banner212

banner211

19.03.2018, 16:09

12'İNCİ GÜÇ İŞTE BUDUR

 Önce maçın hakeminden başlayayım…

Belli ki Trabzon bölgesinşin hakemi Ramazan Keleş, daha önce böyle bir maça, öylesine muhteşem bir atmosferde çıkmamıştı. Sahanın içinde, 4.hakemin yanındayım. Kulaklarımla duydum. Dedi ki hakem Keleş maçın 4.hakemi Ali Zağlı’ya, “Biz nereye geldik böyle. Cehenneme düşmüşüz resmen. Bu ne böyle ya” dedi. Düşünün işte bir maçın nasıl kazanılabileceğini?

Peki iyi miydi hakem Keleş ve yardımcıları? Bana göre sadece hakem Keleş köyüydü ki A Klasman Hakemliğine hiç yakışmadı. Takdir haklarını, özellikle de kart uygulamalarını hep aleyhimize verdi. Bunun sonucunda da Beykan Şimşek ve Ramazan Keleş 4.sarı kartlarını görerek bu haftaki Karagümrükspor maçında forma giymemelerine sebebiyet verdirdi ama aynı Keleş, daha beter pozisyonlarda Altaylı futbolculara o kadarkolay kart göstermedi. Beykanın attığı peneltıda ise kaleci 2 metre ileri fırlamıştı. Bana göre o penaltı mutlak tekrar ettirilmeliydi.

Ama kötü olan şu oldu. Beykan’ın kaçırdığı penaltı. Zira openaltıyı gole çevirse İKİLİ AVERAJDA öne geçecektik. Puan eşitliğinde iş genel averaja kaldı.

Maça gelince…

Sakaryasporlu futbolcular, bir beraberlilik veya yenilgi halinde, başlarına neler gelkebileceğini çok iyi bildiği için, bu maçta da ölümüne oynadılar.Maçın başından sonuna kadar çalınan Kurtlar Vadisi’ndeki Cendere müziği ileokunan Tekbir’ler, bu maçın nasıl bir maç olduğunu gösteriyordu. Tribünlerdeki fanatik seyircilerimizin bizlere de denk gelecek şekilde çakmak ve pet su atması bunun en canlı örneğiydi.

Kalecimiz Ercüment uine kusursuz oynadı. Dörtlü defansımız da. Ama iş orta sahaya gelince iş değişiyor. Tamam, Talha da, Serdar da elinden gelenin en iyisini yaptılkar ama nedir şu Ferhatta ki düşüşün nedeni söylermisiniz. Yahu adam ayakta duramıyor neredeyse. Birilieri onun kulağını çekmeli(!) Bu üçlü topu ileri taşaıttı ama sağ açık Ramazan Civelek ve sol açık Beykan Şimşek o kadar kötüydü ki bizlere Fenerbahçe ve üst liglerdeki futbollarını da kariyer ve kalitelerini de mumla arattı. Kendilerini eğlendirmeyi bırakıp takım oyunu oynamalı. Zaten Beykan Şimşek’in son dakikadaki peneltısını rakip kalecinin köşeden çıkarması laubaliliğnin en canlı örneğiydi.

Mahir Sağlık’ın niyeti ne anlamış değilim. Hayır yani bu maçta hiç yok. Bitmiş, ayakta duramıyor. Formanın hakkını vermiyor. Bu yetmiyormuş gibi çıkartılınca da bozuluyor. Sabrımızı taşırmasın, birdaha 18’de bulamaz kendini!

Batuhan, sahada ısınırken sakatlanmıoştı ama o bunu söylemedi çünkü hem takımın ona ihtiyacı vardı, hem de ne olursa olsun oynamak istiyordu. Girdi, golünü attı ve sakatlığı nedeniyle çıktı. İyimiydi? Hayır. O dabiliyor bunu, hatta bitik batarya olduğunu ama forması için oynaması yok mu, işte o tüm eksikliklerini kapattırıp sevecen hale getirtiyor. Keşke tüm futbolcular da böyle olsa. Kutluyorun Batuhan kardeşimi…

Oyuna sonradan giren Ramazan Çevik de iyiydi ama o kartı bu kadar ucuz görüp cezalı duruma düşmemeliydi. Tıpkı Beykan gibi.

Evt, çok zor bir maçtı. Hakemleri de yendik, Altay’ı da.

Ama şu bir gerçek ki bu maçın tek galibi var, bu maçta tribünlerdeki yerini alıp, bu maçı kazanmamız için herşeyi yapan tüm seyircilerimiz…

Evet ceza gelecek ama değer. Çünkü kazanamasaydık ne takım kalırdı ortada, ne teknik heyet, ne Başkan ne de yönetim. Çünkü o seyirci sahaya inerdi…

Yorumlar (0)