27.10.2022, 16:05

TAHRİKLERE DİKKAT!


10 maçta 5 galibiyet 5 mağlubiyet…
Tesadüfe bakın ki hiç beraberliğimiz yok.
19 takımlı ligde 15 puanla 6.sıradayız.yani lig bugün bitse Play Off oynayacağız. Peki gerçek böyle mi? Hadi gelin hep birlikte bakalım.
Yeşil Siyahlı temsilcimiz 10 maç sonunda 5 maçını çerde 5 maçını dış sahada oynamış. 5 maçta 4 galibiyet 1 yenilgi alırken o yenilgi de ligin ilk haftasında Göztepe’ye karşı 1-0 ile olmuş. İç sahada 10 gol atan temsilcimiz 5 golü de kendi kalesinde görmüş. İç saha başarısına göre de 6’da 6 yapan lider Eyüpsporun arkasında 2.sıradayız.
Rakip sahada ise sadece 1 galibiyet almışız, o da Altınordu’ya karşı. 4 kez yenilmişiz. Attığımız 6 gole karşılık 12 gol yerken rakip saha sıralamasında sondan 5’yiz. Yani İç saha başarımız karşısında Dış saha başarımız tam tersi. Peki bunun anlamı ne? Çok basit. Yendiğimiz takımlar ise Altınordu, Denizli, Yeni Malatyaspor, Adanaspor ve Tuzlaspor. Yani ligde kalmaya oynayan veya tam dişimize göre olan takımlar. Ama Samsunspor, Bodrumspor, Eyüpsor, Keçiörenspor gibi şampiyonluğa oynayan takımlara karşı da hep yenilmişiz ki daha sırada Pendik, Rize, Bandırmaspor gibi daha zorlu maçlar bekliyor. 
ŞUAN Kİ KADROYA göre Saskaryasporumuzn değil şampiyonluk ilk 7 sırayı alıp Play Off oynaması bile çok zor. Ama devre arasında nokta atışlar yapılırsa işte o zaman biz de diğer rakipler kadar şanslı oluruz. Açık söyleyeyim, bana göre Sakaryaspor 8 ile 14.sıra arasında ligi bitirir. Yani ligde kalması benimiçin şampiyon olmuş kadar önemlidir. Zira para yok, daha fazla da borçlanmamlıyız. Kaldı ki Süper Lige çıktığımızda hangi parayla hangi futbolcuları alacağız? Batarız vallahi batarız. Onun için bu sene bu ligde kalalım yeter. 
ALTAY MAÇININ ÖNEMİ
Yukarıdaki istatistikler bir kenara bizim kaderimizi belirleyecek maçlar, ŞUANDA ligin dibinde ve orta sıralarında olan takımlar olacak ki bu haftaki Altay da bunların en başındaki takım.
İzmir ekibi bugüne kadar oynadığı 10 maçta sadece 1 galibiyet alırken, İzmir’de oynadığı 9 maçta ise 5 beraberlik 4 yenilgi yaşamış. 6 gol atarken 11 gol yemiş. Topladığı iç saha puanları sonucunda ise 19 takımlı ligde 9.sırada yer almış. Aynı Altay rakip sahada oynadığı 4 maçta ise hiç galip gelememiş. 3 beraberlik 1 yenilgi almış. Yani tam bir beraberlik takımı…
Bu maç var ya bu maç kesin kızarır! Evet evet aynen öyle ki işte buna şimdiden tedbir almalı. Çünkü Altay takımın teknik direktörü dahil herkes agresif. İnanılmaz itirazkar ve sinirli. Sakın ama sakın onlara uymayalım yoksa son derece önemli olan 3 puan yerine boynumuz bükük ayrılırız. 
Şu da bir gerçek ki Altay takımı bu ligdeki en yakın rakiplerimizden biri. Bu yüzden yenmemiz lazım. Yeter ki sinirlerimize hakim olup onların tahriklerine kapılmayalım.
SAKARYASPOR YÖNETİMİNE SESLENİYORUM.
Bırakın Altay maçını falan da siz devre arasına şimdiden hazırlık yaptınız mı?
Sanırım çoğunuzun dikkatinizden kaçıyor. Lig Kasım ayının ortasından sonra DEVRE ARASI tatiline girecek ama ara transfer yine Ocak’ta yapılacak?
Sorarım size şimdi? Bu devre arasında buarada ÖZEL MAÇ yapmak için 4 büyük takımla hiç görüşme yaptınız mı? Hayır yani sezon başında çok geç kaldınız da bari şimdi kalmayın!
Neden mi? Para lazım çünkü? Alın size en büyük yol.
Bunun en güzel örneği de Fenerbahçe veya Trabzonspor olur çünkü buradaki maçta en fazla seyirciyi bu 2 takım toplatır. 
Yapın anasını satayım bilet fiyatlarını en düşük 100 lira. 28 bin 800 kapasiteli bu stadımızda stat full çakmazsa yüzüme tükürün.  
Aslında bu hazırlık maçları da yetmez. Çünkü masraf çok. 
Sakaryasporun kurtuluşu Sakaryasporun önüne yazı ile yani Toyota Sakaryaspor gibi büyük bir sponsorluktan ve özellikle yeni stadımıza verilecek isim hakkından geçer. Neden mi? Bence bu 2’sinin Sakaryaspor’a kazandıracağı para YILLIK olarak en azından 5 milyon euro yapar, yani yaklaşık 50 milyon lira. Bunu da benim yapacak halim yok. Vekillerden ve Şansal Büyüka’dan yine bir hayır gelmez çünkü gelmedi. Yaptıkları yapacaklarının teminatı?
Kim mi görüşmeli? Buradaki Fenerbahçeliler Derneği Başkanı ve yönetimi ile Sakarya Trabzonlular Derneği Başkanı ve yönetimi. Heps Ali Koç’ ve Ahmet Ağaoğlu’na bir telefon kadar yakın ama gitmek yakışır. Sakaryaspor Başkanı Cumhur Genç ve yönetimi bı iş insanlarını alıp bu 2 başkan ile hemen görüşmeli ve bu hazırlık maçını şimdiden bağlamalıdır. Bir tanesi için değil ha 1 hafta arayla 2’si birden olsun diye…
Ama önce buradaki Altay maçında en azından 15 bin seyirci gelip takımımıza sahip çıkmasın ve bu maçı aldırsın da, maçtan sonra hazırlık maçı işlerline hemen başlanır di mi ama?

Yorumlar (0)