03.02.2024, 16:46

BALIKESİR BANDIRMA…


Bandırmaspor’u Odise Roshi’nin golüyle 1-0 yenen Sakaryasporumuz hem ilk 2 sıradan direkt olarak Süper Lige şansını sürdürdü, hem de ilk 7 sırada yer alıp Play Off grubundan Süper Lige çıkma şansını.
Trendyol 1.Lig 20.haftasında yenmeye doyamadığımız ve bandıra bandıra bir kez daha tadına baktığımız trilyonluk Balıkesir temsilcisi, sandı ki parayla ve her gün yeni transferler yaparak bizi yenecek?
Her zaman söylerim yine söylüyorum. Generaller değildir o savaşı kazandıranlar, onların alt rütbesindeki askerlerdir askerler. Bordo beyazlı rakibimiz de buraya işte bu şekilde gelmişti ama bir kez daha ağzının payını alıp gittiler. Biz ise 21.haftada, maç fazlasıyla da olsa 48 puanlı Eyüpspor. 39 puanlı Göztepe ve Kocaelişsporun ardından 36 puanla 4.sıraya yükseldik. Yani kapanmayacak birfark değil ilk 2 sıra için. Play Off ise bana göre garanti! Ben Play Off’u istemiyorum, ilk 2 sırayı istiyorum ki hep söylerim, bana göre ilk 7 sırayı alıp Play Off oynamak başarı değildir. Ha kümede kalmışsın ha play off oynamışsın hiçbir fark yok çünkü o play off bizi Süper Lige çıkartmıyor, yine bu ligde tutmaya yarıyor. Ha öyle kalmışsın ha ligi 14.sırada bitirerek. Bunun için de sadece1 haftası kalan transfer döneminde kaliteli en azından birer tane 5, 8 ve 10 numara alınmasının şart olduğunu söylüyorum. Hata birde Kabongo gibi golcü çünkü zırt pırt sakatlanmaya başladı! Ya dahiç transfer yapmayın, Kabongo’yu da satın, ondan gelecek parayla 2.yarı parası çıksın. Hatta Samsunporun geri istediği sağ bek Ali’yi geri verin. Hatta ve hatta geldiğinden beri hiçbir şey yapmadığı gibi Gençlerbirliği maçında son yarım saate 1-0 önde girmişken gördüğü kırmızı kart ile 3-1 yenilmemizi sağlatan Hasan Kılıç ile maç sonrasında kendini KASTEN attıran Murat Cem Akpınar’ı da? Hatta Roshi’yi de ki talibi çok. Bari sözleşmeleri bitmeden para kazanalım, borç ödeyelim, seneye yatırım yapalım. Hayır yani madem bu takımın küme düşmesini itemiyorsunuz, nasıl olsa bu takım bundan sonraki tüm maçlarını kaybetse bile KÜME DE DÜŞMEZ(!). 

SAKARYASPORU BU TAKIM
BU SENE SÜPER LİGE ÇIKARMAZ
Sakaryasporumuza acil transfer şart. 
Defterdarlık orada, SSK da. Bakın Sakarya’da kim kaç para vergi ve sigorta ödemiş. İlk 100 listede kimler var görün. Hayır yani o ilk 100 kişinin her biri 200’er bin lira para verse 200.000X100= 20 MİLYON LİRAYAPAR Kİ sorun kalmaz. 
Hem mevcut takıma halen ödenmeyen borçlar ödenir hem de bizi şampiyonluğa taşıyacak 5 aylık yeni transferler yapılır. 5 ay sonra Allah’ın da izniyle nasip olup Süper Lige çıkmış oluruz. Önümüzdeki sene mi? Süper Ligden gelecek paralarla hem bizi ilk yılımızda Süper Ligde bırakacak yepyeni birtakım kurarız hem de o para bize 1 sezon yeter. Biz yeter ki şimdi parayı bulup, ama ilk 2 sıradan ama ilk 7 sırayı alp bizi Play Off’tan çıkartacak en az 5 transferi yapalım. O da en fazla adam başı 500 bin Euro’dan 2,5 milyon Euro yani 15 milyon lira yapar. Geri kalan 5 milyon lira ve diğer ek gelirle birlikte sezon sonuna kadar olan masraflar, maaşlar, ödemeler karşılanır. Bu parayı da ama bağış olarak, ama stat içine reklam tabelalarınız koydurarak, ama formanın göğsüne veya sırtına hatta koluna reklam vererek yapabilirsiniz. Yada Sakaryaspora makbuz karşılığı bağış yaparak. 

BÜYÜK DÜŞÜNELİM BÜYÜK!
Keşke daha büyük düşünülse de bazı statlarda olduğu gibi dev firmalar stadımızın isim hakkını alarak Sakaryasporumuzu her açıdan rahatlatsa, o devi yeniden uyandırsa? Ya da Sakaryaspora ön isim koydurarak. Mesela TOYOTA SAKARYA ATATÜRK STADI gibi.  Mesela TOTOTA SAKARYASPOR gibi. NG Otel veya diğer oteller neden formamıza göğüs, sırt reklamı vermesin ki? Misal, Kartepe-Kırkpınar arası teleferik taşımacılığı yapan o iş insanı Sakaryaspora bir makbuz ve hizmet karşılığı neden para vermesin ki?  Allah’ın suyun parayla satanlardan biz de para alalım ne olur ki? Ama doğru zamanda, doğru zamanda doğru kişiye göndererek k, özellikle beden diline ve üslubuna çok ama çok dikkat ederek ki işte asıl önemli konu bu? Yani herkesi, her yere her zaman göndermemek lazım(!)
Hayır yani rakiplerimiz o paraları nasıl buluyorsa bizde öyle bulalım, onlar kadar kaliteli transferler yapıp kaliteli bir kadro kuralım ve bu sezon çıkalım şu hak ettiğimiz Süper Lige. Çünkü şehrin de buna çok ihtiyacı var bizim de, sizin de, iş adamlarının da, köfteci, simitçinin de.  Özellikle bana her fırsatta “abi siz Süper ligi gördünüz, Türkiye Kupasını ama biz hiç göremedik. Bu yüzden sizin biz gençlere bir şampiyonluk borcunuz var” diyen Şehrin Çocuklarıyla Genç Tatangalara, Süper Lig heyecanını? Ne kaybedersiniz ki? 
Yine söylüyorum, hiç kimse hiç kimseden yapamayacağı bir işi, veremeyeceği parayı istemiyor. Tam tersi onlara koymayacak miktarda pata istiyor. 
Sakaryaspor burada, 31 Mart seçimleri de orada. Siz bilirsiniz?

Yorumlar (0)