07.08.2012, 08:01

Toyota ve Zeki Toçoğlu

İstemesini bildikten sonra her şey kolay, yeter ki istemesini bil. Olmayacak iş yoktur denir ya hani. Dün bunu bir kez daha resmen yaşadık.

İsteyenin bir yüzü kara vermeyen zenci değil!

İsteyen Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, veren de Toyota Türkiye Genel Müdürü ve CEO su Orhan Özer. Kim için ne kendi ne de Büyükşehir için. Sadece ve sadece Sakaryaspor için

Her ne kadar göğüs reklamı olmasa da, sadece Atatürk Stadı içinde reklam tabelaları koyacak olsa da, beklenen rakamın çok altında kalıp sadece 500 bin TL ise de, değil mi ki onlar uyuyan bir ülkede uyanan dev olma yolunda hareket ettiler, takdir, şükran, sevgi ve saygı duymaktan başka hiçbir şey yapılamaz, yapılmamalı da zaten.

İşte bu duygu ve düşüncelerle dün Adapazarı Atatürk Stadında, 40 derecelik bir sıcaklıkta, bir protokol imzalandı.

Bu işin mimarı olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu gösterdi yine babalığını, adamlığını

Mecbur mu Sakaryaspor a yardım etmeye, Toyota ya gitmeye, istemeye Kesinlikle değil. Ama bunu da yaptı Zeki başkan. Hem de hiçbir kulüp başkanının, belediye başkanının, Milletvekilinin ve hatta Valinin yapamadığı şekilde.

Eminim şimdi bir çok kişi Toçoğlu başkan için Bunu nasıl yaptı ya. Şimdi hapı yuttuk diye bir telaşa kapılmışlardır. Nasıl kapılmasılar ki Akıllarının ucunu gelmedi ki bu.

Bundan sonrası için Toçoğlu başkan çok net mesajlar verdi.

Yok öyle güven sorunu falan. Alın size tertemiz başkan ve yönetim. Hesap kitap ortada. Her şey açık, şeffaf.  Büyükşehir burada, Toyota da. Vedat Yaşlıca ve ekibine güvenmeyeceğiz de kime güveneceğiz. Bu tür yalanların arkasına sığınmasın dedi.

 

AYŞE TATİLE ÇIKTI!

Sanırım hem belediyeler hem de ilimizde faaliyet gösteren fabrikalar, iş dünyası alması gereken masajı almışlardır.

Sadece Toyota değil, ilimizde faaliyet gösteren herkes bu taşın altına elini koymalı.

Bundan sonra yok öyle vermeden almak. Madem bu memlekette para kazanıyorlar, bu memlekete ve bu memleketin takımına da katkı sağlayacaklar diyerek çok net ve kesin mesajlar verdi başkan Toçoğlu

Toyota Genel Müdürü ve CEO su Orhan Özer de aynı şekilde.

Muhalifler yine konuşup yazacaklar ama hiç önemli değil. Çünkü onların amacı üzüm yemek değil Zeki ve Vedat başkanı dövmek idi.

Ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar ki, onlar ateş bile olmadıklarına göre

Ne dedim bugüne kadar

Kim ki Sakaryaspor a bir çivi çakarsa, onun kulu kölesi olurum. İşte buyurun. Bugün ve bugünden sonra da hem Zeki Toçoğlu ve hem de Vedat Yaşlıca başkanın kulu ve kölesiyim.

Onlar değil mi ki Sakaryaspor u bataklıktan kurtarmak için kötü günde üstüne düşeni yapıyorlar, ben de her türlü oların yanındayım. Batarsak da birlikte batarız hiç önemli değil.
Yeter ki inandığın dava dava; adam da adam olsun. Davamız Sakaryaspor, adam da Vedat Yaşlıca ve Zeki Toçoğlu olduğuna göre. Gerisi hiç sorun değil.

Şimdi birileri çıkıp yine ahkam kesecekler ki yapsınlar bırakın.

Zaten kendine bile muhalif olanlar, aynı zamanda kendileri çalıp kendileri oynuyor o zavallılar.

Kaldı ki bunu diyenler, önce vermesini bilecek, belki sonrasında istemeye yüzü olabilsin

Kim mi onlar, Sakaryaspor için yapılan gece için 250 TL lik bileti iade edecek kadar zavallı ve basit olan kişiler tabi ki

Ama iş fındık kırmaya geldi mi(!), bir gecede en az 2 bin 500 lira harcamasını biliyorlar(!) Kaldı ki 250 TL lik bilet parası, olmayana satılmak istenmedi. Bu para kendilerine göre çekirdek parası gibi gelenlere verilmek istendi, yani hali vakti yerinde olanlara.

Buna rağmen onlar bu paranın Vedat başkanın veya yönetimin cebine değil Sakaryasporun kasasına gideceğini bile samimi ve dürüst bir şekilde düşünmediler. Kasten bilet almadılar, alınanlar da iade edildi. Bitirecekler ya Yaşlıca yı. İstifa ettirecekler ya

Transferi aç, giden futbolcular için Takımda tutun diyorsunuz ama siz açtırmadınız, sizler geri getiremediniz o futbolcuları.

Misal mi

Hani Cüneyt ve İlkay dönecekti Muharrem gitmeyecekti Hani 100 bin TL yardımda bulunacaktınız Hani Yaşlıca nın yanındaydınız Bu kadar basitsiniz işte.

 

DARISI İLİMİZİN İŞ DONYASINA KALIYOR

Sonuçta dün güzel bir başlangıca imza atıldı. Karşılıklı sevgi saygı, iyi niyet ve hoşgörü yaşandı. Alan da razı veren de. Bitti mi Kesinlikle hayır. Hele hele Toyota nın yeni model Sedan araba üretimine bir geçilsin, bakın ne oluyor onda sonra Zaten Toyota ya da

bu yakışır. Sanmıyorum ki bugün yazdıklarımızı yalatsınlar!

500 bin TL nin neyin karşılığında verildiğine gelince.

Bu para göğüs reklamı için değil, sadece ve sadece saha içi reklamları ile kale arkasına konacak tabelalar için. Göğüs reklamı veya benzeri destek ise Sedann araç üretiminde inşallah.

Teşekkürler Toyota

Teşekkürler Orhan Özer

Teşekkürler Vedat Yaşlıca

Teşekkürler Zeki Toçoğlu

Hayırlı, uğurlu olsun inşallah

Darısı diğer fabrikalara, iş adamlarına

 

 
Yorumlar (0)