20.08.2015, 12:38

Ah politika ah

 Yaşam herkes için farklıdır. Sadece rollerimiz değişir günlük hayatımızda ama bazılarımız var ki başkalarının hayatından çalmak için elinden geleni yapar. Hayatımızın rolünü kapmaya çalışırlar da dururlar.

Hele konu politika, yalan, dolan, menfaat olursa, bazen benzetirim hep eski Türk filmlerine.

Günümüzdeki pespaye olan dizi yıldızlarına inat yaşamın gerçeği ise akıl almayacak boyuttadır. Deli olursun amma asla deli gömleği (sana-bana inat) moda olmaz. İşte Karasu yaşamıştır bu gerçeği, geçmişten günümüze.

Örnek mi; şaşaalı bir şekilde açılan Hükümet konağı. Yanı başındaki Ahmet Gündoğdu Kültür Merkezi. Görkemli temel atma törenleri gibi. Limanımız, tren yolumuz, ha birde o günlerde gururumuz olan tersanemiz.

Peki ya bugün öyle mi? Tam aksine Liman inşaatı hariç her şey çürümeye terk edilmiş durumda. Oysa o gün politikacılarımız şu gerçeği söyleyebilseydiler; “her şey gençliğimiz ve geleceğimiz çocuklarımız için” diye ne güzel olurdu. “Büyük yatırımımız gençliğimiz ve onların spor yapabilecek spor alanlarının oluşturulması adına yapılacak ne varsa yapalım’ diyebilselerdi bugün çok farklı yerlerde olurduk. Şimdi Karasu halkı olarak bunun acısını yaşıyoruz.

Karasuspor adına, çocuklarımızı ve gençlerimizi insanca bir yaşamın dışında tuttuk hep. İnsanlığımızdan bile utanmadık. Ah politika ah.

Bizler o yıllarda ve son dönemlerde yapılan hataların kurbanıyız Karasuspor olarak. Biri çıkmış (Başkan Yılmaz Ekşi) üç yıldır eşinin dostunun ve kendine yakın gördüğü insanlardan aldıkları, bir de cebinden çıkardıklarıyla Karasuspor’u sırtladı gitti. Sezonu kurtarma adına Bölgesel Amatör Lige devam etmekte ancak anladığım kadarı ile bıçak kemiğe dayanmış durumda.

Artık, “Olmazsa olamazlarım var. Belediye yardım etmediği sürece asla yok um” diyor Yılmaz Ekşi.

Bakıyorum, haklı mı? Evet haklı. Amacım bu yazımda adalet tellallığı yapmak değil amma doğru bir tane.

Sevgili Ekşi’yi spor adına iyi tanıyanlardan biriyim. Öyle yanlış anlaşılacak bir felsefesi yok. Kendini asla pahalıya satayım düşüncesi yok. Karasulu olmanın verdiği sevgi ile yola çıkmış ve ettiği mücadelenin onurunu yaşamakta. Kısacası futbol denizine açılmış ancak dönüşte kendine sığınacak bir liman bulamamış kaptan gibi. Yine de şartlar ne olursa olsun, tersanede yapılmış yeni bir gemi misali, verilen sözler yerine geldiği an hemen açılıverir yeniden okyanuslara.

Yani sizler bu yazıyı okuduğunuzda gereken destek olursa bilin ki Karasuspor geçtiğimiz sezonlara inat daha zirvede bitirir sezonu. İşte yaşam bazen bir vapurda, başkalarının elindeki gazeteyi okumak gibidir. Dedim ya; ‘ah politika ah’ diye. İşte o politika Karasu’da düzgün yürümüş olsaydı, bugün kimse “Karasuspor lige katılacak mı-katılmayacak mı?” diye sormazdı. O bahsettiğim dönemlerde oy uğruna yalanları sıralayanlara inanmayıp, özellikle spor alanında kalıcı çözümler buldurabilseydik bugün ilçemiz sporun her branşında zirvede olurdu. Özetle diyorum ki; Vah Karasum vah. Vah Karasuspor’um vah. Şen ve esen kalın.

Yorumlar (0)