21.02.2012, 21:33

TFF Bitmiş , Okeye Dönüyor

27 Şubat 2012 Pazartesi günü yapılacak Futbol Federasyonu nun Olağanüstü Genel Kurulu için kulisler yoğun sürüyor.

 

301 delegenin oy dağılımı ise şöyle. Kulüplerin başkanları dahil, Süper Lig den 7 şer delegesi var ki 18 takımı 7 delegeyle çarpıldığında 126 oy eder. Bank Asya 1.Lig takımlarının 3, TFF 2.Lig ve 3.Lig takımlarının 1, Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu nun 10, Profesyonel futbolcuları ve hakemlerle birlikte toplam 301 oy ediyor.

 

Türk futbolu demek, Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı demek midir Türkiye Futbol Federasyonu nu, madem bu Vakıf yönetecekti, Futbol Federasyonu nu kapatsınlar o zaman. Kaldı ki Türkiye Futbol Federasyonunu yönetmek Yıldırım Demirören e düşmedi. Demirören in başkan olmasında tek bir neden var, o da Beşiktaş başta olmak üzere şike ve teşvik suçuna karışmış takımları ligde bırakmaktır. Çünkü geçen sene oynanan Türkiye Kupası maçı öncesi, Beşiktaş Asbaşkanı Serdal Adalı, İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu İbrahim Akın ve İskender Alın a 100-150 bin dolar para vermiştir. Madem böyle bir şey yok, TFF neden bu futbolculara lisans vermiyor, oynatmıyor

 

Bir şike için o kulübün aktif yöneticisi ve başkanı olması aranıyor ya, alın size aktif yönetici, alın size aktif futbolcu. Neymiş efendim, parayı almışlarmış ama gollerini atmışlarmış mış(!) Bakar mısınız yüzsüzlüğe Hem suçlu hem güçlü Kaldı ki Aziz Yıldırım için bile böylesine aleni ve ispatlı bir para alışverişi ispatlanamamıştır.

 

Kaldı ki o Demirören Gerekirse Avrupa ya 3-5 yıl gitmeyiz diyecek kadar cüret göstermiştir. Neden suçsuz takımlar Avrupa ya gitmesin ki Galatasaray ile Bursaspor gibi takımlar da çıkar haklı olarak ortaya ve desteklemeyeceğini söyler bal gibi.

 

Peki ya Trabzonspor a ne demeli Geçen sene Trabzonspor şampiyon mu oldu da bu kupayı istiyor Sonra da Kupayı bize verin, destekleyelim seni diyor Sadri Şener başkan, yıldırım Demirören başkana! Bir takımın başındakiler bunları söylerlerse, ben nasıl güvenebilirim ki onlara Böyle bir durumda neden verilsin ki şampiyonluk kupası Trabzonspor a Kaldı ki Trabzonspor bugüne kadar hiç iç güveysinden hallice olmamıştır. Başkasının ipi ile kuyuya inmemiştir! Böylesine bir kupaya da ihtiyacı yoktur. Bu kupa verilecekse eğer, geçen sene ligi üçüncü bitiren ve hiçbir yerde ismi geçmeyen Bursaspor a verilmelidir. Bursaspor da sırf bu yüzden destek vermiyor Demirören e ki geçen sene şampiyonlar ligine Bursaspor katılmalıydı Fenerbahçe nin yerine Trabzonspor değil.  Kaldı ki şampiyonluk kupasını Fenerbahçe den ya da federasyondan alıp da Trabzonspor a verecek bir babayiğidi göremiyorum.

 

O Trabzonspor değil midir hem Fenerbahçe nin Şampiyonlar Ligindeki parasını alan, hem de 2 kez UEFA Avrupa liginde, 2 kez de Şampiyonlar Liginde oynayan Daha ne isteniyor

Fenerbahçe yi Avrupa maçlarına almayız diyen UEFA, Trabzonspor ve Beşiktaş a neden Avrupa da maç oynattı yapmadı. UEF, bu konuda resmen bir suç işlemiştir ve bunu çok iyi bir koz olarak kullanan Fenerbahçe CAS taki davasını çekmiyor işte. UEFA da boşuna boşuna pazarlık yapmıyor Fenerbahçe ile. Çünkü 50 milyon TL ödeyecek Fenerbahçe ye UEFA. Az mı bu para Şunu da unutmayın ki , eğer bu dava Beşiktaş ve Trabzonspor aleyhine sonuçlanırsa, yani küme düşürülürlerse, UEFA yı dinlemedikleri için, her iki takımımız en az 5 yıl Avrupa kupalarına katılamayacaklardır. Bununun suçlusu da iki kulübün başkanlarıdır.

 

Kaldı ki bu iki takıma ceza veremeyen UEFA, Fenerbahçe ve diğer takımlara da ceza veremez, vermemeli. Verselerdi komple düşürerek vermeliydiler.

 

Bu arada hep kafama takılıyor. Neden 14 nisan 2011 tarihinden sonraki maçlar bu suça dahil ediliyor Neden 12-13 Nisan veya Mart ya da Mayıs ayı değil de bu ay Neden 2000 yılı veya daha öncesi değil. İnsene en az 10 yıl aşağıya. Asıl şike o zamanlarda değimliydi

Benim bir türlü inanamadığım konu ise, 58.maddeden dolayı düşecek takımlar arasında olmamasına rağmen, Orduspor, Samsunspor, Gaziantepspor, Antalyaspor, Ankaragücü, Gençlerbirliği gibi takımların Demirören i desteklemesi. Yoksa onlar da mı var bu işlerin içinde

 

TÜM LİGLERDEN DÜŞME KALDIRILSIN

Sorarım buradan hepinize.

Böyle bir pisliğe hiç karışmamış, tertemiz, onurlu bir mücadele veren Sakaryaspor un suçu ne ki küme düşsün Nasıl şike ve teşvik primi verenlerle aynı kefeye koyayım

Burada yapılacak tek şey var, o da 58.maddeyi aynen uygulamak ve ismi geçen, suçlu takımları düşürmektir. Kaldı ki Süper Lig Kulüpler Birliği Vakfı, ne zaman Bank Asya 1.Ligi ni veya Sakaryaspor u düşündü de şimdi düşünecek Bizi düşünmeyenlere neden biz destek verelim Bir Sakaryalı olarak bilsinler ki, Demirören e oy veren Sakaryaspor delegelerine asla hakkımı helal etmeyeceğim.

 

Çözüm mü istiyorsunuz Alın size çözüm.

Spor Toto Süper Ligi nde, Bank Asya 1.Lig de, TFF 2.Lig de ve 3.lig de düşme olmasın. Şampiyon olup üst lige çıkacakların da hakkı yenmesin. Onlar yine çıksın o lige.

Süper Lig şuan 18 takımlı mı Bank Asya 1.Lig den çıkacak 3 takımı al bu lige. Düşürme hiçbir takımı. Bu şekilde Sakaryaspor da ligde kalmış olur diğerlerinin istediği de yapılmış olur.

 

Sonrasında Bank Asya dan düşecek 3 takımı düşürme ama TFF 2:Lig den çıkacak olan 3 takımı al Bank Asya 1.Ligine. Hiç fark etmez, bizim ligimiz de olsun 21 takımlı. Ayda 1 veya 2 kez hafta arasına koyarız maçları, olay biter. TFF 2.Lig den düşecek takımları da düşürme ama al 3.ligden çıkacak takımları TFF 2.Ligine. Hiç önemli değil, fazla olsun takımlar. Sonrasında, 3.Lige çıkacak takımları da al. Değiştirme statüyü. Kaldır 3.ligden de düşmeyi.

Düşecek takım sayısını da çıkar 3 ten 4 e. Bu kadar basit işte.

 

Hiç önemli değil, liglerdeki takım sayısı 20 veya üzeri olsun. Yapılmadı mı bu Avrupa da yok mu 20 takımlı lig Var. O zaman sorun yok. Kaldı ki şuan bile 3 günde bir maç yapan takımlar neden bunu yapmasın. Üstelik Play Off hikayesine 3 günde bir, hafta arası oynanacak şekilde değil de, ayda bir kez hafta arası maçları oynayacak şekilde.
Biz de bu konuda öncülük yapalım. Sakaryaspor başkanı Erdal Taşkın, bunu aşılasın seçime kadar Demirören e de, tüm kulüplere de. Bakın nasıl herkes OLUR diyecek.

Ben meşaleyi buradan bu şekilde yakıyorum. Bu şekilde taşıyıp Erdal Taşkın başkanın eline almasını ve taşımasını istiyorum. O da gitsin Kulüpler Birliği Vakfına, TFF ye versin. Elden ele taşınsın bu meşale, bakın göreceksiniz ortada sorun morun kalmayacak.

 

 

 
Yorumlar (0)