banner212

banner211

15.01.2014, 12:05

TEMCİT PİLAVI!

 Biliyorum bir çok kişi Sakaryaspor konusunda aynı şeyleri okumaktan, izlemekten ve duymaktan bıktı ama elden bir şey gelmiyor. Ne yapabiliriz ki?

Konunun asıl muhatapların bulamadığımız gibi diğer kişiler de konuşmuyor.

Hele hele bu işin başını çeken Ergün Atalay’ı bulabilene aşk olsun!

Kime sorsam “Çok zor bulursun” ya da “Bulamazsın” diyor. Düşünebiliyor musunuz ki Ergün Atalay’ın annesi öldü ve ben ona ne yüz yüze ne de telefonla başsağlığı dileyebildim.

Bari buradan dileyim de, gönlünü alayım Ergün abinin. Merhumeye Allah’tan rahmet diliyorum. Sana, ailene ve tüm sevdiklerine de başsağlığı Ergün abi...

İşte bu cenazeden dolayı Ergün Abi, tam niyetlendi, bu kez de Bakanımız Ayşenur İslam geldi. Muhalefet kendi seçim çalışmalarına katıldı. Sonra geçtiğimiz pazar günü niyetlenildi, bu kez de kandil akşamına denk geldi. Kandil sonrası ise AKP’liler, MKYK toplantı için Ankara’ya gitti. CHP ve MHP’liler de seçim bölgelerine. Bunun içindir ki, halen toplanılamadı.

Kalpler çürük olsa, yapıldı şeklinde bir aldatmaca da olabilirdi ama çok şükür herkes iyi niyetli, yok öyle içi çürük insanlarımız…

Bunu bir de Türk İş Genel Başkanı ve Demiryol İş Sendikası Genel Başkanı, adam gibi adam diye gösterebileceğim ender insanlardan biri olan Ergün Atalay yapıyorsa, olmama ihtimalini ben SIFIR olarak görüyorum.

Şimdi biri çıkar da, “Ne yani Ergün Atalay adam da biz değil miyiz” diyebilir(!) veya buna benzer bir şeyi. Kesinlikle bu değil anlatmak istediğim. Ve inşallah hiç kimse bir gaflet, delalet, kıskançlık, ihtiras v.s içine girmez, yanlış anlamaz, anlaşılmaz. Yanlış da yapmaz!

Hani denir ya hep “Her Şer’de Bir Hayır Vardır” diye, bunu da iyi niyetli bir şer olarak düşünerek hayra yoralım.

Kaldı ki sağlıksız, plansız, programsız ve tamamen iş olsun diye yapmaktansa, bekleyip, adam gibi yapmakta fayda görüyorum. Aceleye hiç 0gerek yok.  

Öyle ya, bu iş SON ŞANSIMIZ.

Oldu oldu, olmadı ver elini BAL Ligi, yani Amatör lig...

 

ORTAK AKIL, ORTAK SES

İstense, Vali Mustafa Büyük ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ile bu iş çözülür mü? Evet çözülür ama istenen bu değil ki.

İstenen, tüm şehri bu işin içine çekmek.

Hem iktidar temsilcilerini, hem de ana muhalefet, baba muhalefet, yavru muhalefeti.

Ama bunu yaparken de samimi, dürüst ve sadece Sakaryaspor menfaatleri için ORTAK AKIL, ORTAK SES olarak yapmak gerek.

Bunun için de biraz daha sabır şart.

Ne midir bu sabrın tarihi?

En geç 1 Şubat 2014.

Çünkü bu tarihte, Sapanca Güral Otel’de şehrin tüm ileri gelenleri, yukarıda saydıklarım, toplanacak.

O tarihe kadar ki her mazerete, izne ve sıkıntıya saygı duyarım ama 1 Şubat’taki o toplantıya, bugünlerden söylenmesine rağmen, bilerek gelmeyen olursa, kasten kaçarsa; o zaman da benim buradan o tür kişiler için KANI BOZUK-HAİN dememi kimse engelleyemez.

Sen gel de, gerekirse geçerli bir sebeple yine para verme. İkna et, kimse sana bir şey demez. Saygı duyulur, hatta teşekkür bile edilir ama bilinir ki o kişi öyle veya böyle, az ya da çok bir şeyler verir, veremese de verdirir İSTERSE…

Ama şunu da kimse unutmasın,

Değil mi ki bu şehirde para kazanılıyor, bu şehrin havası teneffüs ediliyor, bu memleketin ekmeği yiyilip suyu içiliyor;

O zaman onlar da ama az, ama çok, ama peşin ama vadeye yayılmış uygun taksitler halinde  üzerine düşeni maddi manevi yapacak, yaptıracak.

Hayır yani, bunun bir de kendilerine geri dönüşünü bir düşünseler, sorun kalmayacak da, bir anlayabilseler, anlatılabilse..

Yok işte başka Sakaryasporumuz, tutkumuz, sevdamız.  Başka neyi sevebilir, sizlerden başka ne için bu kadar ısrarlı bir talepte bulunabiliriz ki?   

 

YÜZDE 80 BİTER DENİYOR!

Sakaryaspor Başkanı Selahattin Aydın ile de Teknik Direktör Erol Kolcu ile de bu konuyu konuştuk. Hepsi bu işi YÜZDE 80 BİTMİŞ kabul ediyor. Bunun tersini düşünebiliyor musunuz? Aman hiç düşünmeyin, çünkü işin içinden çıkamazsınız, pahalıya patlar.

Biz en iyisi mi, bırakalım bu işi de bakalım saha içine.

Öyle ya, 2.yarı geldi çattı.

 

Yorumlar (0)