14.03.2019, 10:43

Başarı sahipsiz mi kalacak?

     Bu hafta, Karasuspor’dan çok, bir başarı öyküsünün sahipsizliğinden bahsedeceğim. Sanırım anlamışsınızdır.

     Ben yine de tüm gerçekliği ile sizlere anlatayım. Konumuz bu hafta Karasu Aziziyespor kulübü. Sarı-Lacivertli ekibimiz, 7 yıldır tüm yaş grupları ile ilimiz Sakarya futbolunda boy göstermekte.

     Umulmadık bir başarı öyküsü imal eden Karasu Aziziyespor, son iki sezondur U- 17 yaş grubunda büyük başarı elde edip ilimizi Türkiye Şampiyonasında temsil etme hakkı kazanırken,  bu yıl onlara U-19 takımı da eklenmiş durumda. A takım düzeyinde de Play-Of oynayacak olan Aziziye, yoluna sadece birkaç iyi adamın sırtında devam ediyor. 

     Kulüp Başkanı Reşit Yetim, takımın ağabeyi Şaban Altay, futbolun dayısı Muammer Uçkun ve Antrenör Ersin Türker. Karasu Aziziyespor’un başarısındaki mihenk taşları. 

     Her yaş grubunda adından söz ettiren Aziziye, ilçem Karasu adına tam bir gurur abidesi. Başarının en büyüğü onlarda var. Hem de babalar gibi.

     Şimdi buraya kadar anlattıklarım hepimizin taktir edeceği konular ama bir de ayıplamamız gereken mesele var. O da ilgisizlik. Türkiye şampiyonası yaklaştıkça sahipsizliği iyiden iyiye hissetmeye başlayan Karasu Aziziyespor çaresiz bir şekilde bekliyor.

     Hemen her gün Başkan Reşit Yetim ile konuşuyorum. Şampiyonaya gitmek çare aradıklarını, hatta gidemeyebileceklerini söylüyor.

    Peki bu takıma sahip çıkacak bir babayiğit yok mu Karasu’da? Tabii ki var. Hem de çok var ama ses yok. 

     Bakın bu kulüp 7 yıl önce çok küllerinden yeniden doğdu. Kulüp Başkanı Reşit Yetim ve Antrenör Ersin Türker’in projesi ile tamamen özüne dönen Sarı-Lacivertli kulüp, o günden bugüne transferi unuttu. Tamamen kendi yetiştirdikleri ile yürüdü. Bu proje öyle işe yaradı ki her yaş grubunda Karasu Aziziyespor’u duyabilirsiniz. Şu anda 11 yaş kategorisinde bile varlar.

     Yahu her şeyi bir kenara bırakıp, miniklerin Şaban amcası olan genel Kaptan Şaban Altay’ın emeklerini bari görmezden gelmeyin. Her deplasman maçı öncesi elleriyle hazırladığı kumanyaları futbolculara yediren Şaban Altay, varını yoğunu bu takıma harcıyor. Böylesine büyük bir futbol aşığının emekleri cevapsız kalmamalı. 

     Evet Karasu. Türkiye Şampiyonasında ilçemizi ve ilimizi temsil edecek olan Aziziyespor’un yardımına koşma zamanı. Eğer bu kulübümüz o Şampiyonaya gidemezse bu hepimizin bir ayıbıdır. Tüm Karasu, Türkiye’ye rezil olur. Yaban ellere gidecek olan o gençlerimize sahip çıkalım. Geleceğimize sahip çıkalım.

                    Ereğli’de direniş

     Yazımın son bölümünde biraz da Karasuspor’dan bahsetmek istiyorum. Karasusporumuz, 10 Mart Pazar günü Zonguldak’ta ligde kalma adına müthiş bir maç oynadı. Rakibi Karadeniz Ereğli Belediyespor karşısında harika bir futbol sergileyen Sarı-Kırmızılılar, tüm ilgisizliğe inat ellerinden, ayaklarından geleni yaptılar.

     Maç sonunda skor 3-3’ü gösteriyordu. Evet belki galibiyet gelmedi ama          şu bir gerçek ki daha farklı bir skor olabilirdi. Ben eksik kadrosuna rağmen sahada en iyi şekilde mücadele eden Karasuspor’umuzu kutluyorum. Teknik Sorumlumuz Serdar Ergelen ile futbolcularına teşekkür ediyorum. Bu direnişlerinin ligin son düdüğüne kadar süreceğinden eminim. Bitime 5 hafta var. Umarım sezon başından bu güne kadar yaşanan iyi yada kötü günler, sezon sonunda heba olmaz. Şen ve esen kalın.

---

Yorumlar (0)