27.03.2014, 08:27

Yeter Artık !

 Sakaryaspor futbol takımının hem önümüzdeki sene, hem de PTT 1.Ligde oynaması kesinlikle mümkün değildir.

Bu tamamen ve tamamen seçim malzemesi, oy kapma işidir.

Zira, ne önümüzdeki sene, ne de önümüzdeki sene PTT 1.Lig’de oynamaya kanunlar ve talimatlar izin veriyor.

Kaldı ki AKP, Trabzon’un kalesi iken gidip de CHP’lilere Trabzonsporun altyapı takımını asla vermez. AKP’liler isterse belki…

Ya da şöyle düşünün.

Sakaryaspor PTT 1.Ligde veya başka bir ligde ve gelecek 1461 Trabzonspor veya başkaları Sakaryaspor’u isteyecek, biz de bu takımın buradan gitmesine izin vereceğiz öyle mi?

Diyelim ki her şeye rağmen 1461 Trabzonspor alındı.

Bu demek değil ki önümüzdeki sene Sakaryaspor olarak maçlarımızı 1461 Trabzonspor takımının yerine Sakarya’da oynayacağız.

Asla böyle bir şey mümkün değil. Çünkü kanun ve talimatlar gereği, iç saha maçlarını Trabzon’da, dış saha maçlarını da fikstürde belirlenen dış saha ve illerde oynamak zorundayız.

Ne bu sene, ne öteki sene, ne de diğer senelerde  1461 Trabzonspor olarak başka bir takım olarak o takımın adına ama kendi sahamızda oynayamayız.

Anlayacağınız, hangi ligden, hangi takımı alırsak alalım, o takımın ilinde ve liginde oynamak zorundayız. Burada takımın ismi de, ligi de hiç mi hiç önemli değildir.

Daha basit bir şekilde anlatmak gerekirse;

Fenerbahçe takımı gidip Beşiktaş veya Galatasaray ile hatta Kasımpaşaspor ile birleşebilir, isim değiştirebilir ve Süper Lig’de oynayabilir ama o Fenerbahçe, bir Gençlerbirliği, Bursaspor, Eskişehirspor ya da başka bir ilden başka bir takımla birleşip Süper Ligde yer alamaz. Alsa da o takımın liginde, ilinde ve sahasında oynar. Ligin kaçıncı lig olduğu hiç mi hiç önemli değildir.

Veya bir Göztepe. Gidip bir başka İzmir takımı olan Karşıyaka ile birleşip PTT 1.Lig’de yer alabilir ama gidip de Denizlispor ile birleşerek maçlarını Denizli’de oynayamaz. O Göztepe de Sakaryaspor ile birleşse bile maçlarını yine İzmir’de ve şuan ki onların ligi olan 2.Lig’de oynar. Çünkü mevcut yasa ve talimatlar bunu böyle söylüyor.

Diyelim ki Yasada değişikliğe gidilmek isteniyor bunun için.  

O zaman da bu Yasa, he deyince çıkmayacağına ve en erken Ekim 2014’te Meclise sunulup çıkabileceğine göre, yani yeni sezon olan Temmuz ayına yetişmeyeceğine göre, yine önümüzdeki sene ve de PTT 1.Lig’de oynama şansımız ortadan kalkıyor.

Futbol Federasyonu kanun ve talimatlarına göre de aynı şey geçerli. Olamaz böyle bir şey.

Başka vaatler mi kalmadı da, milleti Sakaryaspor üzerinden sömürmeye çalışıyorsunuz?

Benim için A Partisi, B partisi veya A kişisi B kişisi hiç önemli değildir.

Kim yaparsa aynı tepkiyi veririm. Bana saygısı olmayana benim de saygım olmaz. Sevmeyeni ben de sevmem, sevemem, sevdiremem; saymayanı da…

Benim karşı çıktığım konu, yalan konuşulması ve Sakaryaspor üzerinden siyaset yapılmasıdır.

Ben ısrarla “Yeter artık. Sırf oy uğruna kandırmayın” dedikçe, birileri de inadına çıkıp “Sakaryaspor Geri Dönecek. Seneye ve PTT 1.Lig’de” diyor ya, ben de inadına onlara bu şekilde cevap vereceğim.

Allah şahidim olsun ki, Sakaryaspor üzerinden, bu ve buna benzer açıklamayı kim, hangi parti ve aday yaparsa yapsın, en az bu şekilde tepki vereceğime de namusum ve şerefim üzerine and içerim. Çünkü yediremiyorum böyle bir şeyi…

Çünkü Sakaryaspor siyasi malzeme olamaz.

Çünkü Sakaryaspor siyaset üstü, herkesin sevip sayacağı, temiz, dürüst olacağı; dil, din, siyaset, ırk, cinsiyet gözetmeksizin, yüce, kutsal bir makamdır. Bunu herkes böyle bilsin.

İlla spor konusunda doğru ve dürüst bilgiler mi öğrenilmek isteniyor. Buyursun gelsinler de bilgilerimi aktarayım onlara. Siyah ile beyaz, gece ile gündüz, yaz ve kış kadar farklı olduğunu kendileri görsün, anlasınlar.

Yok öyle sosyal paylaşım sitelerinden sallamak, tehdit ve küfürler etmek.

Yorumlar (2)
Sedat 10 yıl önce
sayın gökdemir aynı ilin takımları birleşebilir diyorsunuz.
1-bu birleşmede hangi isim söz konusudur.
2-eğer sakaryaspor bir adapazarısporla birleşebilirse şayet, adapazarısporun transfer yasağı olmamasından dolayı sakaryasporda bu birleşme ile transfer yasağını kaldırmış olamazmı?
3-şirketlerde iştirakler diye hisse satınalması söz konusudur.bu manada sakaryaspor a.ş 1461 trabzonsporu iştirakle satınalıp, sponsorisimilesakaryaspor aş 1954 trabzonspor adı ile mücadele edemezmi?
saygılarımla.
hasan gökdemir 10 yıl önce
bi̇rleşmede i̇si̇m deği̇şi̇kli̇ği̇ni̇ genel kurul üyeleri̇ beli̇rler. çoğunluk hangi̇ i̇smi̇ i̇sterse o olur. adapazarispor i̇le bi̇rleşmesi̇nde bile tff'ye borçlar ödeni̇rse kalkar. 1461 trabzonspor i̇le bi̇rleşilebi̇li̇r tabi̇i̇ ki̇ ama o zaman da ptt 1.li̇gde deği̇l 3.li̇gde oynarız. sakaryaspor a.ş ni̇n borcu varken sakaryaspor a.ş 1954 trabzonspor olamaz. hangi parayla, kimden nasıl alacaksınız? siz sakaryasporu sattırırmısınız? kime ve nasıl? şirket satışları nasıl olur daha iyi bilirsiniz