19.06.2024, 15:41

Yusuf Alemdar öncülük etmeli

Sakaryaspor'un 59. Kuruluş yıldönümünde keşke bambaşka şeyler konuşuyor olabilseydik. Ertelenen kongre, aday çıkacak mı? Çıkmayacak mi?

Bu süreçlerin adeta dejavu gibi tekrar etmesin istemiyorsak. Öncelikle son yıllarda alışıldığı gibi Belediye parayı bulsun, kulübü x kişi yönetsin modeli artık mazide kalmalı.  Kulübü yönetmeye talip olanlar belli projeler ve kaynaklarla yola çıkmalı. Belediye başta olmak üzere yönetimin dışında kalan aktörlerde elbette destek vermeli bu şehrin markasına. Oluşacak yönetimin sportif başarı kıskacından çıkıp uzun vadeli bir planla bu yaşadıklarımızı tekrar etmemek için kalıcı çözümlere imza atmaya odaklanması şart. Yoksa verilen destekler harcanan paraların bir anlamı olmaz. Aynı sarmalda döner dururuz.

Elbette Yönetimin bir bölümü işin sportif yarışı için maddi ve organizasyon olarak elbette uğraşacak. Fakat ciddi bir proje ekibinin sadece Tesisleşme, Kalıcı gelir, sponsorluklar için mesai harcaması şart. Fakat ne yazık ki yönetimlerde herkes işin vitrininde yani A Takım içerisinde yer almak istiyor. Bu yüzden bahsettiğim proje ekibi profesyonellerden oluşmalı.

 Şimdi içinde bulunduğumuz duruma gelirsek! Belki yukarda yazdıklarım ile kısmen çelişiyor gibi görünse de; Final öncesinde  Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, önderliğinde nasıl bir rüzgar yakalandı ise benzer bir hareketin yönetim oluşturulması için de başkanın yeniden inisiyatif alması ve harekete geçmesi gerekiyor. Başkan Yusuf Alemdar belki kamuoyuna açık ifade edemiyor ama onunda çekinceleri farklı tahmin edebiliyorum. Kendisinin müdahil olması durumunda yönetime gelecek isimlerin verecekleri destek karşılığında Belediyeden olmaz talepleri olmasından çekiniyor. Bunda da haksız değil elbette fakat içinde bulunduğumuz dar boğazı geçmek için kendisinin bir kez daha elini taşın altına koymasını bekliyoruz.

Uzun lafın kısası son 20 yılda yaptığımız yönetim modellerini bir kenara bırakıp geleceği planlamak için geç olmasın gelin düğmeye basın sayın Yusuf Alemdar

Yorumlar (3)
İslam Arslanoğlu 4 hafta önce
Bence Türkiye'deki tüm belediyeler futbol klüplerine yardı kessin kanun çıkarsınlar Sakaryaspor bizim takımımız ama halkın parasını futbolculara veremezsiniz şayet ben başkan olacağım diyen olayın maddi yönünün altınada girecek parayı belediye versin ben başkanlık yapayım öyle bende yaparım bedava Sakaryaspor başkanı olmak reklam yapmak yok
Cemil Gorses 1 ay önce
Sizin bu yazınizda davul bende tokmak başkasında böyle yürümez.Sakaryaspor A.ş olan ilk klüp ozellesecek belediye nereye kadar tasarruf tedbiri bahanesi olur bir yere kadar.Bu sene Eyüp bodrum Göztepe ortak özelliği nedir şirket olması kurtuluş budur,taşıması suyuyla değirmen bu kadar olur
Gurbetci 54 1 hafta önce
Çok doğru söylüyorsun, halktan toplanan vergiler profesyonel takıma dağıtılamaz anca amatör alanda belediye yardımcı olabilir.
Halka sormak lazım Belediyenin bütçesinden alınan paralarla bir profesyonel takıma dağıtılmasını doğru buluyormusunuz diye.
Bence doğru buluyorlar, böyle devam edin.