından eminim.

Euroleague şampiyonu bir takıma karşı oynayacakları bu maçta en üst düzeyde mücadele sergileyeceklerdir. Bu maç ilerleyen zamanda takımın neler yapabileceğinin de göstergesi olacaktır.

**

Her basketbol severin bildiği gibi Fenerbahçe Doğuş savunması ile rakibini oldukça yıpratan hatta bezdiren bir takım. Hücumlarında tam bir makine düzeni var, pas trafiği de bir çalışmaya başlarsa doğru oyuncuyu doğru yerde, doğru zamanda buluşturarak rahat sayı buluyorlar.

Her takımın olduğu gibi elbet Fenerbahçe’nin de zayıf yönleri var; ama bunlardan faydalanabilmek için hiç hatasız oynamamız lazım. Gerekli teknik uygulamaları koç Selçuk elbet deneyecektir mesela “back door” Fenerbahçe’nin yumuşak karnı!

Eşleşmelerde üstünlük sağlayabileceğimiz tek oyuncumuz M.Fall; o da boyundan dolayı!

İkinci yarı maçları ve de bilhassa bir sonraki Eskişehir maçı için bu maçın bize çok büyük faydası olacaktır.

Umarım Harris ve Jones bu vitrin maçında takımı unutup prestij ve istatistik için düello denemelerine girmezler.

Maçı NTV Spor naklen veriyor; futbol da yok o zaman haydi bakalım hep beraber ekran başına.

Yorumlar (0)