14.01.2020, 09:59

VEBALİ BÜYÜK

Yakın tarihinde malum pankartla sahaya çıkma olayından sonra, puan silme cezasının ardından daha kötüsünü yaşamayız derken yönetimler adeta Sakaryaspor’u en çok ben rezil ederim yarışında olduğunu anladık.

Sakaryaspor, ligin ikinci yarısının ilk maçında deplasmanda kötü bir oyunla sahadan farklı bir skor ile mağlup ayrılıyor. Bu ne ilk mağlubiyetimiz nede son olacak. Belki de daha farklı mağlubiyetlerde alacağız ama 12 Ocak 2020 tarihinde yaşadığımız utancı bir daha yaşar mıyız bilemiyorum. Skora takılamıyorum çünkü sezona da böyle başladık sonradan bir şekilde toparlanma sürecine girdik. Fakat yönetimlerin bu şehre ve taraftara yaşattığı travmalar öyle kolay geçmiyor.

BU ŞEHRE AYIP ETTİNİZ

Ülkenin devlet kanalının verdiği bir maçta Sakaryaspor taraftarını bu derece utandıracak bu zehir fikir kimi neyi protesto amaçlı ortaya atıldı acaba. Taraftarı ve basını ile kamuoyu gücü oluşturmak varken dahiyane bir fikir ile şanlı armayı taşıyan formaları alet ederek kişisel egoları tatmin etmeye çalışmanın varacağı nokta belliydi aslında. Sürekli bir popülist yaklaşım sürekli algı ve şov üzerine güdülen yönetim politikaları en sonunda patlak verdi. Hem de öyle bir yara açtı ki armaya gönül veren kalplerde şampiyonluk kutlamaları bile pansuman olmaz.

Bu şehir 6 ayda 2 transfer yasağını kaldırdı. Bu şehir son 6 ayda 10 Milyon TL, kulüp yöneticilerin har vurup harman savurduğu eski borçları ödedi. Bunun en fazla 3 Milyonunu bu sezon görev yapan yöneticiler cebinden ödedi diyelim geri kalanı taraftarı, esnafı, iş adamı ve Belediye Başkanı temin etti. Buda demek oluyor ki Sakaryaspor'un para sorunu yok aslında. Yönetilememe sorunu var.

ÖYLE BİR LÜKSÜNÜZ YOK

Gelelim küstüm oynamıyorum diyenlere. Bu şehirde kimsenin Sakaryaspor’a küsme lüksü yok. Düzgün yürütülemeyen süreçler, paye vermeyi kabul etmeyen yöneticiler yüzünden bazı işler doğru yapılmamış olabilir ama isminin önünde Vekil sıfatı bulunan hiç kimse Sakaryaspor’a sitem edemez etmemeli. Tam tersi inisiyatif alarak, risk alarak her şeyden önemlisi elini taşın altına sokarak önderlik etme görevi üstlenmeli bilmem anlatabildim mi sayın Vekiller

Yorumlar (2)
Sakaryanın sesi 4 yıl önce
Vekiller göndersin siz yiyin,
Sen Kenan sofuoğlunun bu konu hakkında yaptığı konuşmayı dinlemedinmi.Her parayı çar çur ettiğinde yandım anam su getir. Güzel iş.sen git keyif için tazminat verip başarılı hocayı gönderen,belediyelerden, vekillerden, halktan aldığı paraları egoları için harcayanlardan hesap sor.
Ayıp 4 yıl önce
Yazıya yorum yapmak yasak galiba.yayınlasına yorumları.