banner212

banner211

17.05.2022, 13:25

ANTALYA’DAKİ MASTER REZALETİ!

Hayatımda 2.kez Masterlar Turnuvasına gittim ama gitmez olaydım. Neden mi? Çünkü ne oteli otel ne turnuvası turnuva!
Düşünebiliyor musunuz ki her gün ama her gün plav, makarnadan tutun da et yemeğine kadar hep tek tük aynı yemekler vardı. Üniversite hayatımı hatırladım birden ki içimiz dışımız adeta Makarna oldu(!)  
Perşembe akşamıı yol yorgunluğundan, Cuma akşamı da güneşte fazla kalmanın verdiği rahatsızlıktan dolayı yattığım yatağın bile yamuk olduğunu geç anladım. Şimdi belim ağrıyor. 
Sonrasında, Sakaryalı 20 kişilik Alakart yemeği rezervasyonumuzu dışarıda, restoran balkonunda  yiyelim dedik. 20 kişilik masa olmadığı gibi 5 masayı birleştirelim dedik ona da müsaade edilmedi. Yemek zaten yemek değil de bir su veya çay gibi siparişler bile versek 10 dakika sonra geliyor. Bir su almaya gidiyoruz, “veremeyiz size. Gidin oturun terinize biz size getiririz” diyorlar ama nerdeee? Yahu saat 21.00 oldu diye yemek yiyen birinin yemekleri o adamın önünden nasıl alınır? Tam 32 yıldır basın camiasındayım ve pandemi öncesine kadar işim gereği her devre arası kampı için hep bu tür yerlerde kalırım, bu kadar rezil bir otel ve turnuva görmedim. Turnuva otel sahasında değil. Çark Caddesinden Rüstemler Tesisleri kadar mesafede? Günde 2 kez gidip geliniyor. Benzine ve emeğe yazık değil mi? Yapsana otelinin hemen yanına saha da diğer 7 yıldızlı oteller gibi de bu ızdıraptan kurtarsana. Hayır yani ne yemeği yemek, ne yatağı yatak, ne servisi servis. Ne de turnuvası turnuva. Ama gelin görün ki turnuvaya düzenleyen çakal, parayı kapmak için hem bize “bir telefonumla buraya 500 kişiyi getiririm” diyor hem de “çekilirseniz çekilin, çıkmazsanız çıkmayın bana ne ” diyebiliyor. 
Haa bu arada, rezil olan sadece bunlar değil hakemler de onlar gibi. Resmi hakem olmadıkları gibi kurallardan da bihaberlerdi! Misal mi? Bir kaleci sarı kart bile gösterilmeyecek bir pozisyonda kırmızı kartla oyundan atılıyor, onun yerine yeni bir oyuncu alınabiliyor. Ve üstelik her maç değişik kadrolarla maçlara çıkılırken. Yani sahada olan başka listedeki başka.
“AHLAKSIZ TEKLİF!”
İçinde 2004 Sakarya Masterlar ve Hendeksporun da olduğu da yer alan tam 8 takım katılmış bu turnuvaya. 4’erli 2 grupta ilk 2 sırayı alanlarla grup üçüncüleri de çeyrek finale, yenenler yarı finale ve o 2 maçın galipleri de şampiyonluk maçına çıkacak ama o da ne? 
Denmiş ki turnuva talimatlarında, “Turnuvada yer alan takımlar, aynı otelde yani Diamont Premium Hotel’de kalmak zorundalar. Aksi taktirde o takım HÜKMEN mağlup olur” ama nerdeee? Tam 7 takım aynı otelde ama ev sahibi Manavgat Masterlar takımını 4-5 oyuncusu dışındaki 8-10 oyuncunun tamamı yaşadıkları Manavgat’taki evlerinden veya çevresindeki yerlerden gelip maça çıkıyor. Kimin hangi maçta oynadığı da belli değil ha? Oynayan başka isim listesindeki başka. Hendekspor da bu Manavgat takımıyla eşleşiyor. 2-1 yeniliyor ama maçtan hemen sonra itiraz edip  HÜKMEN GALİBİYET istiyor. 2004 Sakarya Masterlar da kazanıyor ve finalde 2 Sakarya takımı oynaması gerekirken buna izin verilmiyor ve 2004Sakarya Masterlar takımın rakibi Hendeksporu yenen Manavgat oluyor. Akılları sıra şampiyon olacaklar ya? Buna rağmen ne oluyor biliyor musunuz? Turnuva başkanı Necmettin beyler(!) yüzsüz bir şekilde, 2004 Mastarlar takımına final maçına çıkması için, “Çıkın sahaya, bizle oynayın. Skor ne olursa olsun biz sizi birinci Hendeksporu da üçüncü yapacağız” deme cüretini gösterebiliyor. Herkesi kendi gibi sanıyor ya? Ardından Cumartesi akşamki bu gelişmelerden sonra Hendek turnuvadan çekilme kararı alıyor. 2004 Sakarya Mastarlar takımı başkanı Suat Çetin de, “HENDEK’E YAPILAN BİZE YAPILMIŞTIR” diyerek ÖRNEK BİR Sakaryalılık duruğu sergileyip protesto ederek turnuvadan  çekilme kararı alıyor. Ben dahil herkes de bu kararı oy birliğiyle kabul ediyor. Olay budur…
TEŞEKKÜRÜ HAK EDENLER!
Ama bu kadar çirkinliklerin içine ÇOK GÜZEL şeyler de oldu.
Başta 2004 Sakarya Masterlar takımı Başkanı Suat Çetin olmak üzere takımın 2004 Sakarya Mastarlar takımı Teknik Direktörü Serdar Şener’i, antrenör Hasan Şahane Sayılı’yı (Lango), Genel Kaptan Adnan Çetin’i ve tüm oyuncularımızı, özellikle de Sakaryaspor Kulüp Başkanı Cumhur Genç’i, iş insanları Emre Demircioğlu, İrfan Şimşek, Hulusi Çiftçi, Şerif Sarıgül,  TarıkAcar, Vargül Duman, Erol Aydın ve bu turnuvaya gelip de takımlarını yalnız bırakmayan iş insanlarını, şuan isimlerini hatırlayamadığım herkesi ayrı ayrı kutluyorum Sakaryalılık Duruşu Budur işte... 
En büyük teşekkürümü ise her biri CİN gibi olan, Serkan Serci, Kadir Şarbalkan, Japon antrenör Kadiro Demiryu, uluslar arası menajer ve tercüman Ramazan Şekerci, Erenlesporun eski futbolcusu Sedat, Orhan Muslu’nunm yer aldığı ANADOLU EFES grubuna gidiyor. 
Çünkü onlar olmasaydı ne o yol çekilirdi ne de turnuva? Neler mi oldu? Siz en iyisi mi benim hasan gökdemir facebook sayfamı tıklayın, çektiğim video ve fotoları görün, o zaman daha iyi anlarsınız. Selam, sevgi ve saygılarımla…

Yorumlar (2)
Suat Çetin 7 ay önce
Kaleminize,yüreğinize sağlık. Başarılarınız daim olsun.
Necmettin ÖZASLAN 7 ay önce
Oteli beğenmemek sizin şahsi tercihiniz, bir daha gelemezsiniz. Yalnız çakal lafını size misliyle iade ederim. Önüne gelenlere hakaret ve tacizde bulunan ve kamera kayıtlarıyla sabit olan şahıslardan oluşan bir takımı buraya davet etmek bile hataydı.Bir de yetkilileriniz çok iyi bilir, ben organizatör değilim, takımın başkanıyım, parayla hiç işim olmaz.