07.08.2012, 07:15

Toçoğlu isteyince!

3 yıldan bu yana söylediğimiz Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu nun, Sakaryaspor a uzaktan bakmaması sözü artık değişti. Zeki Başkan kulübe o kadar hakim ki bizi uzun yıllardın görmezden gelen dünya firması Toyota ile yeşil-siyahlı kulübümüz arasında köprü oluşturdu. İşte bizimde başkandan istediğimiz buydu.

***

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu nun büyük çabalarıyla gerçekleşen anlaşma mali açıdan ziyade Sakaryaspor un marka değerini yeniden ayağa kaldırmak açısından çok önemli. Bu çerçevede taşın altına elini çok geç soktuklarını Toyota Genel Müdürü Orhan Özer kabul etse de bu sözleşme yeşil-siyahlı kulübümüzün yeniden ayağa kalkışının ilk ve dev atılımı olabilir.

***

Görevde bulunduğu süre içerisinde Sakaryaspor a destekler verse de Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu yeşil-siyahlı kulübe ilk ve en önemli hamlesini yaptı. Başkan Toçoğlu ndan bizim beklediğimizde buydu. Büyükşehir Belediyesi nin, yönetimlere kombine bilet destekleri yerine böyle firmalarla sponsorluk anlaşmaları sağlanmasında başrolü oynaması gerektiğini hep söyledik. Anlaşmanın ardından Zeki Başkan ın neşesi gözlerinden okunuyordu. Birkaç firmayla daha görüşmeler yapacağını söyledi. Bu hamleler gerçekten önemli. Kurumsal bir yapıya sahip olmak adına yıllardır sözlerin havada kaldığı Sakaryaspor da kıpırdanmalar başladığını görmek mutluluk verici.

***

Sakaryaspor da güven sorunu olduğunu söyleyenlere Zeki Başkan ın verdiği cevap yerindeydi. Ben buradayım. Kulüp Başkanımız burada. Toyota burada. Daha ne olsun. Destek olacaklar olsun olmayacaklar ise artık konuşmasın çıkışını yaptı. Böyle bir ortamı görünce de güven konusunu artık bahane etmez yersiz. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu nun işi bununla bitmedi. Artık uzaktan baktığını söylediğimiz Sakaryaspor un tamamen içinde. Kendisinden beklentilerinde farkında. Maçlara geliyor, antrenmanları izliyor. Takımla ilgili bilgiler alıyor. Görüntü güzel. İnşallah bozulmaz. Sakaryaspor hepimizin takımı. Uzaktan bakmak yerine başarısında pay sahibi olmak için herkesin üzerine düşen görevi yapması gerektiğini düşünüyorum.
Yorumlar (0)