26.02.2014, 13:29

5 Maçta 15 puan

 Karasu ilçesinde Amatör olarak 7 takım futbol müsabakalarına çıkmakta. Merkezde ise Karasuspor ile beraber , 5 takım mücadele ediyor. Bu hafta Karasuspor hariç , hepsi oynadıkları maçlarda haftayı galibiyet ile kapadı. Kısacası beş maç 15 puan ile karlı bir hafta geçirdik. Evet bu takımlarımız içinde , belde takımlarını saymaz isek , en mütevazi olarak 1nci Amatör Lig B grubunda mücadele eden Karasu Kültür Gençlikspor gelmekte.

Kültürspor 2012-2013 futbol sezonunda 2nci Amatör’de şampiyon olarak 1nci Amatör Ligde çıktı. 2013-2014 sezonunda yeni bu sezon ilk defa 1nci Amatör Ligde mücadele etmekteler. İlk devreye baktığımızda puan ve skor olarak durumları hiç de iç açıcı değildi. Ancak dediğim gibi mütevazi Başkan Sevgili Recep Kurt kardeşim , ligde kalma adına ikinci devre için yaptığı hamleleri yerinde buluyorum. Bu hamlesinin karşılığı olan galibiyetler nitekim meyvesini vermeye başladı ve puan olarak düşme hattında uzaklaştılar. Umarım sezon sonunda ligde kalırlar ve gelecek sezon tecrübe kazanarak , daha iyi yerlerde olurlar.

1nci Amatör Lig C gurubunda ise , geçtiğimiz sezon Süper Ligden düşen Karasu Aziziyespor ile yine geçtiğimiz sezon Süper Lige yükselme mücadelesini son anda kaçıran Sahil Karadenizspor , Şampiyonluk mücadelesi vermekteler. Şimdilik puan durumu itibarı ile Sahil Karadenizspor rakibinden bir adım önde gözükmekte. Sezon sonunda ipi göğüsleyen ekip direk Süper Amatöre çıkacak. İkinci olan takım ise Play-Off oynar. Play-Off maçını da kazanırsa Süper Lige yükselir.

D gurubunda ise tartışmasız lider Kuzuluk Ersoyspor var. Bu sezon Samet Soytürk başkanlığında , yaptığı flaş transferler ile gurubunda 17 maçta , 17 galibiyet alırken , Sakarya futboluna da damgasını şimdiden vurdu. Ben Karasu İlçesi takımlarında mücadele eden tüm futbolcu kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bizlere yaşattıkları sevinç ve hüzünler için. Tabi bu futbol adına sevinç ve hüzün. Malum bu arada Limanderespor ile Yuvalıderespor kulüpleri , bana gönül koymasın. İnanın kendilerini seyretme şansım olmuyor. Keşke olsada bu iki güzide takımlarımızdan da bahsedebilsem.

Karasuspor bu haftayı bay geçti. Afyon Emirdağspor ligden çekilmesi ile , oynamadan 3 puanı hanesine yazdı. Diğer iki il takımızda haftayı beraberlik ile geçirince , Karasuspor bu hafta  puan cetvelinde bir üste çıktı. Bu hafta ise Mudurnuspor’u Kocaali Sentetik Sahada konuk edecek olan Karasuspor , çalışmalarını aralıksız sürdürmekte.  Antrenör futbolcu Serdar Ergelen ;”Mudurnuspor’u mutlaka yeneceklerini “söylerken, Ben tüm takım arkadaşlarıma sonsuz güveniyorum.  Kuştepespor maçındaki tutukluğumuzun patlamasını Mudurnuspor’a yapacağız. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)