21.03.2014, 17:30

Söz Namustur !

 Delikanlı adamın delikanlılığında, ahlakında, kişiliğinde, mertliğinde “Söz vermek bir, caymak iki” değil, söz namustur. Tıpkı Ergün Atalay gibi.

Boşuna demliyorum onun için ADAM GİBİ ADAM diye.

Sadece Sakaryaspor için değil, yanına hangi Sakaryalı veya Sakaryasporlu gitse, asla boş çevirmeyecek kadar da büyük bir adamdır Atalay.

İşte o Atalay, baktı Aralık ayında başlattığı 500 bin TL yardım sözünü kimse tutmuyor, dayanamadı daha fazla ve dün temsilcilerini göndererek, 50 bin TL’yi, hem de sıcağı sıcağına nakit olarak verdi Sakaryaspor kulübüne. Ben dahil herkesin gözünde büyümedi devleşti.

Ona bu az bile. Teşekkürler Ergün abi, sağol var ol.

50 bin TL deyip geçmeyin, büyük para ha…

Kim bilir hangi deliği kapacak yine başkan Aydın ki yine futbolculara dağıtacaktır  o parayı.

Ama o bile patladı dün. Nasıl patlamasın ki? Sonuna kadar haklı ve tam destek veriyorum ona ve yönetime. Öyle ya, nerede söz verilen paralar? Ortada ne kombine bilet paraları var, ne partilerden sözü verilen paralar? Hadi daha önce adaylıklara takıldınız. Şimdi neye takıldınız? Ağa mı?

 

VERENLE VERMEYEN BİR OLUR MU HİÇ?

MHP’nin vermeyeceğini başından beri söylüyorum ki göreceksiniz bakın her ne kadar “Seçimden sonra” deseler de seçimden sonra da vermeyecekler o parayı. Bahaneleri de hazır olacak. Biz sizden oy istedik ama siz vermediniz. AK Parti’ye verdiniz. Gidin sizi o kurtarsın” diyecekler. Ben mi kime vereceğim? Sakaryaspor için kim daha fazlasını veriyor, sözünü tutuyor ise ona…

Peki ya CHP nerede?

Hani adaylık toplantısında bu paralar toplanıp verilecekti?

Ben Engin Özkoç’u adam gibi adam bilirim. Hele hele bir söz verdi mi, öleceğini bilse, kılı kırk yarar, ne yapar eder. Bulur buluşturur ve o sözünü tutar. Eminim ki o da MHP gibi “seçimden sonra” demeyecektir. Derse başına ne geleceğini çok iyi bilir!

Ve AK Parti…

Ülkenin yüzde 50’lik oy potansiyeline sahip, bir başka deyişle her iki kişiden birinin kendilerine oy verdiği, diğer oyları da diğer partilere paylaştığı şu günlerde bu parayı veremeyecekse kim verecek, ne zaman verecek?

Şunu da vurgulamak isterim ki, kastettiğim kişi kesinlikle Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu değildir. Çünkü o taahhüt ettiği 110 bin TL’lik kombine bilet parasını verdiği gibi halen de hem A takıma hem de Altyapı takımlarına bir şekilde desteğini maddi manevi sürdürmektedir. Adapazarı Belediyesine de, Erenler Belediyesine de lafım yok. Çünkü onlar da paraları verdiler. Sözüm, söz verip de vermeyenlere. Hani nerede Sapanca Belediyesi, Hendek, Serdivan, Arifiye, Karasu, Kocaali Belediyeleri, ya da diğerleri…

Öyle ya, siz  hükümetin temsilcisi olacaksınız ama iş 100 bin TL gibi bir para olacak ve siz bir Erenler, Büyükşehir ve Adapazarı Belediyesi kadar olamayacaksınız öyle mi? Sanki o para da sizden çıkacak da?

Onun için gelin sözünüzü tutun ve bu milletin gözünde ki değerinizi daha da arttırın.

Vermediniz mi? Siz bilirsiniz? Zaten sizlerin de ACABA dediğiniz bu seçimi, en azından geçen seçimdeki oyların çok çok altında alırsınız ve bu da size eminim güzel bir cevap olur.

Bu duruma düşmektense tam tersini yapıp verin parayı kurtulun ve bu insanların gözünde vermeyecekler gibi ufalmayın, ezilmeyin, daha da büyüyün ve sevilin.

 

BENİM DERDİM SAKARYASPOR

Tabii ki herkesin gönlünde bir aslan yatar. Tabii ki piyasa kötü ama hiç kimse sizden veremeyeceğiniz bir parayı, hem de tek başına sizden istemiyor ki? Tam tersi, 1 saat veya 1 gün iç inde bulabileceğiniz bir ricada bulunuyor. Çünkü takım zor günler geçiriyor. Kapandı, kapanacak; düştü düşecek korkusuyla yaşamaktan bıktı. Kahroluyor. Bu takımı lig de bırakmak da, yeniden diriltip Süper Lige çıkartmak da sizlerin elinde.

Bu takım da, bu il de, bu insanlar da bizim insanlarımız. Bugün yarın, öbür gün yine yüz yüze bakacağız.

Ben nefret tohumlarının daha fazla ekilmesini ve Sakaryasporun düşmesini ya da iflas etmesini değil, tek yumruk olmasını, Sakaryaspor’un ligde kalmasını ve kapanmamasını istiyorum. Tek derdim bu.

Söz konusu Sakaryaspor’un olduğu yerde benim için gerisi vız gelir.

Unutmayın bunun bir de yarını var. Keser döner sap döner…

Yorumlar (0)