20.08.2018, 19:35

Yönetim Köstebek Avında

Sakaryaspor yönetimlerinin değişmeyen kronik hastalığıdır; "Bunu nerden duydun, Kim söyledi vs vs" Her dönem yönetimler içerde bir köstebek arar durur. Bence yöneticilerimiz gazetecilik oynamayı bırakıp Sakaryaspor'a odaklanmalı zira takımımız hazırlık döneminde beklentilerin çok mu çok altında kaldı

Mevcut Sakaryaspor yönetimi şuanda belki de son 10 yılın basın anlamında en pozitif bakılan yönetimi konumunda. Ama gelin görün ki sürekli şikayetçiler. Kombineden, üyeliğe, transferden, sponsorluğa kadar olan konularda pazarlama alanında becerileri sınıfta kalan yönetimimiz ben dahil bazı basın mensuplarının bir çok transfer haberini yönetime yakın olan bir basın kuruluşundan önce yayınlamasından çok rahatsızlar. Öyle ki işi gücü bırakıp “bunlar bu haberleri nerden duyuyor” diye istişare toplantısı yapıyorlar.

Bedavaya pardon bedava yazmayalım çok kızıyorlar; Bila bedelle yok yok buda olmadı. Onların istediği gibi yüzdeler yazalım zengin dursun; %50 ile stat reklamlarını İstanbul'da bir firmaya veren, %50 ile yayın haklarını veren ve %25 ile GS'ye oyuncu veren Sakaryaspor yönetimi haber haklarını da mı devrettiniz bizim haberimiz olmadan  . Nedir bu telaşınız !

Şeffaflık parolası ile çıktığınız bu yolda tek bir bilgilendirme  toplantısı dahi yapmadınız gibi birde basında çıkan haberlerin peşine düşmüşünüz.

TAKIM SORU İŞARETİ

Sakaryaspor yönetiminin oluşturduğu bu suni gündemi geçelim gelelim asıl konumuza. Yaklaşık 40 günlük bir çalışmanın ardından takımımız tatile çıktı çıkmasına da bizim aklımız onlarda kaldı. Evet yeni kurulan bir takımız. Evet isimleri tek tek yazdığınızda beklentilerin çok olduğu oyuncularımız var. Fakat özellikle Galatasaray maçını bir kenara bırakırsak hazırlık maçlarında izlediğimiz takım kimseye umut vermedi.

Teknik Direktör Ahmet Yıldırım takım için oldukça umutlu konuşuyor hatta oldukça da iddialı. Aslında bu öz güven mi, inanç mı yoksa durumun vehametini bize çaktırmadan çözmeye mi çalışıyor bilemiyorum. Her ne kadar hazırlık maçları her zaman bir ölçü olmasa da bizim takımın lige kadar baya bir sıçrama yapması lazım. Zira gol atmayı geçtim pozisyon üretmekte bile zorlanıyoruz.

Lige çok kısa bir süre kaldı ve artık hazırlık maçı yapmayacağız. Yani takımın son durumunu artık Keçiörengücü maçında göreceğiz demek oluyor. Umarım Ahmet Hocanın söyledikleri biran önce gerçekleşir ve istenilen düzeye geliriz. Geçtiğimiz sezon bir travma atlattığımızdan dolayıdır ki bu sezon sabır taşı biraz daha kırılgan olabilir.

Yorumlar (0)