20.03.2018, 11:23

İntikam !

Sporun ne olduğunu bilmez, yapmayı da beceremezsen ligdeki bir futbol maçından sonra rövanşı aldık demez intikamımızı aldık diye saçmalarsın.

İntikam dediğin nedir; galibiyet ve 3 puan.

Bu intikamı kimden almışız?

Altay’dan…

Nedenmiş o?

Çünkü efendim bu takım yıllar önce bizi küme düşürmüş müş.

Biz o sezon yeterli puanı toplamış olsaydık herhangi bir takımın bizi düşürme şansı olabilir miydi?

Efendim Altay ligin son maçında asıl kadrosunu değil de yedekleri çıkarmış ve yenilince de biz düşmüşüz. Diyelim ki asıl kadrosunu çıkardı yine yenildi o zaman ne olacaktı?

Daha dün biz asıl kadromuzla maça çıktık ama Nazilli’yi niye yenemedik?

İş küme düşmek ya da düşürmekse birkaç yıl önce sahamızda sezonun sonunda Hacettepe ile oynadığımız maçı ne çabuk belleklerimizden sildik?

Dönelim yine son maçımıza…

Tribünler dolmuş, tezahürat iyi, tek hedefimiz etkili futbol ve 3 puan.

Donup kalarak dinliyorum stat dahili yayınında “Teşrik Tekbiri” yayınlanan.

Bir futbol maçı öncesi kim bu işe karar veren ve de uygulatan?

Maç sonunda Altay’ı yendik birilerine göre intikam aldık ya…

Çok merak ediyorum PFDK’nın bu maç sonrası intikamı ne olacak acaba?

**

Sahada oynanan futbol adına bir şeyler yazmak gerekirse…

Taktik adına Altay’ın yaptığı da belli kadrosundaki oyuncularının teknik özellikleri ile ne yapabileceği de.

Her iki takımın da lideri yok, rahat top kontrolü sağlatmayacak şekilde yakın oynayıp ilk hamleler yapılacak; kilitlenen oyunda yapılan hatayı gole çevirmeyi bilen maçı alıp gidecek.

Öyle de oldu rakibe çarparak önünde kalan topu düzgün vuruşla kaleye gönderen Batuhan’ın golüyle öne geçtik, sonlarda kazandığımız penaltıyı kullanamadık sonunda maçı kazandık ama ikili averajı heba ettik.

Şimdi diyelim sezon sonunda Altay ile puan puanayız ve iş kaldı averaja…

Yine suçlu olarak dışarıdan birilerini mi arayacağız acaba

**

Fikstürde kalan maçlara bakarsak mantıken çok avantajlı durumdayız.

Yarışta olan diğer 4 takım da puan olarak üzerimizde ancak bu takımların hepsinin birbirleriyle maçları var, bizim ise yok.

Deplasman başarısızlığımızı ortadan kaldırırsak son gülen biz oluruz.

Yorumlar (4)
AdaBeyi 6 yıl önce
Sen olayı anlamamışsın dayı. İntikam meselesi erciyes gol attığında yedikleri gole goool diye sevinen aciz küçük altay camiasından çıkmıştır. Yazı yazıyorsan az araştır. Özetle İNTİKAM ALINMIŞTIR.
Coşkun Kurtoğlu 6 yıl önce
İyi güzel diyorsun konuşuyorsun da kimi şeylerde yanlış konuluyorsun biz hiç bi zaman başka takımı düşürmek için gidipte başkasına maç vermedik altay 2009 senesi o kadar istikrarlı maç çıkartıyordu da son maç tüm kadroyu değiştirerek Erciyes’in karşısına çıktı ve biz ilk yarı 9 puan toplayıp ikinci yarı 30 puan topladık bizler savaştık ama sırf bize inat olsun diye Erciyes’e maç verdiler bunu sizler daha iyi biliyorsunuz o yüzden bedavadan anlatmayın bizim için Sakaryaspor sadece bi takımdan ibaret değil sizin olduğu gibi unutmayın her Hesabın görüleceği zamanı vardır...!
İbrahim akgun 6 yıl önce
Levent bey yazını kınıyorum tek sözüm bu
Çok Büyük Altay 6 yıl önce
O sevinç nidaları bütün taraftarlardan çıkmamıştır bir kere önce bunu bilin. Tüm Altay camiasına mal edemezsiniz. Ayrıca siz kimseye maç verip küme düşürmemiş olabilirsiniz ama 2005 2006 sezonunda Antalyaspora kendi sahanızda maçı verdiniz bizim süper lige çıkmamıza engel oldunuz buna ne diyeceksiniz peki boş muhabbet adamlar