05.03.2018, 13:35

54 KERE AFERİN TALHA!

Ligdeki en ciddi ve en yakın rakiplerimizden biri olan ve bana göre bu grubun Sakaryaspor’dan sonra ki en iyi ikinci takımı Şanlıurfaspor’dan 4-0’lık galibiyet almak gerçekten son derece güzel ve önemli. Bu vesileyle başta Sakaryaspor Teknik Direktörü Engin Korukır olmak üzere tüm ekibi ve futbolcukları ayrı ayrı kutluyorum.
Takımda kötü yoktu dersem yalan söylememiş olurum ama Sakaryaspordan başka bu ligde bu kadar iyi bir takımda, bu kadar şans bulamayacağını düşündüğüm Ramazan Çevik ve Ramazan Civelek’i de uyarıyorum. Giydiğiniz bu formanın hakkını verin. Hele hele Civelek. Çünkü, ne ilk 11’de oynadığı maçlarda takım oyununa katkıları oluyor ne de yedek kaldıkları onca maçta sahneye çıkıp takımına goller atıp ya da attırıp puanlar kazandırdı. Tam bir FİYASKO çıktı! Çevik de istediği mevkide oynatılıyor. Hocasının da, formasının da hakkını vermeli. Bence, şuan ki halleriyle ilk 11’i de hak etmiyorlar formayı da. Çok çalışmalılar ve hatta goller atıp-attırıp Sakaryasporu sırtlamalılar…
MAÇIN YILDIZI?
Urfaspor maçının yıldızı bizden değil, Urfaspor’dan 25 numaralı ve 1994 doğumlu oyuncusu Feridun Kıroğlu’ydu. Hayran kaldım ona. Neler yaptı öyle gördünüz değil mi? İşte Sakaryaspora lazım olan açık oyuncusu. Aldın mı böylesini alacaksın…
Sakaryasporun en iyisi ise tabii ki 1 gol 1 asist yapan Talha Mayhoş idi. Canı gönülden kutluyorum onu. Eski Talha olma yolunda çok güzel işler yaptı ki, bu sezon ilk kez bu kadar hırslı, istekli ve çok iyi gördüm onu. En kötü hali böyle olmalı ve bunu da her maç daha üst seviyelere çekerek yapmalı. Zira, herkese nasip olmayacak 54 numaralı formayı giyiyor!
Sakaryasporun ikinci İYİ oyuncusu ise, 1 gol ve 1 Asiste imza atan Beykan Şimşek idi ama o da şahsi oyununu biraz da basit, çabuk ve istikrarlı bir şekilde takım oyunu olarak yapmalı.
Kaptan Ercüment’i unutur muyum hiç? Çok önemli anlarda çok önemli kurtarışlar yaptı ki kutluyorum. Onun yeri bence çok özel ve güzel. Sonsuz kredisi var! 
STOPER VE ÖN LİBEROLARDA ÇÖKÜŞ VAR!
Sakaryasporun bu maçta ilk kez yan yana oynadığı stoper Burak ve Cenk, beklenen ikiliydi ama çok hata yaptılar. 
Bir kere alan savunması saçmalığından vazgeçip, adam savunmasını uygulamalılar. Sonrasında “Ben değil sen tut” şeklindeki çakallıklarına bir son versinler artık. Rakibinin dibinde oynayıp, ilk topta basmalılar.kaleciye geri pası vermemeliler. Tek top ve risksiz oyun sergilemeliler. En iyisi maçın videosunu iyice izlesinler de görsünler hem iyi taraflarını hem de kötü taraflarını!
Orta sahamızın önündeki Serdar ve Ferhat çok top kaptırdı. Zaman zaman defansın kademelerine girmedikleri gibi 3.bölgeye top atamadılar. Bir ara orta sahayı rakibe verdiler ki orada da sağ olsun kalecimiz Ercüment kurtardı bizi. 
Santrafor Batuhan hocasına kızıp, saha dışında direkt yedek kulübesine gitmek yerine, önce hocasına gitmeli ki hocası onun ayağına kadar gitti. Sonra sarıldılar ama o büyüklük de Engin hocadan geldi, tam tersi olmalıydı. O Batuhan da, şu anki haliyle yarım saat veya tek devrelik oyuncu olduğunu kabul etmeli. Niye çıkarttı diye tavır almamalı. Ya da bize öyle gözüktü!
Batuhan, sevildiğini bilip kendini ona göre geliştirip daha başarılı, samimi ve güçlü olmalı.
Urfa galibiyeti, inşallah GRUP ŞAMPİYONLUĞUMUZU ilan edecek bir zaferin başlangıcı olur. Sırada Nazilli var…
NOT:
Adapostası Gazetesi’nden, tek taraflı olarak istifa edip ayrıldım. 3.şahıslara önemle duyuruluır. 
Yorumlar (1)
Ugur 6 yıl önce
Hakkımızda hayırlısı olsun..Ancak istifa zaten tek taraflı bir metindir.